Į ką atkreipti dėmesį – Klivlando klinika

Didžioji dauguma žmonių, patyrusių širdies smūgį, patiria tradicinius simptomus, tokius kaip diskomfortas ar skausmas krūtinėje, šaltas prakaitas ir didelis silpnumas.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau žmonių pogrupis – maždaug 20–30 % – patiria netipinius simptomus arba jų visai nėra. „Nors netipiniai širdies priepuolio simptomai dažniausiai pasireiškia moterims ir diabetu sergantiems žmonėms, jie gali pasireikšti bet kam”, – sako kardiologas Curtisas Rimmermanas, MD.

Kokie yra šie neįprasti simptomai?

Neklasikiniai širdies priepuolio simptomai gali būti šie:

  • Nepaaiškinamas nuovargis.
  • Dusulys.
  • Diskomfortas gerklėje, kakle, žandikaulyje ar vienoje galūnėje.

Kai kurie pacientai gali patirti tik tai, kas, jų manymu, yra rėmuo, ir tiesiog vartoja antacidinius vaistus, kad jį sumažintų, užuot pripažinę, kad skausmas gali būti susijęs su širdimi.

Dr. Rimmerman pažymi, kad dauguma žmonių mano, kad širdies priepuoliai sukelia aštrų skausmą kairėje krūtinės pusėje. „Tačiau širdies priepuoliai dažniausiai sukelia diskomfortą krūtinės centre, kartu su nepaliaujamo suspaudimo, pilnumo ar veržimo pojūtį“, – sako jis.

Atsižvelgiant į tai, kaip televizija ir filmai vaizduoja širdies priepuolius kaip akivaizdžius įvykius, nenuostabu, kad retesni širdies priepuolio simptomai praeina nepastebimai.

Kaip atrandami tylūs širdies priepuoliai

Kai kurie pacientai, kurių širdies priepuoliai neatpažįstami, apie juos sužino po kelių savaičių ar mėnesių, kai apsilanko pas gydytoją, dažnai kasmetiniam fiziniam tyrimui.

„Širdies priepuolio dydį galime pasakyti pagal tai, kiek širdies raumuo buvo pažeistas, dažnai atlikus elektrokardiogramą (EKG), o tiksliau – širdies ultragarsu arba echokardiograma“, – sako daktaras Rimmermanas.

Kiti pacientai netrukus po tylaus širdies priepuolio kreipiasi į gydytojus, nes jaučia nuolatinius simptomus, tokius kaip nuovargis ir dusulys.

Kartais šiuos simptomus sukelia nesandarus mitralinis vožtuvas, atsirandantis dėl širdies raumens randų ir su tuo susijusių vožtuvų disfunkcijos po širdies priepuolio. Gali atsirasti rimtų komplikacijų, įskaitant dekompensuotą širdies nepakankamumą, širdies ritmo sutrikimus ir sąmonės netekimą.

Neignoruokite nuolatinio diskomforto

„Žmonėms, kurie patiria širdies smūgį to neatpažindami ir kurie išgyvena, labai pasisekė“, – sako daktaras Rimmermanas. „Jei jaučiate nuolatinį diskomfortą keletą minučių, ypač jei simptomai yra nauji ir neturi aiškaus paaiškinimo, neignoruokite šių rūpesčių.

Dažnai žmonės nujaučia, kad kažkas negerai, bet nenori patikėti, kad tai širdies priepuolis, priduria daktaras Rimmermanas, ignoruodamas simptomus arba priskirdamas juos kažkam kitam.

Pavyzdžiui, vienu atveju pacientas manė, kad apsinuodijo maistu, tik po kelių dienų sužinojo, kad jį iš tikrųjų ištiko širdies priepuolis.

Jei atsiranda naujų simptomų, primenančių rėmenį, arba kuris nors iš pirmiau minėtų simptomų, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

„Jei paaiškėja, kad tai rėmuo, bent jau atmetėte ką nors mažiau grėsmingo“, – sako daktaras Rimmermanas. „Neleisk, kad netikrumas paskatintų vėliau gailėtis jums ir jūsų šeimai“.

Esmė? Nebūkite savo gydytoju, jis įspėja: „Jei jaučiate akivaizdų savijautos pokytį, kad ir koks jis subtilus būtų, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel