Kas vyksta mano kūne, kai karščiuoju? – Klivlando klinika

Kl .: Kodėl aš karščiuoju nuo gripo?

A: Šnekamojoje kalboje apie karščiavimą kalbame kaip apie karščio ir prakaitavimo jausmą. Medicinoje mes tai įvertiname kiekybiškai – karščiavimas yra 100,5 laipsnių Farenheito ar aukštesnė temperatūra.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Pateikiame šią specifikaciją, nes matome, kad temperatūros, kurios gali būti aukštesnės nei įprasta, bet ne visai aukštesnės, reikšmės skiriasi. Tai, ką vadiname žemo laipsnio karščiavimu, iš tikrųjų gali reikšti kitokią ligų grupę nei tai, kas sukelia aukštą karščiavimą.

Žemo laipsnio karščiavimas, kurį galite užsikrėsti bet kokiu virusu, taip pat kiti dalykai, pvz., ausų infekcija ar gerklės uždegimas.

Didelis karščiavimas būdingas gripui. Tai iš tikrųjų yra organizmo imuninio atsako dalis. Mes linkę galvoti apie karščiavimą kaip apie kažką blogo, kurį norime sumažinti – tai labai nepatogu. Tačiau juokingiausia yra tai, kad mūsų kūnas pradeda kovoti su tuo, kas mus užpuola.

Taigi, jei virusas patenka į mūsų sistemą, jis patenka į gleivines ir pradeda pasirodyti kraujyje, o mūsų imuninė sistema išskiria uždegimą sukeliančias chemines medžiagas, kurios padidina kūno šilumą ir padidina mūsų pagrindinę temperatūrą. Dalis to, kas atsitinka, yra tai, kad virusui gyventi tampa labai nepatogu. Taigi mes tiesiogine prasme bandome iš savo kūno išvirti virusą.

Rekomenduojame vartoti kažką panašaus į acetaminofeną, kuris yra Tylenol, arba priešuždegiminius vaistus, kad sumažintumėte temperatūrą, nes galite lengvai dehidratuoti, kai jūsų kūnas yra šiltas. Jūs daugiau prakaituojate, todėl turite gerti daug vandens.

Tačiau dažniausiai mes nesistengiame išnaikinti karščiavimo, nes tai yra mūsų imuninio atsako dalis. Vietoj to, mes stengiamės, kad jums būtų patogiau, kad neprarastumėte tiek daug skysčių ir galėtumėte miegoti bei ilsėtis, taigi greičiau pagertumėte.

Kaip žinoti, kada eiti pas gydytoją? Jei jūsų temperatūra yra žemesnė nei 100,5 laipsnių pagal Farenheitą, tikriausiai viskas gerai. Viskas, kas viršija tai, būtinai turi būti patikrinta.

Bet jūs norite įsitikinti, kad sugebate išlaikyti skysčius. Jei jūsų temperatūra yra žemesnė nei 101, vemiate ir negalite susilpninti, tai taip pat būtų tinkamas laikas apsilankyti pas gydytoją.

– Šeimos medicinos gydytojas Donaldas Fordas, MD

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3