Reikia nervų bloko? 4 dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti – Klivlando klinika

Nuolatinis skausmas nėra tik pacientų kova, tai gali būti ir visiškai alinanti būklė. Tačiau daugeliui žmonių, kenčiančių nuo stipraus skausmo, nervų blokada tapo pagrindine jų gydymo dalimi.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Šios vietinio anestetiko ir steroidų injekcijos tiesiai į pažeisto nervo sritį gali padėti kontroliuoti skausmą ir pagerinti funkciją bei gyvenimo kokybę. Dažnai tikslas yra padėti žmonėms išvengti operacijos ir aktyviai dalyvauti kineziterapijoje.

Injekcijos taip pat naudojamos kaip diagnostikos priemonė. Injekcija į konkrečią tikslinę sritį arba nervus gali padėti nustatyti skausmo vietą ir šaltinį. Tai padeda konkrečiai nustatyti gydomą sritį ir taip pat padeda nustatyti procedūros vietą.

Skausmo valdymo specialistas Paulas Shin, MD, siūlo įžvalgas pacientams, svarstantiems galimybę turėti nervų blokadą. Nors jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas galiausiai padės jums nustatyti geriausią skausmo malšinimo procedūrą, čia yra keturi dalykai, kurių galite tikėtis, jei turite nervų blokadą.

1. Injekcijos baimė beveik visada yra blogesnė nei pačios injekcijos

Dr. Shin sako, kad pacientai dažnai dvejoja dėl adatų. „Kai kurioms artritinėms ligoms skirtoms procedūroms gali prireikti iki šešių adatų, – priduria jis, – tačiau dauguma procedūrų yra gerai toleruojamos ir trumpos, paprastai trunka nuo 5 iki 15 minučių. Vietinis anestetikas injekcijos vietoje sumažina adatos skausmą, o IV sedacija gali padėti sumažinti nerimą, kad procedūra būtų patogi.

Fluoroskopas arba mažos galios rentgeno spinduliai leidžia kiekvienam, kuris administruoja nervų bloką, vizualizuoti kaulines struktūras. Tai leidžia tiksliai įdėti adatą ir sumažinti komplikacijų riziką. Apskritai, naudojant šį metodą, injekcija bus tiksliai įvedama į tikslią vietą ir su minimaliu skausmu.

2. Kiekvienas į nervų blokadą reaguoja skirtingai

Kai kuriems žmonėms nervų blokada nedelsiant palengvėja. Kitiems reikia atlikti keletą injekcijų, kol tai padeda sumažinti skausmą. „Tai labai nenuspėjama, nes skausmas yra asmeninis suvokimas ir kiekvienas reaguoja skirtingai“, – sako dr. Shin.

Be to, jei 10 ar daugiau metų kenčiate nuo lėtinio skausmo, tai gali apimti kelis skausmo generatorius. Yra daug anatominių struktūrų ir skausmas gali kilti iš daugiau nei vieno sąnario ar nervo.

Stuburo srityje gali būti, kad pirmoji injekcija gali būti diagnostinė. Atsižvelgiant į injekcijos reakciją, gali būti atliekamos tolesnės injekcijos, kitoks požiūris arba skirtingi lygiai. Galiausiai tikslas yra nustatyti skausmo šaltinį, pagerinti funkciją ir išvengti operacijos.

Tai taip pat reiškia, kad kuo anksčiau gausite injekciją, kol skausmas netampa lėtiniu, tuo geresnis rezultatas. Injekcijos paprastai derinamos su kitomis gydymo formomis, tokiomis kaip fizinė terapija, kad padidėtų jūsų tikimybė pagerėti.

3. Po procedūrų gali atsirasti skausmas

Galite tikėtis tam tikro diskomforto ar skausmo po procedūros, kurie taip pat pagerės per kelias dienas po injekcijos. Vietinis anestetikas trunka neilgai, o kai kuriems žmonėms gali praeiti šiek tiek laiko, kol steroidas pradės veikti ir duos ilgalaikės naudos.

Didžiausias steroidų poveikis paprastai būna nuo 3 iki 10 dienų. „Jis lėtai išsiskiria į kūną, o kai kuriems žmonėms yra tam tikras intervalas, kol pajusite pagerėjimą“, – aiškina dr. Shin. Jūsų atsakas į pirmąją injekciją padeda jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui nustatyti būsimą gydymą, nes jis tiksliai nustato nervą, kuris sukelia skausmą.

4. Jūsų injekcijų dažnis priklauso nuo jūsų ligos istorijos

Atsižvelgiant į jūsų ligos istoriją ir gydytojo pageidavimus, injekcijas galima kartoti. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas nustatys tikslų injekcijų skaičių, kurį galite gauti. Dėl sveikatos būklės, pvz., diabeto, injekcijos gali būti atliekamos rečiau.

„Galų gale, – sako dr. Shin, – nervų blokados injekcijų tikslas yra sumažinti skausmą, padidinti jūsų funkciją dalyvaujant kineziterapijoje ir kai kuriems pacientams išvengti operacijos.”

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel