Kaip saugiai jį pašalinti namuose – Klivlando klinika

Sunku girdėti? O gal šį kartą per giliai įstūmėte tą vatos tamponą? Užsikimšusi ausis dėl susikaupusio ausies sieros geriausiu atveju erzina, o blogiausiu – klausos praradimo įžanga.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau ausų vaškas, dar vadinamas cerumenu, yra ne tik normalus, bet ir būtinas.

„Žmonės mano, kad ausų sieras yra nešvarus ir jį reikia išvalyti, tačiau ausų sieras turi ir priešgrybelinių, ir antibakterinių savybių“, – sako ausų, nosies ir gerklės specialistas Anh Nguyen-Huynh, MD. „Tai taip pat apsaugo ausis nuo dalykų, kurie gali pakenkti ausies būgneliui, pavyzdžiui, dulkių, plaukų ar mažų vabzdžių.

Veiksniai, galintys turėti įtakos jūsų ausų sieros kiekiui, yra ankstesnė ausų operacija arba trauma, pasikartojančios ausų infekcijos arba klausos aparatų ar gilių ausų kištukų nešiojimas.

Kaip saugiai pašalinti ausų sierą

Taigi, kaip geriausiai susidoroti su ausų vašku?

„Kartais bandymas juos išvalyti sukelia daugiau problemų, nei verta“, – sako dr. Nguyen-Huynh. „Ausys yra kaip savaime išsivalančios krosnys. Kai išorinis odos sluoksnis ausies kanale išsilieja, kartu su juo iškris vaškas.

Jei ausų vaškas tampa nepatogumu, dr. Nguyen-Huynh rekomenduoja kelis paprastus ausų valymo būdus:

Nereceptiniai ausų valymo lašai

Jei turite nedidelį vaško kiekį, nereceptiniai ausų valikliai veikia gerai. Ieškokite lašų, ​​kuriuose yra vandenilio peroksido ar kitų rūšių peroksido. Peroksidas gerai suskaido ausų sierą.

Štai kaip naudoti ausų valymo lašus:

  1. Paguldykite į šoną: Įsitikinkite, kad valoma ausis nukreipta į viršų, ir įlašinkite lašus, kaip nurodyta.
  2. Leisk sėdėti: Palikite valymo tirpalą ausyje maždaug penkias minutes. Tai leidžia skysčiui įsigerti ir suminkštinti daiktus.
  3. Paimkite servetėlę: Kai atsisėdate, skystis turi išeiti kartu su atsilaisvinusiu ausų sieru. Turėkite servetėlę, kad galėtumėte visa tai sugauti.

Ausų valymo lašai gali neveikti, jei turite per daug ausų vaško arba turite būklę, vadinamą pažeistu cerumenu (kai ausies kanalą blokuoja tvirtas vaško kamštis).

„Kai tai yra kamštis, peroksido patekimas į ausį gali pabloginti padėtį, nes suminkštinate kamštį, bet jo neištirpstate ar nepašalinate“, – sako dr. Nguyen-Huynh. „Tuomet suminkštintas kamštis tampa tarsi purvo siena, kuri gali dar labiau užkimšti ausį.

Lemputės švirkštas

Jei ausų valymo lašai neveikia, jūsų ausis gali tekti praplauti švirkštu. Tačiau yra keletas įspėjimų:

  • Būk švelnus: Švelniai praplaukite ausį, kad nepažeistumėte ausies būgnelio.
  • Stebėkite temperatūrą: Vanduo neturi būti per šaltas ar per karštas. Jei taip yra, dėl temperatūros skirtumo gali svaigti galva.
  • Jei reikia, venkite: Nenaudokite skalavimo metodo, jei jūsų ausies būgnelyje yra skylė arba jei kada nors buvo atlikta ausies būgnelio operacija. Skalavimas gali sugadinti ausies būgnelio remontą.

Dr. Nguyen-Huynh, jei jums nepatogu plauti ausis, galbūt norėsite pasiteirauti savo pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo biure ir išsiaiškinti, ar yra slaugytoja, galinti tai padaryti už jus.

Mineralinis arba alyvuogių aliejus

Anekdotiškai dr. Nguyen-Huynh sako, kad žmonės, kurie prieš valydami į ausį įlašina alyvuogių aliejaus, lengviau pašalina vašką. „Jis sutepa ausies kanalą”, – paaiškina jis. „Tačiau nesu tikras, ar tai yra geresnė už tai, ką mes paprastai rekomenduojame, ty mineralinę alyvą.

Ausų vaško pašalinimo būdai, kurių reikia vengti

Visos ausų vaško pašalinimo priemonės nėra vienodos. Dr. Nguyen-Huynh rekomenduoja vengti šių dviejų priemonių:

Medvilniniai tamponai

Gamintojo įspėjimas ant pakuotės sako viską: Nekiškite tampono į ausies kanalą. Daktaras Nguyen-Huynh paaiškina: „Seno tipo patrankoje medvilninis tamponas elgiasi kaip stulpas. Antgalis įstumia ausies sierą giliau, todėl kuo daugiau jo naudosite, tuo daugiau ausų sieros įstumsite. Be to, jei stumsite per toli, galite plyšti ausies būgnelį. Arba, jei subraižysite ausies kanalą, jis gali užsikrėsti, nes dabar nešvarumai ir bakterijos gali prasiskverbti po oda.

Ausų vaško šalinimo žvakės

Dr. Nguyen-Huynh sako, kad turėtumėte dvigubai vengti šio metodo: šios žvakės neveikia ir gali jus sudeginti.

Kodėl ir kada turėtumėte išvalyti ausų vašką

Nors ausų sieras paprastai labiau erzina nei pavojingas, kartais jums reikia gydytojo, kad jį pašalintų. Daktaras Nguyen-Huynh sako, kad protinga kreiptis į gydytoją, jei namų gynimo priemonės nepadeda, skauda ausis arba sutrikusi klausa.

„Kažkas turi pažiūrėti, ar ausies kanalas yra atidarytas, ar vaškas jį užkimšo“, – sako jis.

Jei padėtis yra nedidelė, tuomet galite atkimšti ausis. Jei ne, gydytojas gali naudoti operacinius mikroskopus, kad padidintų ausies kanalo vidų, atlaisvintų vašką ir jį išsiurbtų.

O užsikimšusi ausis gali turėti ir kitų priežasčių. „Tai gali būti vidurinės ausies infekcija, kai skystis užpildo erdvę už ausies būgnelio“, – įspėja dr. Nguyen-Huynh. „Arba galite turėti virusinę infekciją, kuri pažeidžia vidinę ausį. Tokiais atvejais gydytojas gali jus diagnozuoti ir gydyti, kad išvengtų nuolatinio klausos praradimo.

Tačiau, kaip ir daugumoje dalykų gyvenime, viskas priklauso nuo pusiausvyros – per daug vaško gali užkimšti ausis ir sukelti laikiną klausos praradimą ar infekcijas. „Nedidelį skaičių žmonių reikės išvalyti, jei jie gamina per daug vaško, kuris užstringa ausyje, ypač jei jų ausies kanalas yra mažesnis nei vidutinis“, – aiškina dr. Nguyen-Huynh.