Ką tik pradėjau sportuoti – kodėl priaugu svorio? – Klivlando klinika

Galite pradėti mankštintis dėl įvairių priežasčių: Jūs turite numesti svorio dėl savo sveikatos. Planuojate nubėgti 5K arba maratoną. Norite pagerinti savo fizinę formą slidinėdami lygumų arba padaryti įspūdį paplūdimyje.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Kad ir kokia būtų jūsų motyvacija, iš pradžių tikėkitės priaugti kelis kilogramus. Bet nepanikuokite. Svarai nesikabins, jei laikysitės.

„Svarbiausia yra tai, kad pasikeis svoris ir raumenų masė“, – sako fizioterapeutas Gary Calabrese, DPT. „Iš pradžių jie nėra tokie, ką kai kurie žmonės gali suvokti kaip nukreipti teigiama linkme, nes iš pradžių galite šiek tiek priaugti svorio.

Kodėl pradinis svorio padidėjimas?

Kai pradedate mankštos programą, per pirmuosius porą mėnesių jūsų kūnas natūraliai patiria keletą pokyčių.

Naujas pratimų režimas kelia įtampą jūsų raumenų skaiduloms. Tai sukelia mažus mikroplyšimus, dar vadinamus mikrotrauma, ir tam tikrą uždegimą. Šios dvi jūsų raumenų skaidulų būklės yra priežastis, dėl kurios galite priaugti svorio.

Jūsų kūnas reaguoja į mikroplyšimus ir uždegimą dviem būdais, dėl kurių laikinai padidėja vandens svoris.

Pirmasis yra gydomasis atsakas.

„Šis stresas ir raumenų skaidulų mikroplyšimas sukelia vandens susilaikymą organizme“, – aiškina daktaras Calabrese. „Aplink mikroplyšį gali būti nedidelis uždegimas, o jūsų kūnas ten sulaiko skysčių, kad bandytų jį išgydyti.” Tai trumpalaikiai raumenų pokyčiai.

Taip pat greičiausiai pajusite uždelstą raumenų skausmą per 24–36 valandas po treniruotės. Tai natūrali jūsų organizmo reakcija į mikroraumenų plyšimus ir raumenų audinio irimą.

Taigi, nepersistenkite. Valgykite tinkamai ir leiskite savo raumenims pakankamai pailsėti, kad jie galėtų išgyti ir atstatyti, sako daktaras Calabrese.

Padidėjęs raumenų kuras taip pat prideda šiek tiek svorio

Tai, kaip jūsų kūnas suteikia energijos raumenims, iš pradžių taip pat gali padidinti svorį.

Glikogenas arba cukrus, kurį jūsų raumenų ląstelės paverčia gliukoze, yra jūsų raumenų energijos šaltinis. Reguliariai mankštinantis, jūsų kūnas kaupia daugiau glikogeno tam, kad mankštintųsi.

Laikomas vandenyje, glikogenas turi jungtis su vandeniu kaip proceso dalis, kad aprūpintų raumenis. Šis vanduo taip pat prideda nedidelį svorį.

„Kai jūsų raumenys labiau pripranta prie pratimų ir tampa efektyvesni, jiems pradeda prireikti mažiau glikogeno, kad būtų išlaikytas toks pat energijos kiekis“, – sako dr. Calabrese. „Taigi jūsų vandens sulaikymas tampa mažesnis, todėl jūsų svoris pradės mažėti.”

Pradėsite prarasti pradinį vandens svorio padidėjimą (maždaug nuo vieno iki trijų svarų) praėjus kelioms savaitėms ar mėnesiui nuo mankštos programos pradžios, sako jis.

Antrinis svorio padidėjimas dėl naujos liesos raumenų masės

Yra dar vienas svorio padidėjimo šaltinis, kurį žmonės dažnai nesupranta, sako daktaras Calabrese.

Svorį priaugsite nuo liesos raumenų masės, kurią pridedate ugdydami raumenis mankštindamiesi ar kilnodami svorį. Bet tai įvyks ne iš karto.

Jums prireiks mažiausiai mėnesio ar dviejų, kad pridėtumėte bet kokią liesą raumenų masę, kuri atsiras jūsų svoryje. Iki to laiko tikriausiai pajusite gerą svorio metimo tendenciją dėl pratimų.

„Vėlgi, žmonės gali nelaikyti ankstyvųjų savo kūno pokyčių teigiamais“, – sako daktaras Calabrese. „Tačiau vėliau bus gerų pokyčių, todėl turite laikytis savo pratimų programos.”

Prieš pradėdami gaukite informuotus nurodymus

Prieš įtraukdami bet kokius pratimus į savo kasdienybę, pasitarkite su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog jūsų kūnas yra pakankamai sveikas mankštai.

Tada atsisėskite su fiziologu, kineziterapeutu ar sporto treneriu, kuris gerai išmano pratimų poveikį. Jis arba ji gali padėti jums susiplanuoti pratimų programą, sužinoti apie tinkamą mitybą ir poilsį, kurio jums prireiks, ir aptarti pokyčius, kuriuos jūsų kūnas patirs dėl jūsų treniruotės.

Tada tęskite savo programą.

Nekantriai laukite paskutinio žingsnio – kai išsinešite naują savo kūną ir pasimėgaukite slidinėjimo trasomis arba saulėtu, smėlėtu paplūdimiu.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt