Ar citrinų kava padės numesti svorio? – Klivlando klinika

Stebuklingas gėrimas, tirpdantis kilogramus? Visi nori vieno, tiesa? Na, o „TikTok“ fotelių sveikatingumo ekspertų dėka šiuo metu vyksta garsus stebuklas.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Į puodelį kavos įpylus citrinos sulčių, tai yra svorio metimo priemonė. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai gurkšnoti mišinį ir stebėti, kaip išnyksta tie nepageidaujami kilogramai!

Ši koncepcija kelia didelį triukšmą socialinės žiniasklaidos platformoje… ir ne tik dėl kofeino joe puodelyje. Vaizdo įrašai apie dietos laikymosi priemonę sulaukė dešimčių milijonų peržiūrų (ir jų skaičius auga).

Taigi, ar citrinos pridėjimas į kavą yra lieknėjimo paslaptis? Sužinokime iš registruotos dietologės Beth Czerwony, RD.

Kas yra citrinų kava?

Paprastas šio gėrimo aprašymas – kava su citrina – taip pat yra sudedamųjų dalių sąrašas. Atrodo, kad labiausiai paplitęs mišinys yra pusės citrinos sultys, išspaustos į standartinį juodos kavos puodelį.

Skonis yra šiek tiek mažesnis nei skanus, o tai gali paaiškinti, kodėl vietinių kavinių meniu lentose nerodomas garuojantis „citrininės kavos“ puodelis.

Taip pat nemėginkite į latte dėti citrinos sulčių, nebent mėgstate rūgpienį. (Blechas!)

Tačiau kai kuriose kultūrose saldinta ledinė kava turi kulinarinį ryšį su citrinomis. Pavyzdžiui, gėrimas, vadinamas mazagranu, atsirado Alžyre beveik prieš du šimtmečius ir išlieka populiarus Portugalijoje.

Ar teiginiai apie svorio metimą yra teisingi?

Atsakymas į tai paprastas: ne. Citrinos neturi ypatingų riebalų deginimo savybių, aiškina Czerwony. Vaisiaus susitraukimą sukeliančių sulčių išspaudimas nepadės susispausti į mažesnę džinsų porą.

„To veikimo mechanizmo tiesiog nėra“, – sako Czerwony. „Citrinų sultyse nėra nieko, kas degintų riebalus, arba nėra cheminio ryšio, kad tai įvyktų. Atsiprašau, bet tai nėra taip paprasta.

Taigi, kaip atsirado šis citrinos kavoje svorio metimo įsilaužimas? Greičiausiai taip yra dėl panašių teiginių apie citrina vandenyje.

Stiklinės vandens su citrinos skiltele išgėrimas dažnai minimas kaip naudingas būdas numesti kilogramus. Tačiau tai ne dėl kokių nors mistinių citrinų savybių. Tai greičiau skrandį užpildančio vandens produktas be kalorijų.

„Vanduo suteikia sotumo jausmą, o tai padeda sumažinti alkio jausmus, dėl kurių norisi valgyti“, – aiškina Czerwony.

Kava turi panašią apetitą mažinančią naudą, o kartu su kofeinu pagreitina medžiagų apykaitą. Tačiau sveikos mitybos planai nėra kuriami aplink gurkšnojamą kavą – su citrina ar be jos, sako Czerwony.

Ar yra naudos į kavą įdėti citrinos?

Citrinos turi gerų maistinių savybių. Kaip ir daugelis citrusinių vaisių, citrinos yra tvirtas vitamino C šaltinis. Citrinose esanti citrinų rūgštis taip pat gali padėti virškinti ir sumažinti inkstų akmenų susidarymo tikimybę. Be to, citrinos suteikia tam tikrą skonį.

„Citrinos yra puikus vaisius“, – pažymi Czerwony. „Jie tiesiog nėra stebuklingi, kai kalbama apie svorio metimą.”

Citrinos įdėjimo į kavą rizika

Citrinų sultys kartais gali sukelti rėmenį, atsižvelgiant į didelį citrinų rūgšties kiekį, ypač jei anksčiau sirgote rūgšties refliuksu. Ši rūgštis taip pat gali būti šiurkšti ant dantų emalio laikui bėgant ir esant pakankamai dideliam kiekiui.

Tačiau didžiausia rizika įdėjus citrinos į „Java“? „Tikriausiai sugadinsite puodelį geros kavos“, – sako Czerwony.

Taigi, ar verta išbandyti citrinų kavą?

Žmonės visada ieško to „vieno dalyko“, kuris pakeis skaičių skalėje, sako Czerwony. Chai sėklos šiek tiek patraukė dėmesį. Taip pat ir obuolių sidro actui bei greipfrutams.

„Suprantu, kodėl šios svorio metimo mados išpopuliarėjo“, – sako Czerwony. „Jie pagaminti iš natūralių produktų, kurie yra mūsų virtuvėse ir turi tam tikros naudos sveikatai. Atrodo, kad jie galėtų dirbti.

„Bet jei šie dalykai būtų išbandyti ir teisingi, visi būtų tai darę ilgą laiką ir būtų pasisekę. Tiesa ta, kad nėra greitų sprendimų, kaip numesti svorio.

Kalbant apie citrinos įdėjimą į kavą, kad gautumėte geresnę figūrą? „Tai nėra kažkas, ko aš rekomenduočiau“, – sako Czerwony. „Taigi, jei dėl kokių nors priežasčių jums nepatinka skonis, aš nesiliesčiau nuo šios TikTok tendencijos.