Kaip Covidas gali pakenkti jūsų plaučiams – Klivlando klinika

Tęsiantis koronaviruso (COVID-19) protrūkiui, sužinome daugiau apie ligą, jos poveikį organizmui ir žalą, kurią gali padaryti. Tačiau nesate tikri, kad dar tiksliai suprantate, ką virusas gali jums padaryti?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Nors daugeliui žmonių, sergančių COVID-19, nėra jokių simptomų arba simptomai yra lengvi, dalis pacientų suserga sunkiomis kvėpavimo takų ligomis ir gali prireikti gydytis intensyviosios terapijos metu.

Naujame vaizdo įraše plaučių patologas Sanjay Mukhopadhyay, MD, išsamiai aprašo, kaip šiais sunkiais atvejais paveikiami plaučiai. 15 minučių trukmės vaizdo įraše aprašoma, kaip COVID-19 sukelia „pavojingą ir potencialiai mirtiną“ būklę, vadinamą ūmaus kvėpavimo distreso sindromu (ARDS), ir pateikia ryškių vaizdų, pabrėžiančių žalos, kurią ši būklė gali sukelti jūsų plaučiams, sunkumą.

Koks ryšys tarp koronaviruso ir ARDS?

Kaip paaiškina daktaras Mukhopadhyay, Kinijos mokslininkai COVID-19 susiejo su ARDS. Jų tyrime buvo ištirti 191 patvirtinto koronaviruso paciento, kuris mirė gydantis dviejose Uhano (Kinija) ligoninėse, rizikos veiksniai.

Tyrėjai nustatė, kad 50 iš 54 mirusių pacientų sirgo ARDS, o tik devyni iš 137 išgyvenusiųjų sirgo ARDS.

„Tai tikrai labai reikšmingas indėlis į šių pacientų mirtį“, – sako dr. Mukhopadhyay.

Kaip gydytojai gali pasakyti, ar turite ARDS?

Jei sergate ARDS, turėsite tokius simptomus kaip staigus dusulys, greitas kvėpavimas, galvos svaigimas, greitas širdies susitraukimų dažnis ir gausus prakaitavimas.

Tačiau keturi pagrindiniai dalykai, kurių gydytojai ieškos, yra šie:

  • Jei turite ūmią būklę, simptomus, kurie prasidėjo per vieną savaitę nuo vadinamojo „žinomo klinikinio įžeidimo“ arba naujų ar blogėjančių simptomų.
  • Jei jūsų dusulys nepaaiškinamas širdies nepakankamumu ar skysčių pertekliumi.
  • Sumažėjęs deguonies kiekis kraujyje (sunki hipoksija).
  • Abu plaučiai atrodo balti ir nepermatomi (palyginti su juodais) krūtinės ląstos rentgeno spinduliuose (krūtinės ląstos vaizde vadinama dvišaliu plaučių drumstumu).

Taigi, kaip ARDS iš tikrųjų pažeidžia jūsų plaučius?

Svarbiausia, kad pacientams, sergantiems ARDS, pažeidžiamos plaučių oro maišelių sienelės, kurios padeda deguoniui patekti į mūsų raudonuosius kraujo kūnelius. Taip gydytojai vadina difuzinį alvelolių pažeidimą.

Sveikuose plaučiuose šiuose oro maišeliuose (alveolėse) esantis deguonis patenka į mažas kraujagysles (kapiliarus). Šie maži indai savo ruožtu tiekia deguonį į jūsų raudonuosius kraujo kūnelius.

„Gamta išsivystė taip, kad normaliam žmogui alveolių sienelė yra labai, labai plona, ​​todėl deguonis gali lengvai patekti iš oro erdvės į raudonuosius kraujo kūnelius”, – aiškina dr. Mukhopadhyay.

Koronavirusas pažeidžia alveolių sieneles ir gleivinės ląsteles bei kapiliarus. Dr. Mukhopadhyay pažymi, kad dėl visų tų pažeidimų susikaupusios šiukšlės iškloja alveolių sienelę taip, kaip dažai dengtų sieną. Dėl kapiliarų pažeidimo jie taip pat nuteka plazmos baltymai, kurie padidina sienelės storį.

„Galų gale alveolės sienelė tampa storesnė nei turėtų būti”, – pažymi jis. „Kuo ši siena storesnė, tuo sunkiau pernešti deguonį, tuo labiau jaučiate oro trūkumą ir vis labiau pradedate judėti link sunkios ligos ir galbūt mirties.

Kodėl svarbu suprasti, kaip COVID-19 veikia jūsų plaučius?

Visa esmė, pabrėžia daktaras Mukhopadhyay, yra pabrėžti, ką koronavirusas gali padaryti kūnui, ypač didelės rizikos pacientams, kurie gali būti labiau pažeidžiami infekcijų. Jis tikisi, kad tai paskatins žmones rimtai žiūrėti į dabartinį protrūkį.

„Neatmeskite to kaip „tik dar vienos virusinės infekcijos, kuri praeis“, – sako jis. „Prašome imtis visų atsargumo priemonių, kurias numato CDC. Saugokite save, savo šeimą ir kitus“.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt