3 vitaminai imunitetui stiprinti – Klivlando klinika

 

Galų gale, senas posakis: „Obuolys per dieną gali atstumti gydytoją“, gali būti tiesa. Valgydami maistingą maistą, kuriame gausu tam tikrų vitaminų, galite padėti jūsų imuninei sistemai kovoti su ligomis.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Kalbėjomės su registruota dietologe Julia Zumpano, RD, LD, norėdami atidžiau pažvelgti į šiuos vitaminus, kokiuose maisto produktuose jų galite rasti ir kaip jie gali padėti išlaikyti jūsų sveikatą. Štai ką ji turėjo pasakyti:

  • Vitamino C yra vienas didžiausių imuninės sistemos stiprintuvų. Tiesą sakant, dėl vitamino C trūkumo galite net labiau susirgti. Maistas, kuriame gausu vitamino C, yra apelsinai, greipfrutai, mandarinai, braškės, paprikos, špinatai, lapiniai kopūstai ir brokoliai. Kasdienis vitamino C suvartojimas yra būtinas gerai sveikatai, nes jūsų kūnas jo negamina ir nekaupia. Geros naujienos yra tai, kad vitamino C yra tiek daug maisto produktų, kad daugumai žmonių nereikia vartoti vitamino C papildų, nebent gydytojas patartų.
  • Vitaminas B6 yra gyvybiškai svarbus palaikant biochemines imuninės sistemos reakcijas. Maistas, kuriame gausu vitamino B6, yra vištiena ir šalto vandens žuvys, tokios kaip lašiša ir tunas. Vitamino B6 taip pat yra žaliose daržovėse ir avinžirniuose, kurie yra pagrindinis humuso ingredientas.
  • Vitaminas E yra galingas antioksidantas, padedantis organizmui kovoti su infekcija. Maistas, kuriame gausu vitamino E, yra riešutai, sėklos ir špinatai.

Kaip nusipirkti maisto prekių, kad sustiprintumėte imunitetą

Renkantis vaisius ir daržoves bakalėjos parduotuvėje ar ūkininkų turguje gali padėti paprasta taisyklė: kuo spalvingesni vaisiai ir daržovės, tuo geriau.

„Stenkitės valgyti įvairų maistą ir stenkitės valgyti vaisius ir daržoves iš visų vaivorykštės spalvų“, – sako Zumpano. „Jūsų lėkštė bus patrauklesnė, o jūs užtikrinsite, kad gausite kuo daugiau sveikatą stiprinančių vitaminų ir maistinių medžiagų.

Taip pat svarbu žinoti, kad ilgainiui laikydamiesi sveikos mitybos įpročių susikuriate stiprią imuninę sistemą. Jūs negalite valgyti keturių apelsinų per pusryčius ir tikėtis, kad tą dieną būsite apsaugoti nuo peršalimo.

Ar papildai gali padėti jūsų imunitetui?

Nors vitaminai ir papildai gali padėti užpildyti jūsų mitybos spragas, geriausias būdas prisotinti būtinomis maistinėmis medžiagomis yra gauti jų tiesiai iš maisto.

Jūsų kūnas geriau pasisavina ir naudoja vitaminus ir maistines medžiagas, kai jos gaunamos iš maisto šaltinio. Kai tai yra vitaminas ar papildas, dažnai kyla abejonių, kiek jūs iš tikrųjų gaunate. Kadangi papildai reglamentuojami kaip maisto produktai, o ne kaip vaistai, Maisto ir vaistų administracija nevertina papildų kokybės ir neįvertina jų poveikio organizmui.

Kai kurie papildai gali turėti šalutinį poveikį, ypač jei jie vartojami prieš operaciją arba kartu su kitais vaistais. Papildai taip pat gali sukelti problemų, jei turite tam tikrų sveikatos sutrikimų. Daugelio papildų poveikis vaikams, nėščioms moterims ir kitoms grupėms nebuvo išbandytas.

Ypač svarbu vengti vartoti vitamino E papildus. Yra ne tik mažai klinikinių tyrimų, rodančių, kad vitamino E papildai yra naudingi jūsų sveikatai, bet kai kuriose situacijose jie taip pat gali būti žalingi.

Dėl šių priežasčių ekspertai teigia, kad vitaminus geriausia gauti su maistu, o ne su papildais.

„Pasikalbėkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, jei galvojate apie maisto papildų vartojimą“, – sako Zumpano.

Drėgmės buvimas taip pat gali sustiprinti jūsų imuninę sveikatą, sako Zumpano. Vanduo padeda jūsų kūnui gaminti limfą, kuri perneša baltuosius kraujo kūnelius ir kitas imuninės sistemos ląsteles. Stenkitės nepersistengti su gėrimais, kurie gali sukelti dehidrataciją, pavyzdžiui, kavos. Arba pabandykite valgyti labiau drėkinantį maistą, pavyzdžiui, agurkus, salierus ar arbūzus.