Ką tai reiškia? – Klivlando klinika

Nosies gleivės, kitaip dar vadinamos snargliais. Mes visi tai turime – ir visi turime daug. Ekspertai nustatė, kad kiekvieną dieną pasigaminate ir nuryjate apie 500 arba 600 cc nosies gleivių.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Nosies gleivės tarnauja kaip stiprus barjeras aplink jūsų kūno vietas, kurios yra subrendusios infekcijai. „Nosies viduje, taip pat viršutiniame virškinamajame trakte galvos ir kaklo srityje yra labai drėgna aplinka“, – sako ausų, nosies ir gerklės specialistas Raj Sindwani, MD. „Gleivės atlieka svarbų vaidmenį bandant apsaugoti pamušalą ir išlaikyti jį drėgną.”

Ypač jūsų nosyje snargliai yra jūsų pirmoji gynybos linija siekiant apsisaugoti nuo infekcijų ir apsisaugoti nuo nepageidaujamų dalykų, kurie gali norėti patekti į jūsų kūną. „Jis sulaiko daleles ir organizmus, todėl bakterijos ar šiukšlės, kuriomis įkvepiame, nepatenka tiesiai į mūsų plaučius“, – sako dr. Sindwani.

Tačiau šio snarglio spalva gali daug pasakyti apie tai, kas vyksta jūsų nosies kanaluose – ir nors gydytojai retai naudoja nosies gleives kaip pagrindinę ligos diagnozę, ji gali atskleisti kitas sąlygas. Daktaras Sindwani dalijasi, ką įvairūs snarglių atspalviai gali reikšti jūsų sveikatai.

Ką snarglių spalva sako apie jūsų sveikatą?

Snarglių spalva gali pasakyti daug dalykų, įskaitant tai, ar turite alergiją, kraujavimą iš nosies, peršalimą ar sinusų infekciją. Tačiau besikeičiantis snarglių spalva yra beveik didesnis rodiklis, kad kažkas negerai su jūsų sveikata.

Jei jūsų snarglius keičia spalvą, turite pamatyti, kas dar vyksta“, – sako daktaras Sindwani. „Tai mintis, kad tau sekėsi gerai, niekas tau netrukdė ir tada kažkas pasikeitė. Norėsite visapusiškiau pažvelgti į tai, kas dar galėjo pasikeisti. Ar blogai jautiesi? Ar gavote naują augintinį ar kitą reikšmingą aplinkos pasikeitimą?

Tačiau daktaras Sindwani pažymi, kad snarglių spalva – arba jos spalvos pasikeitimas – yra tik vienas iš galimų sveikatos problemų požymių. Jūsų snarglio konsistencija taip pat gali būti įspėjamasis ženklas. „Jei jis tirštesnis, tai gali reikšti jūsų hidratacijos būseną, pvz., atsiliekate nuo skysčių vartojimo arba per daug sausinančios kavos ar gazuotų gėrimų“, – sako jis.

Taip pat gali pasakyti, kiek snarglių gaminate. „Jei jis gausesnis, o tai reiškia daugiau, tai taip pat gali būti svarbu atkreipti dėmesį“, – sako dr. Sindwani. „Tai gali atspindėti hidrataciją, o kai kuriems žmonėms tai gali atspindėti sąlytį su tuo, kas dirgino, pavyzdžiui, kvepalų ar cigarečių dūmų. Arba tai netgi gali reikšti alergiją arba alerginį poveikį.

Štai kiekvienos snarglio spalvos reikšmė:

Skaidrios gleivės

Paprastai esate normalaus diapazono ribose, nors alergija gali pasireikšti ir taip. Tiesios gleivės daugiausia yra vanduo, su baltymais, antikūnais ir ištirpusiomis druskomis. Jūsų nosies audiniai jį gamina 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Didžioji jo dalis nuteka gerklės gale, kad ištirptų skrandyje.

Baltos gleivės

Tai gali reikšti, kad esate perpildytas. Jūsų nosis yra patinę, uždegę audiniai, kurie lėtina gleivių tekėjimą, todėl ji praranda drėgmę, tampa stora ir drumsta. Tai gali būti nosies infekcijos ar peršalimo požymis.

Geltonos gleivės

Tai gali reikšti peršalimą arba progresuojančią infekciją. Gelsvą atspalvį suteikia baltieji kraujo kūneliai, kurie skuba į infekcijos vietą, o po to pašalinami, kai buvo kovojama su ja.

„Geltonas arba žalias snarglius kartais gali reikšti, kad turite infekciją“, – sako daktaras Sindwani. „Tačiau atminkite, kad, žinoma, yra ir kitų dalykų, kurie tinka šiai spalvai – įskaitant bendrą savijautą ar karščiavimą. Peršalimas neišvengiamai trunka 7-10 dienų. Nusileiskite ir palaukite, jei reikia, taikydami palaikomosios priežiūros taktiką.

Žalios gleivės

Jūsų imuninė sistema tikrai kovoja, o jūsų gleivėse yra negyvų baltųjų kraujo kūnelių. Jei po 10–12 dienų vis dar sergate, galbūt norėsite kreiptis į gydytoją. Tai gali būti sinusitas, bakterinė infekcija, kuri gydoma antibiotikais. Jei karščiuojate ar tikrai sergate, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

„Taip pat galite susirgti lėtiniu sinusitu, kuris yra ilgalaikė uždegiminė liga, kai kelis mėnesius turėsite tam tikrų sinusų infekcijos simptomų“, – sako dr. Sindwani. „Tai ne tik pakitusi gleivių spalva. Tai gali būti po nosies lašinimo. Tai gali būti veido skausmas, spaudimas, užsikimšimas ar pasunkėjęs kvėpavimas, arba jūsų uoslės pokytis ir bloga savijauta.

Tačiau vien pagal snukio spalvą negalite pasakyti, ar infekcija yra virusinė, ar bakterinė. „Daugiau priklauso nuo to, kiek laiko sirgote ir kokie yra jūsų simptomai“, – sako dr. Sindwani. „Paprastai po septynių dienų, jei turite geltoną ar žalią snukį ir nesijaučiate gerai, tada galime apsvarstyti galimybę skirti antibiotikų kursą.”

Rožinės arba raudonos gleivės

Jūsų nosies audinys nosyje kažkaip sulūžo – galbūt dėl ​​to, kad ji išsausėjo, sudirgusi ar patyrė tam tikrą poveikį. „Visiškai raudona spalva gali būti kraujavimas iš nosies, greičiausiai susijęs su trauma arba galbūt infekcija“, – sako dr. Sindwani.

Tačiau jis priduria, kad ši spalva ne visada kelia susirūpinimą. „Keli kraujo taškeliai ar rausvos atspalvio gleivės gali būti nereikšmingi. Tai gali būti tik pamušalo pažeidimas ar sudirginimas. Pavyzdžiui, kai sergame ir daug pučiame nosį arba jūs daug trinate nosį, gali lūžti kelios kraujagyslės, dėl kurių galite šiek tiek kraujuoti.

Rudos gleivės

Šis atspalvis gali būti seno kraujo, bet greičiausiai tai yra kažkas įkvėpto, pavyzdžiui, purvo, uostomojo kvapo ar paprikos.

Juodos gleivės

„Jei matote juodą snukį, galite įkvėpti kažką panašaus į šiukšles darbo vietoje ir tai gali…