Požymiai, kad tai ne širdies priepuolis – Klivlando klinika

Trumpalaikis skausmo pliūpsnis trenkia į krūtinę, o mintyse iš karto įsijungia bauginantis dviejų žodžių junginys – ŠIRDIES PRIĖMIMAS.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Giliai įkvėpk. Dažnai situacija nėra tokia, kokios bijai.

Kai kurie krūtinės skausmo simptomai, nors ir bauginantys ir keliantys nerimą, greičiausiai nereikš širdies priepuolio. Panagrinėkime kai kuriuos iš šių rodiklių ir ką jie gali reikšti su kardiologu Curtisu Rimmermanu, MD.

Tačiau svarbi pastaba: niekada nemanykite, kad dėl krūtinės skausmo neverta jaudintis. Atsižvelgiant į tai, kad širdies priepuolis gali baigtis žaidimu, bet koks krūtinės skausmas nusipelno dėmesio. Nenutraukite to.

„Kai kyla abejonių, būkite atsargūs ir apsilankykite pas gydytoją arba greitosios pagalbos skyrių“, – pažymi dr. Rimmerman.

Kaip pasakyti, ar krūtinės skausmas yra rimtas

Kai kurių tipų krūtinės skausmas turėtų nusiųsti jus į greitosios pagalbos skyrių, ypač jei jis trunka mažiausiai penkias minutes.

Simptomai gali būti naujas arba nepaaiškinamas krūtinės skausmas kartu su dusuliu, šaltu prakaitu, pykinimu, nuovargiu ar galvos svaigimu. Be krūtinės, skausmas, spaudimas ar diskomfortas taip pat gali plisti į:

  • Rankos.
  • Atgal.
  • Žandikaulis.
  • Kaklas.
  • Viršutinė pilvo dalis.

Ilgalaikis ir nenumaldomas skausmas šiose vietose gali signalizuoti apie širdies priepuolį arba miokardo infarktą, sako daktaras Rimmermanas. Skambinkite 911, kad nedelsiant gautumėte gydymą, kad išsaugotumėte širdies raumenį.

Simptomai, rodantys kitą problemą

Dažniausiai krūtinės skausmas nerodo širdies priepuolio. Apsilankymo greitosios medicinos pagalbos skyriuje tyrimas parodė, kad mažiau nei 6% pacientų, atvykstančių su krūtinės skausmu, turėjo gyvybei pavojingų širdies problemų.

Štai keletas krūtinės skausmo pavyzdžių, kurie paprastai nesukelia širdies priepuolio diagnozės.

Momentinis diskomfortas krūtinėje

Jūs sėdite prie virtuvės stalo ir gurkšnojate kavą, kai krūtinės skausmas trenkia kaip žaibas. Tai staigus, greitas ir veriantis. Jausmas, kurį daugelis lygina su elektros smūgiu, trunka tik akimirką, patraukiančią dėmesį.

Geros naujienos? Trumpas dusulys paprastai nerodo širdies priepuolio, kuris dažnai sukelia nenumaldomą skausmą, kuris trunka keletą minučių.

Tikėtina, kad trumpalaikis diskomfortas krūtinėje atsiranda dėl:

Tikslus diskomfortas krūtinėje

Su kiekvienu giliu įkvėpimu ar kosuliu krūtinę perveria skausmas. Atrodo, kad judėjimas ir pozicijų keitimas tai tik pablogina.

Jei tai apibūdina jūsų simptomus, tikėtina, kad susiduriate su su plaučiais susijusia problema. Tai dar labiau tikėtina, jei skausmas yra nukreiptas į dešinę krūtinės pusę, toliau nuo širdies. Galimos priežastys:

Ir nors šios plaučių problemos nėra širdies priepuolis, jos yra pakankamai susirūpinusios, kad pateisintų jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Diskomfortas, kuris sumažėja mankštinantis

Jei staigus skausmas užklumpa krūtinę, bet palengvėja, kai šiek tiek judate… gerai, galbūt kalbate apie rėmenį (rūgšties refliuksą) ar kitą virškinimo trakto problemą.

Apytiksliai 15 milijonų amerikiečių per dieną patiria rėmenį, kuris sukelia nemalonų deginimo pojūtį krūtinėje ir rūgštų jausmą gerklėje. Nereceptinis antacidas gali padėti šiek tiek palengvinti.

Kita priežastis, dėl kurios gali skaudėti krūtinę

Tas krūtinės skausmas gali būti susijęs su kitokiu priepuoliu, kuris neturi nieko bendra su jūsų širdimi.

Panikos priepuolis ar nerimas gali pasireikšti simptomais – spaudimu krūtinėje, prakaitavimu, dusuliu – kurie imituoja širdies priepuolio simptomus. Tačiau yra keletas pagrindinių skirtumų tarp panikos priepuolio ir širdies priepuolio.

  • Daugelis širdies priepuolių atsiranda po fizinio krūvio ar krūvio, o tai paprastai nėra susijęs su panikos priepuoliais.
  • Panikos priepuolius dažnai lydi veriantis skausmas, o ne dramblio spaudimo ant krūtinės jausmas, kuris dažnai lydi širdies priepuolį.
  • Skausmas dėl širdies priepuolių dažnai spinduliuoja į kitas sritis. Panikos priepuolio metu jis dažniausiai lieka krūtinės srityje.

Širdies priepuolio simptomai labai skiriasi

Daktaras Rimmermanas pabrėžia, kad širdies priepuolio ar krūtinės anginos simptomai kiekvienam žmogui gali labai skirtis. Kai kurie žmonės nejaučia jokių simptomų. Kiti patiria gniuždantį krūtinės skausmą. Kiti gali jausti tik rankos, gerklės ar žandikaulio diskomfortą.

Tačiau diskomfortas paprastai yra nenumaldomas, paprastai trunka penkias minutes ar ilgiau.

„Nepriklausomai nuo to, kur skauda, ​​žmonės paprastai negali rasti padėties, kuri sumažintų skausmą“, – sako dr. Rimmerman. „Jie taip pat nepalengvina gerdami vandens, vartodami antacidinius vaistus ar giliai įkvėpdami.

Ir tai reiškia, kad laikas skambinti 911.