6 priežastys, dėl kurių neturėtumėte manyti, kad pėdų skausmas yra kulno spuogas – Klivlando klinika

Jei jaučiate skausmą kulno srityje, galite manyti, kad turite kulno atšaką. Tai dažna prielaida – ir kulno atšaka gali sukelti diskomfortą pėdose. Tačiau tik 50% žmonių, turinčių kulnų atšakas, iš tikrųjų jaučia skausmą dėl to.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

„Kulno atšaka gali būti atsitiktinis rentgeno radinys. Galite turėti tokį, net jei neskaudate kulno“, – sako daktaras Davisas. „Gydydami žmones nekreipiame dėmesio į stuburą, nes dažnai skausmai neturi išnykti“, – sako ortopedinis pėdų ir kulkšnių chirurgas Alanas Davisas, MD.

Kulno atšaka jums netrukdys, nebent ji būtų gerai matoma po pėda ir jausitės po oda. Jei per daug susikoncentruosite į kulno atšaką, galite praleisti tikrąją pagrindinę problemą, sako jis.

Kur prasideda skausmas?

Pėda yra sudėtinga raiščių, sausgyslių ir kaulų struktūra. Taigi, kulnų ir pėdų skausmas gali kilti iš įvairių šaltinių, sako daktaras Davisas.

„Dažnai tai nesusiję su kulno atramomis. Padų fascitas ar bet kuri kita liga, sukelianti uždegimą aplink kulną, gali sukelti kulno skausmą“, – sako daktaras Davisas.

Daktaras Davisas sako, kad pirmiausia reikia suprasti, kurioje pėdos vietoje jaučiate didžiausią skausmą: kulno, lanko ar kojų pirštų srityje? Diagnozuojant ir gydant svarbu suprasti, kur žmogus jaučia didžiausią švelnumą.

Kas sukelia jūsų pėdų skausmą?

  1. Pasikartojantis per didelis naudojimas. Tai yra pagrindinė kulno skausmo priežastis. Rizikos grupei priklauso tie, kurie sunkiai vaikšto ant kojų, bėga ilgus atstumus arba nešiojasi papildomą svorį. Taip pat galite sukelti kulno kaulo uždegimą ir diskomfortą, jei turite įtemptą Achilo sausgyslę, jungiančią blauzdos raumenį su kulno kaulu.
  2. Smūgio sužalojimai. Tai gali sukelti gilias mėlynes riebalų pagalvėlėje arba pėdos rutulyje, dėl kurių pasijusite taip, lyg eitumėte ant akmenuko. Skausmą taip pat gali sukelti kulno kaulų lūžiai – nukritus iš didelio aukščio arba dėl naujo, griežto ar pasikartojančio per didelio naudojimo.
  3. Bėgimas, šokinėjimas ar kita sunki veikla. Tai gali sukelti diskomfortą ir uždegimą pėdos rutulyje.
  4. Avėti aukštakulnius. Mortono neuroma, dažniausiai nustatoma aukštakulnius avinčioms moterims, yra audinių sustorėjimas aplink nervą tarp kojų pirštų pagrindų. Tai sukelia pėdos skausmą ir skausmo tirpimo pojūtį pėdos rutulyje.
  5. Arkos skausmas. Lanko skausmas, dažniausiai dėl padų fascito, pažeidžia kulną ir pėdos skliautą. Skausmas paprastai labiau pastebimas pirmą kartą ryte arba pradėjus vaikščioti po ilgo sėdėjimo, kuris dar vadinamas „pradžios skausmu“.
  6. Kitos įvairios priežastys. Artrito sukeltas uždegimas ir patinimas dažnai gali sukelti skausmą. Artritas paprastai pažeidžia vidurinę pėdos dalį ir didžiojo piršto sąnarį. Tačiau diskomfortą gali sukelti ir snukiai, plaktukiniai pirštai, nagai, velėnos pirštai ir įaugę nagai.

Atsistojimas ant kojų

Davis sako, kad visiškas atsigavimas nuo kulno skausmo užtrunka vidutiniškai šešis mėnesius, kol jis tinkamai gydomas. Tačiau šansai yra jūsų naudai – tik apie 5% žmonių nepagerėja taikant tam tikrą gydymą. Galite sau padėti vadovaudamiesi šiais patarimais:

Ištempti. „Dauguma kulnų skausmo sindromų gydomi panašiai – pagrindinė priemonė yra tempimo namuose programa“, – sako daktaras Davisas. „Mes mokome žmones kasdien pasitempti gera technika ir dažnumu.” Naktinio įtvaro naudojimas siekiant išlaikyti kulkšnį 90 laipsnių kampu gali palengvinti rytinį skausmą ir palengvinti pirmąjį rytinį tempimo seansą.

Dėvėkite savo veiklai tinkamus batus. „Jei einate bėgioti, dėvėkite bėgimo batus. Jei vykstate į žygį, dėvėkite žygio batus“, – sako daktaras Davisas. „Dėvėkite tinkamą avalynę bet kokiai veiklai, kad padėtumėte tinkamai palaikyti pėdą.

Pirkite tinkamus batus. Rinkitės batus, kurie nesitrintų į jokią pėdos dalį arba į jokius sąnarius ar kaulo iškilimus. Naudokite papildomą paminkštinimą arba lanko atramą, kad sumažintumėte kaulų skausmą ir sumažintumėte spaudimą.

Parodykite savo kojoms šiek tiek meilės. Išgerkite priešuždegiminių vaistų ir apledinkite pėdą nuo skausmo. Dėvėkite nereceptines arkos atramas, kad suminkštintumėte kojas ir sugertumėte kiekvieno žingsnio smūgį.

Jei ši taktika nepadeda, daktaras Davisas rekomenduoja kiek įmanoma sumažinti smūginės apkrovos veiklą. Imobilizuojantys batai gali sumažinti pėdos ir kulkšnies įtampą, o ramentai ar lazda gali sumažinti kojų svorį.

Vis dar nėra geriau? Jis priduria, kad yra nedidelių biuro intervencijų, tokių kaip injekcijos, kurios gali padėti sumažinti uždegimą.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel