Ar jie normalūs? – Klivlando klinika

Menstruacijos yra normalu. Ir nors menstruacijų ciklas gali skirtis pagal trukmę, kiekį ir dažnį, menstruaciniai kraujo krešuliai gali būti baisūs, kai juos matote. Dauguma kraujo krešulių menstruacijų metu yra normalūs, tačiau jei atsiranda didelių kraujo krešulių ir pastebite mėnesinių pokyčius, gali būti laikas pasikalbėti su gydytoju.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Ob/Gyn Salena Zanotti, MD, kalba su mumis apie krešulius menstruacijų metu, ką jie reiškia ir kada reikia gydytis.

Kas yra periodiniai krešuliai?

Menstruacijų metu jūsų kūne esantys hormonai sukelia gimdos gleivinės išsiskyrimą. Šio proceso metu kraujuoja smulkios kraujagyslės. Kad jūsų kūnas neprarastų per daug kraujo, plazma ir trombocitai veikia kartu, kad susidarytų kraujo krešuliai.

„Kraujo krešuliai susidarys bet kuriuo metu, kai turėsite tam tikrą kiekį kraujo“, – sako daktaras Zanotti. „Manoma, kad tam tikru laipsniu gali susidaryti kraujo krešulių, pavyzdžiui, įsipjovus. Tačiau esant mėnesinių krešuliams, nutinka taip, kad gausiai kraujuojate, jis kaupiasi gimdoje ir, atsidūręs ten, sudarys krešulį.

Kas sukelia menstruacijų krešulius?

Dauguma menstruacinių kraujo krešulių yra normalūs. Jūsų ciklo pradžioje ir pabaigoje jie gali pasirodyti ryškiai raudoni. Kadangi jūsų srautas juda greitai, kraujas nespėja patamsėti. Taip pat galite matyti tamsiai raudonus arba kaštoninius krešulius pirmosiomis mėnesinių dienomis, kai jūsų srautas yra stipriausias.

„Moteris pajus krešulį, jei ji gulėjo lovoje arba sėdėjo, o tada atsistoja“, – sako dr. Zanotti. „Krešulys atsiras tada arba kai ji eis į tualetą“.

Jūsų gimdos kaklelis turi išsiplėsti, kad pašalintų didesnius kraujo krešulius. Skausmas gali būti stiprus. Jei jūsų srautas yra sunkus ir jaučiate mėšlungį, iš dalies dėl to jaučiate skausmą.

Yra daug sąlygų, dėl kurių kam nors gali susidaryti neįprastai dideli kraujo krešuliai arba atsirasti sunkesnis nei įprastai kraujo tekėjimas. Kai kurie apima:

Ar menstruacijų krešuliai rimti?

Jei gausiai kraujavimas iš menstruacijų, tai gali būti rimta. Tačiau daktaras Zanotti sako, kad tai priklauso nuo kiekvienos situacijos. Gydytojai atsižvelgs į dydį ir dažnumą.

„Daugelis moterų menstruacijų metu turi labai mažus krešulius, kurie gali būti cento ar ketvirčio dydžio, ir tai joms normalu“, – sako ji. „Tai yra problematiška, jei praleidžiate golfo kamuoliuko dydžio krešulius ir juos praleidžiate kas porą valandų.

Taip pat turėtumėte susirūpinti, jei įklotą ar tamponą turite keisti maždaug kas valandą.

„Galite gausiai kraujuoti, jei per valandą permirksite įklotą ir tai vyksta porą valandų iš eilės“, – sako dr. Zanotti. „Tai didelis kraujavimo kiekis.”

Taip pat galima susirgti anemija arba sumažėti kraujospūdis, kai netenkama per daug kraujo, sako daktaras Zanotti.

„Jei gausus kraujavimas įvyksta vieną kartą per ciklą ir jis nesikartoja, tai nėra taip svarbu“, – sako ji. „Turite pažvelgti į tai, kaip dažnai tai vyksta ir kiek ilgai tai trunka.

Jei esate nėščia ir atsiranda kraujo krešulių, kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausią greitosios pagalbos skyrių. Jums gali būti persileidimas arba negimdinis nėštumas, o tai gali būti pavojinga gyvybei.

Kada kreiptis į gydytoją

Menstruaciniai kraujo krešuliai yra normali menstruacinio ciklo dalis. Tačiau pastebėję bet kokius dydžio ir sumos pokyčius, tai gali reikšti pagrindinę būklę. Kalbėdami su gydytoju būkite pasiruošę tokiai informacijai:

 • Kiek paprastai trunka mėnesinės.
 • Koks sunkus yra jūsų įprastas srautas.
 • Jei tarp mėnesinių kraujavote.
 • Jei laikui bėgant pastebėjote pokyčius.
 • Jei patyrėte skausmą.
 • Jei yra tikimybė, kad galite būti nėščia.
 • Šiuo metu vartojamų vaistų sąrašas.
 • Kitų sveikatos būklių sąrašas.

Tikėkitės, kad gydytojas atliks dubens tyrimą. Jūsų vizito metu jie taip pat gali norėti atlikti kraujo tyrimą, PAP testą arba ultragarsą.

Ištyręs ir atlikęs testus, gydytojas, atsižvelgdamas į rezultatus, krešulių sunkumą ir kitus simptomus, gali skirti:

 • Kontraceptikai (gimstamumo kontrolė).
 • Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU).
 • Traneksamo rūgštis.
 • Hormonų terapija.
 • Antifibrinolizinis vaistas.
 • Chirurgija.

Apskritai, daktaras Zanotti sako, kad jei nerimaujate dėl to, ar kraujo krešuliai mėnesinių metu yra normalūs, turėtumėte tai aptarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. „Kartais moterims tiesiog reikia patikinimo, su kuo jos susiduria – kad viskas gali būti gerai ir nėra nieko blogo“, – sako ji. „Tai gali būti labai įprasta ir gali būti valdoma. Moterims nereikia kentėti ir dėl to nėra ko gėdytis.