Taip, COVID-19 gali sukelti erekcijos disfunkciją – Klivlando klinika

O žmogau. Atrodo, kad kiekvieną kartą, kai atsigręžiame, atsiranda naujos įžvalgos apie koronavirusą.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Taip yra todėl, kad net praėjus metams nuo pandemijos vis dar mokomės apie ilgalaikius viruso padarinius. Tyrimai atskleidžia viruso pasekmes visam mūsų kūnui, bet ir vyrų seksualinei bei reprodukcinei sveikatai.

Mokslininkai teigia, kad COVID-19 išgyvenimas gali būti susijęs su erekcijos disfunkcija (ED). Tyrimas atkreipia dėmesį į tris veiksnius, galinčius sukelti galimą ED atsiradimą vyrams, kurie sirgo virusu:

  1. Kraujagyslių poveikis. Erekcijos funkcija yra širdies ligų prognozė, todėl žinome, kad kraujagyslių sistema ir reprodukcinė sistema yra susijusios. Taip pat žinome, kad COVID-19 gali sukelti viso kūno, ypač širdies ir aplinkinių raumenų, uždegimą. Varpos aprūpinimas krauju gali užsikimšti arba susiaurėti dėl viruso sukeltos naujos ar pablogėjusios kraujagyslių būklės.
  2. Psichologinis poveikis. Seksualinė veikla yra glaudžiai susijusi su psichine sveikata. Viruso ir pandemijos sukeltas stresas, nerimas ir depresija gali būti siejami su seksualine disfunkcija ir prasta nuotaika.
  3. Bendras sveikatos pablogėjimas. ED paprastai yra pagrindinės problemos simptomas. Vyrams, kurių sveikata yra silpna, yra didesnė rizika susirgti ED ir taip pat sunkiai reaguoti į COVID-19. Kadangi virusas gali sukelti daugybę sveikatos problemų, bendra prasta sveikata kelia susirūpinimą tiek dėl ED, tiek dėl kitų komplikacijų.

„Erekcijos disfunkcija gali būti bendros sveikatos rodiklis”, – aiškina urologas Ryanas Berglundas, MD. „Taigi ypač jauniems ir sveikiems žmonėms, kuriems staiga išsivysto erekcijos sutrikimas, ypač po to, kai buvo užsikrėtę COVID-19, tai gali būti kažko rimtesnio įvykio požymis.

Kita susirūpinimą kelianti priežastis, susijusi su tyrimu, yra galimas sėklidžių pažeidimas, kuris gali atsirasti užsikrėtus COVID-19. Dar per anksti pasakyti, ar žala yra nuolatinė, laikina, ar ji gali turėti įtakos vaisingumui. Amžius taip pat yra svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, nes tai yra rizikos veiksnys susirgti ED ir sunkiu COVID-19 atveju.

„Buvo atlikti tyrimai, rodantys, kad galbūt COVID-19 sukelia širdies ir kraujagyslių sistemos ir kitų medicininių padarinių, tačiau atsakymas yra toks, kad dar per anksti pasakyti, koks yra ilgalaikis poveikis“, – sako dr. Berglundas. „Žinome, kad yra daug skirtingų viruso būdų galėtų sukelti erekcijos disfunkciją, tačiau reikia atlikti daug daugiau tyrimų, kad galėtume tiksliai žinoti.

Vis dar mokomės apie ilgalaikę žalą, kurią gali sukelti virusas

Dr. Berglundas sako, kad mes tik pradedame suprasti ilgalaikes komplikacijas, kurias gali sukelti virusas, įskaitant: kraujo krešulius, neurologines problemas, širdies, plaučių, inkstų pažeidimus ir dabar – neigiamas pasekmes vyrų seksualinei ir reprodukcinei sveikatai. . Daugelis pacientų taip pat kelis mėnesius kenčia nuo simptomų, vadinamų tolimais vežėjais, nepaisant to, kad jie anksčiau buvo geros sveikatos.

„Šis tyrimas yra dar vienas svarbus pavyzdys, kai nepakankamai žinoma apie ilgalaikį viruso poveikį“, – sako dr. Berglundas. „Reikia laiko ir daugiau tyrimų, kol turėsime geresnį supratimą.

Štai kodėl taip svarbu ir toliau laikytis saugos nurodymų, skiepytis, kai turite teisę, ir apsaugoti aplinkinius.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel