Kas sukelia jūsų krūtų skausmą ar jautrumą? – Klivlando klinika

Kas vyksta, kai jūsų krūtys skauda, ​​jautrios ar visiškai nepatogiai? Ar tai menstruacinio ciklo ypatybė, ženklas, kad reikia apsipirkti liemenėlėmis ar kažkas rimtesnio?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Geros naujienos yra tai, kad tai paprastai nėra kažko rimto požymis. „Dauguma pacientų, kuriems pasireiškia krūtų jautrumas, nerimauja dėl krūties vėžio, tačiau iš tikrųjų tai yra rečiau pasitaikanti priežastis“, – sako medicinos mokslų daktarė Ob/Gyn Jennifer Grabenstetter. „Dauguma moterų neturi krūtų jautrumo dėl krūties vėžio.”

Yra keletas kitų krūtų skausmo ir diskomforto paaiškinimų, sako ji.

Ciklinis krūtų skausmas ir jūsų menstruacinis ciklas

Dažniausias krūtų skausmo šaltinis yra hormoniniai svyravimai, susiję su menstruaciniu ciklu. Galite pastebėti, kad jūsų krūtys labiau patinusios ir jautresnės prieš pat mėnesinių pradžią.

„Jei krūtų jautrumas pasireiškia tam tikru būdu ir vienodai paveikia krūties audinį iš abiejų pusių, tai paprastai kelia mažiau nerimo“, – sako dr. Grabenstetter.

Fibrocistinės krūtys – krūtys, kuriose yra daugiau pluoštinių ar gumbuotų audinių – yra ypač linkusios į nuolatinį krūtų skausmą, kuris paūmėja nuo ovuliacijos iki mėnesinių pradžios. „Tai paprastai vienodai paveikia abi krūtis ir vėlgi nėra rodiklis, kad kažkas negerai“, – sako ji.

Kas gali sukelti neciklinį krūtų skausmą?

„Yra keletas galimų krūtų skausmo priežasčių, nesusijusių su mėnesinių ciklu“, – sako dr. Grabenstetter.

  • Didelės krūtys. Jei esate ypač turtingas, jums labiau tikėtina, kad skaudės krūtis. Didelės krūtys gali ištempti Kuperio raiščius – jungiamuosius audinius, kurie padeda suteikti krūtims formą, o tai gali sukelti skausmus.
  • Krūties cistos. Skysčiu užpildyti maišeliai krūtyje taip pat gali sukelti skausmą. Cistos gali atsirasti po vieną arba gali būti kelios vienoje ar abiejose krūtyse.
  • Mastitas. Ši krūties audinio infekcija paprastai (bet ne visada) yra susijusi su laktacija ir žindymu.
  • Skausmas iš kitur. Kartais krūtų skausmas neturi nieko bendra su jūsų krūtimis. Skausmas, kurį jaučiate savo krūtyse, iš tikrųjų gali kilti iš krūtinės sienelės arba krūtinės raumenų. Arba galite jausti nervų skausmą dėl stuburo problemos krūtyse.
  • Vėžys. Retais atvejais uždegiminis krūties vėžys gali sukelti skausmą. „Tačiau šis tipas sudaro mažiau nei 5 % visų krūties vėžio atvejų, todėl tai nėra ypač tikėtinas kaltininkas, jei skauda krūtis“, – sako dr. Grabenstetter.

Kaip nuraminti jautrias krūtis

Dr. Grabenstetter siūlo penkis patarimus, kaip sumažinti ciklinį krūtų skausmą:

  • Įsigykite profesionalų naujos liemenėlės komplektą. Netinkamai prigludusios liemenėlės gali sukelti skausmą suspaudusios krūties audinį arba nepakankamai atramos. Nepamirškite, kad laikui bėgant jūsų krūtys keičiasi – todėl vienu metu gerai prigludusi liemenėlė gali nebetikti.
  • Dėkite šiltus arba šaltus kompresus.
  • Retkarčiais išgerkite nereceptinių vaistų nuo skausmo.
  • Laikykitės mažai riebalų turinčios, daug sudėtingų angliavandenių turinčios dietos.
  • Apriboti alkoholio ir kofeino vartojimą.

Necikliniai krūtų skausmo gydymo būdai skiriasi, atsižvelgiant į tai, kas sukelia skausmą.

Jei kaltininkė yra didelė krūtinė, geresnė liemenėlė arba krūtų sumažinimas gali padėti. Cistos gali išnykti savaime arba gydytojui gali tekti jas nusausinti arba pašalinti. Antibiotikai paprastai gydo mastitą. Esmė apie krūtų jautrumą? Neišsigąskite, bet neignoruokite to. „Didelė moterų dalis, apie 70%, visą gyvenimą patirs krūtų skausmą”, – pažymi dr. Grabenstetter. „Neturėtume nekreipti dėmesio į krūtų jautrumą, nors dažniausiai jis pasirodo esąs gerybinis. Jei jaučiate nuolatinį skausmą, pasitarkite su gydytoju.