12 širdžiai sveikų maisto produktų, skirtų jūsų mitybai – Klivlando klinika

Sveika mityba gali būti naudinga jūsų širdžiai ir juosmens linijai.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

„Jūs tikrai galite sumažinti savo riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, valgydami tam tikrus maisto produktus kiekvieną dieną“, – sako prevencinės kardiologijos dietologė Julia Zumpano, RD, LD. „Yra daugybė vaisių ir daržovių, kurie naudingi jūsų širdžiai“.

„Stenkitės valgyti maistą, kuris yra natūralios formos, nes jis yra iš žemės“, – sako Zumpano ir rekomenduoja tai, ką ji vadina „viso maisto dieta“.

Žinoma, ši dieta apima širdžiai sveikus maisto produktus, tokius kaip riešutai, žuvis, nesmulkinti grūdai, alyvuogių aliejus, daržovės ir vaisiai, tačiau nebijokite retkarčiais pasilepinti taure raudonojo vyno ar gabalėliu juodojo šokolado, Zumpano sako. Ji siūlo naudoti šį sąrašą kaip vadovą kuriant sveiką maistą ir užkandžius. Vos keli paprasti apsikeitimai gali turėti didelį poveikį jūsų širdies ir kraujagyslių sveikatai.

12 maisto produktų, kurie yra naudingi jūsų širdžiai

 1. Valgyk žuvis daug omega-3 riebalų rūgščių, tokių kaip lašiša, tunas, skumbrė, silkė ir upėtakis.
 2. Sauja sveikas riešutai pavyzdžiui, migdolai ar graikiniai riešutai numalšins alkį ir padės širdžiai.
 3. Uogos yra pilni širdžiai naudingų fitonutrientų ir tirpių skaidulų. Išbandykite mėlynes, braškes, gervuoges ar avietes grūduose ar jogurte.
 4. Sėklos. Linų sėmenyse yra omega-3 riebalų rūgščių, skaidulų ir fitoestogenų, kurie pagerina širdies sveikatą. Paimkite juos sumaltus arba sumaltus, kad gautumėte didžiausią naudą. Chia sėklose taip pat yra omega 3, skaidulų ir baltymų, todėl jas galima valgyti visas.
 5. Avižos yra į komfortiško maisto maistinių medžiagų jėgainė. Pabandykite paskrudinti avižas ant jogurto, salotų arba įmaišykite į mišinį, jei nesate jų virtų gerbėjas.
 6. Ankštiniai augalai. Džiovintose pupelėse ir lęšiuose, pavyzdžiui, garbanzo, pinto, pupelėse ar juodosiose pupelėse, yra daug skaidulų, B grupės vitaminų, mineralų ir kitų naudingų medžiagų. Daržovių čili, kas nors?
 7. 4 uncijų stiklinė raudonas vynas (iki dviejų vyrų ir po vieną moterims per dieną) gali padėti pagerinti gero (DTL) cholesterolio kiekį.
 8. Sojos. Pridėti edamame pupelių arba marinuotų tofu keptuvėje su šviežiomis daržovėmis širdžiai sveikiems pietums ar vakarienei.
 9. Raudona, geltona ir oranžinė daržovės pavyzdžiui, morkos, saldžiosios bulvės, raudonieji pipirai, pomidorai ir gilės yra kupini karotinoidų, skaidulų ir vitaminų, kurie padeda jūsų širdžiai.
 10. Žalios daržovės. Popeye buvo teisus – špinatų sumuša! Taip pat ir kopūstai, šveicariniai mangoldai, apykaklės/garstyčių žalumynai ir bok choy. Vietoj salotų naudokite šiuos sumuštinius ir salotas. Brokoliuose ir šparaguose gausu galingų maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminai C ir E, kalis, folio rūgštis, kalcis ir skaidulos.
 11. Vaisiai pavyzdžiui, apelsinai, kantalupės ir papajos yra daug beta karotino, kalio, magnio ir skaidulų.
 12. Tamsus šokoladas yra naudingas jūsų širdies sveikatai. Kuo didesnis kakavos procentas, tuo geriau! (Skaidulų ir baltymų daugėja, kai yra daugiau kakavos, o cukraus mažėja). Jei esate pieniško šokolado gerbėjas. pradėkite bent jau nuo 70% kakavos.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt