5 paprasti patarimai – Klivlando klinika

Senstant jūsų kūnas patiria daug pokyčių, ir jūsų plaukai nėra išimtis. Plaukų spalva ir tekstūra laikui bėgant natūraliai keičiasi. Kad senstant jūsų plaukai atrodytų gerai, jiems reikia ypatingo dėmesio.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Plaukai gaminami iš baltymų sruogų. Viena plaukų sruoga normaliai gyvena maždaug nuo dvejų iki septynerių metų. Plaukai vidutiniškai paauga 0,5 colio per mėnesį ir šešis colius per metus. Tokie veiksniai, kaip amžius, mityba, genetika ir bendra sveikata, nulemia, kaip greitai jis auga ir kaip jis bendras.

Kai plaukai sensta, jų gyvenimo ciklas sutrumpėja, trumpesni ir plonesni plaukai iškrenta. Šie plaukai paprastai pakeičiami naujais plonesniais plaukais. Tačiau laikui bėgant beveik visi plaukai iškrenta dėl senėjimo. Moterys ir vyrai senstant patiria plaukų slinkimą dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, dėl paveldimų savybių, endokrininių sutrikimų, skydliaukės sutrikimų, sumažėjusios hormoninės paramos ir mitybos trūkumo. Moterims menopauzė yra labai svarbi, kai joms sukanka 40 metų. Sumažėja lytinių hormonų, padedančių stimuliuoti folikulų skaidulas, kiekis ir dažnai šiek tiek dominuoja testosteronas. Dėl šių senėjimo ir aplinkos pokyčių kai kurie plaukų folikulai visiškai nustoja gaminti naujus plaukus. Laikui bėgant plaukų pluoštai plonėja ir iškrenta; deja, jie niekada neatsinaujina.

Taip pat senstant plaukuose atsiranda natūralių pigmentinių pokyčių. Pigmentinės ląstelės nustoja gaminti tiek daug pigmento ir ilgainiui jūsų kadaise buvę stori kaštoniniai plaukai tampa ploni, ploni ir pilki. Suplanuojate susitikimą su stilistu dėl spalvos, nes ką dar reikia padaryti? Bet tada jūs susiduriate su plaukų dažuose naudojamų cheminių medžiagų žala. Pakanka, kad kiekvienas jaustųsi sugniuždytas dėl savo spynų. Bet yra vilties!

„Yra veiksmų, kurių galite imtis prieš ir po menopauzės, kad kompensuotumėte šiuos natūralius pokyčius”, – sako dermatologė Wilma Bergfeld. „Galite daug nuveikti, kad sustiprintumėte ir atkurtumėte plaukus, kad jie būtų storesni, labiau žvilgantys“, – sako ji.

Dr. Bergfeldas siūlo šiuos patarimus, kaip mylėti plaukus bet kokio amžiaus:

1. Skalbkite rečiau

Kaip dažnai plaunate plaukus, priklauso nuo jūsų plaukų tipo. Tačiau nepaisant jūsų plaukų tipo, per dažnai plaunant plaukai gali išsausėti ir tapti trapūs. Dr. Bergfeldas sako: „Nepersistenkite su šampūnu, bet turėtumėte plauti galvos odą bent du kartus per savaitę“. Naudokite šampūną, skirtą jūsų konkrečiam plaukų tipui – normaliems, riebiems arba sausiems.

2. Nepamirškite kondicionierių ir apimties didinimo priemonių

Kondicionieriaus naudojimas išplovus plaukus šampūnu yra būtinas norint išlaikyti sveikus plaukus. Kondicionierius yra gyvybiškai svarbi plaukų priežiūros priemonė, kuri prideda drėgmės, kad padėtų atkurti plaukų blizgesį ir natūralius aliejus, prarastus plaunant šampūnu. O apimties suteikiančios priemonės veikia kaip įtvaras, kad sustiprintų kiekvieną plaukų sruogą, sutvirtindamos, kad vienai sruogai būtų daugiau apimties.

3. Pasirinkite tinkamus produktus

Jei nuspręsite dažyti savo plaukus, geriausia pasirinkti stilistą, kuris nudažytų plaukus. Profesionalas gali padėti nustatyti saugiausius dažus pagal jūsų plaukų tipą ir patarti dėl šampūnų, kondicionierių ir kitų plaukų produktų, skirtų specialiai dažytiems plaukams.

Taip pat protinga atsisakyti kasdieninio karščio modeliavimo, pvz., naudojant plaukų džiovintuvus, garbanojimo lazdeles ir lygintuvus. Visi norime atrodyti geriausiai, tačiau vieną ar dvi dienas per savaitę atsisakydami intensyvaus karščio formavimo priemonių, padėsite plaukams atsigauti nuo jų daromos žalos.

Jei turite naudoti karščio formavimo priemones, prieš naudojimą plaukus patepkite karščiu apsaugančia priemone. Apsauginė priemonė nuo karščio suteikia apsauginę dangą tarp šildomų formavimo produktų ir plaukų bei prideda drėgmės, kad apsaugotų nuo pažeidimų formuojant karščiu.

Venkite plaukų gaminių, kurių sudėtyje yra hormonus ardančių cheminių medžiagų, tokių kaip parabenai ir ftalatai, dažniausiai randami daugelyje plaukų gaminių. Dr. Bergfeldas priduria: „Tai pasakius, mokslas nepatvirtina, kad šios kosmetikos cheminės medžiagos jums kelia pavojų, nes natūrali aplinka ir maistas kelia didesnį pavojų“.

4. Valgykite visavertę, baltymų turinčią dietą

Negalite kontroliuoti sveikų spynų pagal genetiką ar amžių, bet galite padėti savo plaukams sveikai maitindamiesi. Senas posakis sako: „Tu esi tai, ką valgai“, ir tai tikrai tiesa, kai kalbama apie jūsų plaukus. Gydytojas Bergfeldas sako, kad pirmiausia įsitikinkite, kad valgote pakankamai. „Senstant pradedate valgyti mažesnes porcijas, nes jūsų skonio lygis prastėja ir jums trūksta mitybos. Ji sako: „Paprastai, kai žmogus sako: „Aš laikausi sveikos mitybos“, jie laikosi ribotos dietos. Į savo racioną įtraukite įvairius maisto produktus.

Kadangi plaukų folikulai daugiausia sudaryti iš baltymų, nepraleiskite šios svarbios maistinės medžiagos. Baltymų trūkumas siejamas su plaukų slinkimu. Dr Bergfeld siūlo moterims kelis kartus per savaitę valgyti šiek tiek neriebios raudonos mėsos. „Tai užfiksuoja jūsų baltymus ir kitas gyvybiškai svarbias maistines medžiagas.” Be to, ji sako, kad su amžiumi jūsų skydliaukė lėtėja. „Pacientai šiek tiek pavargsta ir mano, kad tai senatvė, tačiau jie turi lengvą geležies kaupimosi anemiją. Valgant neriebią raudoną mėsą šis geležies trūkumas sumažinamas

Kiti maistinių medžiagų turintys maisto produktai, skirti sodrioms spynoms, yra šie:

  • Špinatai ir kitos žalios lapinės daržovės. Juose gausu sveikiems plaukams reikalingų maistinių medžiagų, tokių kaip folio rūgštis, geležis ir vitaminai A bei C.
  • Kiaušiniai. Juose yra biotino, kuris yra būtinas plaukų baltymams.
  • Omega-3. Riebios žuvys, tokios kaip lašiša, yra puikus omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali skatinti plaukų augimą, šaltinis.
  • Uogos. Braškėse, avietėse ir kituose vaisiuose gausu vitamino C ir antioksidantų, kurie ne tik naudingi jūsų plaukams, bet ir padeda palaikyti sveiką imuninę sistemą. Jūsų organizmas taip pat naudoja vitaminą C kolagenui – plaukams stiprinančiam baltymui – gaminti.
  • Avokadai. Šiuose skaniuose žaliuose maisto produktuose gausu…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt