Kokie yra jūros samanų pranašumai? – Klivlando klinika

Garsus animacinis krabas kadaise dainavo: „Jūros dumbliai kažkieno ežere visada žalesni“. Tačiau nebūtina būti muzikaliai gabiu vėžiagyviu, kad gautumėte naudos iš jūros samanų, kurios gali būti naudingos sveikatai.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Jūros samanos yra raudonųjų dumblių tipas, dar žinomas kaip airių samanos (arba Chondrus crispus, jei norite su tuo susipažinti). Jis renkamas dėl karagenino – ingrediento, naudojamo pieno produktams, pavyzdžiui, ledams, tirštinti, tačiau jo galima įsigyti ir žalio bei papildų pavidalu – pagalvokite apie tabletes, miltelius, gelius ir guminukus.

Registruota dietologė Beth Czerwony, RD, atsižvelgia į jūros samanų naudą ir šalutinį poveikį, todėl galite nuspręsti, ar ši spygliuota jūros daržovė nusipelno vietos jūsų racione.

Jūros samanų nauda sveikatai

Pirmiausia: „Atrodo, kad jūros samanos turi nemažai naudos sveikatai, tačiau jos nėra labai ištirtos“, – įspėja Czerwony, „ir jūros samanų papildai nėra patvirtinti JAV maisto ir vaistų administracijos“.

Yra daug tyrimų duomenų apie jūros dumblių, jūros samanų pusbrolio, naudą sveikatai – tik ne apie jūros samanas. Vis dėlto manoma, kad jis paprastai yra saugus vartoti, o nauda atitinka kitų jūros dumblių pranašumus.

Tai sveika širdžiai

Jūros dumbliai yra šiek tiek supermaistas. Jame yra daugiau skaidulų nei daugumoje daržovių – tai yra gerai, nes skaidulos turi visokeriopą teigiamą poveikį organizmui. Tai gali pagerinti cukraus kiekio kraujyje kontrolę, padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir sumažinti lėtinių ligų, tokių kaip diabetas ir širdies ligos, riziką.

„Tyrimai rodo, kad jūros samanos gali padėti sumažinti blogojo cholesterolio kiekį, kuris yra vienas iš širdies ligų veiksnių”, – sako Czerwony. Taip pat buvo įrodyta, kad jis padeda sumažinti kraujospūdį, kitą pagrindinį širdies sveikatos veiksnį.

Tai gali paskatinti svorio metimą

Prisiminkite, kiek skaidulų turi jūros dumbliai? Daug skaidulų turintis maistas yra sotus, o tai reiškia, kad jie gali neleisti persivalgyti. „Skaidulos ilgiau išlaiko sotumą, o tai gali padėti kontroliuoti svorį“, – sako Czerwony.

Tai geras jodo šaltinis

Jodas yra vienas iš raktų į sveiką skydliaukę, tačiau kadangi jūsų kūnas pats jodo negamina, jo galite gauti tik su maistu. (Tačiau dauguma žmonių pakankamai jodo gauna iš pieno produktų, jūros gėrybių ir joduotos druskos.)

Tai palaiko žarnyno sveikatą

Jūsų virškinimo sistema yra pilna bakterijų, kai kurios geros, o kitos – blogos. Ir kadangi žarnyno sveikata yra susijusi su bendra sveikata, šių bakterijų subalansavimas yra svarbus jūsų gerovės elementas. Dumbliai, įskaitant jūros samanas, yra geras skaidulų ir gyvų bakterijų šaltinis. „Tai gali padėti papildyti gerąsias bakterijas mūsų žarnyne“, – sako Czerwony.

Tai gali sustiprinti jūsų imunitetą

Vienas tyrimas parodė, kad Atlanto lašiša, valganti jūros samanas, turi veiksmingesnį imuninį atsaką nei lašiša, kuri nevalgė. Žinoma, žuvų ir žmonių kūnas labai skiriasi, o jokie panašūs tyrimai dar neįrodė tokio paties poveikio žmonėms.

Vis dėlto sveikas žarnynas yra susijęs su sveika imunine sistema. Jūros samanose taip pat yra daug geležies ir antioksidantų, kurie abu prisideda prie imuniteto sveikatos.

Jis gali sukurti raumenis ir padėti atsigauti treniruotėse

Jūros samanose gausu amino rūgšties, vadinamos taurinu, kuri padeda stiprinti raumenis. „Kai sportuojame, mūsų raumenyse atsiranda mažų mikroplyšimų, – aiškina Czerwony, – tačiau aminorūgštys gali padėti atsigauti.

Jūros samanose taip pat yra apie 6 gramus baltymų 100 gramų, tai yra pagrindinis pratimų elementas. Tik nepasikliaukite vien jūros samanomis, kad atsigautumėte! Jūs vis tiek turite įsitikinti, kad gaunate pakankamai sveiko maisto, hidratacijos, poilsio ir pan.

Šalutinis jūros samanų papildų vartojimo poveikis

Manoma, kad jūros samanos yra sveikos, nors jose yra nenuoseklus abiejų gerųjų maistinių medžiagų kiekis ir kai kurių ne tokių sveikų dalykų (kuriuos netrukus pasieksime).

„Jūros samanos yra jos aplinkos produktas, todėl jų maistinė vertė labai priklauso nuo to, kur jos auginamos“, – sako Czerwony. „Deja, nėra realaus būdo tiksliai žinoti, kas jame yra ar kiek, ir viena partija gali turėti didesnį stiprumą nei kita.”

Jūros samanos yra susijusios su dviem pagrindiniais pavojais.

Galite suvartoti per daug jodo

Per daug gero tampa blogu dalyku, kaip ir su jodu. Tiesą sakant, endokrinologai pataria nevartoti jodo papildų, nebent konkrečiai nurodė gydytojas, nes jie iš tikrųjų gali turėti neigiamos įtakos skydliaukei.

Jame yra sunkiųjų metalų

Taip! Yra žinoma, kad jūros dumbliai sugeria sunkiuosius metalus iš vandens, kuriame jie auga. Nedideliais kiekiais jis nėra toksiškas, bet tikrai nesinori persistengti vartodami jūros dumblius.

Jis turi nemalonų skonį ir tekstūrą

Nerizikinga, bet vis tiek verta atkreipti dėmesį į jūros samanų gleivinę tekstūrą ir žuvų skonį.

Žalios jūros samanos turi žemišką povandeninį skonį, panašų į moliuskus ir austres. „Jei nemėgstate jūros gėrybių, žalių jūros samanų skonis tikriausiai jums netiks“, – sako Czerwony. Laimei, jis neturėtų turėti didelio skonio papildo pavidalu.

Nepaisydami skonio, jus taip pat gali atbaidyti jūros samanų pojūtis burnoje: gelio pavidalo jis yra glotnios, tirštos tekstūros, panašios į alavijo. Jei tai jus vargina, pabandykite pereiti prie kito tipo papildų.

Ar turėtumėte vartoti jūros samanų papildus?

Vienas tyrimas parodė, kad 4 gramai jūros samanų per dieną paprastai yra saugūs, tačiau prieš vartodami vis tiek turėtumėte pasitarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, ypač jei jau sergate hipertireoze arba hipotiroze.

Jis tiekiamas neapdorotas, taip pat įvairiomis papildų formomis, įskaitant:

  • Kapsulės.
  • Geliai.
  • Guminukai.
  • Losjonai.
  • Milteliai.

Kurią versiją pasirinksite, priklauso nuo jūsų. „Iš tikrųjų tai priklauso nuo jūsų pasirinkimo, – sako Czerwony, – tol, kol laikotės tinkamo dozavimo…