Sveikos mitybos ir mitybos patarimai moterims

 

sveika mityba

Moterys turi unikalių mitybos poreikių. Tinkamai maitindamiesi kiekvienu gyvenimo etapu galite kontroliuoti potraukį, valdyti savo svorį, padidinti savo energiją ir atrodyti bei jaustis geriausiai.

Jauna moteris, laikanti didelį sriubos dubenį, ima šaukštą link burnos ir šypsosi

Moterys ir sveika mityba

Bandymas subalansuoti šeimos ir darbo ar mokyklos poreikius, taip pat susidoroti su žiniasklaidos spaudimu atrodyti ir maitintis tam tikru būdu, bet kuriai moteriai gali būti sunku išlaikyti sveiką mitybą. Tačiau tinkamas maistas gali ne tik pagerinti nuotaiką, suteikti energijos ir padėti išlaikyti sveiką svorį, bet ir padėti įvairiais moters gyvenimo etapais.

Kaip moterys, daugelis iš mūsų dažnai yra linkusios nepaisyti savo mitybos poreikių. Jums gali atrodyti, kad esate per daug užsiėmęs, kad gerai pavalgytumėte, arba įpratote pirmenybę teikti savo šeimos poreikiams. Arba galbūt bandote laikytis ekstremalios dietos, dėl kurios trūksta gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų ir jaučiatės kaprizingi, alkani ir trūksta energijos.

Dietos tyrimai taip pat dažnai nepaisomi specifinių moterų poreikių. Mitybos tyrimai dažniausiai remiasi vyrais, kurių hormonų lygis yra stabilesnis ir labiau nuspėjamas, todėl rezultatai kartais tampa nereikšmingi arba netgi klaidingi atsižvelgiant į moterų poreikius. Visa tai gali sukelti rimtų jūsų kasdienės mitybos trūkumų.

Nors tai, kas geriausiai tinka vienai moteriai, ne visada gali būti geriausias pasirinkimas kitai, svarbu savo mitybą sudaryti atsižvelgiant į jūsų gyvybiškai svarbius mitybos poreikius. Nesvarbu, ar norite pagerinti savo energiją ir nuotaiką, kovoti su stresu ar PMS, padidinti vaisingumą, mėgautis sveiku nėštumu ar palengvinti menopauzės simptomus, šie mitybos patarimai gali padėti išlikti sveikiems, aktyviems ir gyvybingiems visą gyvenimą. keičiantis gyvenimą.

Kuo skiriasi moterų mitybos poreikiai nuo vyrų

Vaikų berniukų ir mergaičių mitybos poreikiai iš esmės yra panašūs. Tačiau kai prasideda brendimas, moterys pradeda kurti unikalius mitybos poreikius. Senstant ir mūsų kūnui vykstant vis daugiau fizinių ir hormoninių pokyčių, mūsų mitybos poreikiai ir toliau kinta, todėl svarbu, kad mūsų mityba būtų tobulinama, kad atitiktų šiuos kintančius poreikius.

Nors moterims paprastai reikia mažiau kalorijų nei vyrams, mūsų poreikiai tam tikriems vitaminams ir mineralams yra daug didesni. Hormoniniai pokyčiai, susiję su menstruacijomis, gimdymu ir menopauze, reiškia, kad moterys turi didesnę anemijos, kaulų susilpnėjimo ir osteoporozės riziką, todėl reikia gauti daugiau maistinių medžiagų, tokių kaip geležis, kalcis, magnis, vitaminas D ir vitaminas B9 (folio rūgštis). ).

Kodėl nepakanka papildų

Anksčiau moterys dažnai stengdavosi kompensuoti savo mitybos trūkumą vartodamos vitaminus ir papildus. Tačiau nors papildai gali būti naudinga apsauga nuo atsitiktinio maistinių medžiagų trūkumo, jie negali kompensuoti nesubalansuotos ar nesveikos mitybos.

Norėdami užtikrinti, kad su maistu gautumėte visas reikalingas maistines medžiagas, stenkitės laikytis dietos, kurioje gausu vaisių, daržovių, kokybiškų baltymų, sveikų riebalų ir mažai perdirbto, kepto ir saldaus maisto.

Kalcis stipriems kaulams visą gyvenimą

Be kita ko, jums reikia kalcio, kad susidarytų sveiki kaulai ir dantys, išliktų stiprūs senstant, reguliuotų širdies ritmą ir užtikrintų tinkamą nervų sistemos veiklą. Kalcio trūkumas gali sukelti arba pabloginti nuotaikos problemas, tokias kaip dirglumas, nerimas, depresija ir miego sutrikimai. Jei su maistu negaunate pakankamai kalcio, organizmas pasiims kalcį iš jūsų kaulų, kad užtikrintų normalią ląstelių funkciją, o tai gali sukelti kaulų susilpnėjimą arba osteoporozę. Moterims yra didesnė rizika susirgti osteoporoze nei vyrams, todėl svarbu gauti daug kalcio kartu su magniu ir vitaminu D, kad palaikytumėte kaulų būklę.

Kiek kalcio, magnio ir vitamino D jums reikia?

Kalcis: JAV žemės ūkio departamento (USDA) rekomenduojama paros norma suaugusioms 19–50 metų moterims yra 1000 mg per dieną. Vyresnėms nei 50 metų moterims rekomenduojama paros norma yra 1200 mg per parą. Geri kalcio šaltiniai yra pieno produktai, žalios lapinės daržovės, tam tikros žuvys, grūdai, tofu, kopūstai ir vasariniai moliūgai. Jūsų organizmas vienu metu negali suvartoti daugiau nei 500 mg, todėl rekomenduojamos paros dozės viršijimas nėra naudingas.

Magnis: Magnis padidina kalcio absorbciją iš kraujo į kaulus. Tiesą sakant, jūsų kūnas negali panaudoti kalcio be jo. USDA rekomenduojama magnio paros norma yra 320–400 mg per dieną. Geri šaltiniai yra lapinės žalios daržovės, vasariniai moliūgai, brokoliai, otas, agurkai, šparaginės pupelės, salierai ir įvairios sėklos.

Vitaminas D: Vitaminas D taip pat labai svarbus tinkamam kalcio metabolizmui. Siekite 600 TV (tarptautinių vienetų) per dieną. Vitamino D galite gauti maždaug pusvalandį tiesioginiuose saulės spinduliuose ir iš maisto produktų, tokių kaip lašiša, krevetės, vitaminu D praturtintas pienas, menkė ir kiaušiniai.

Norėdami sužinoti apie gerus šių maistinių medžiagų šaltinius, žr. Kalcis ir kaulų sveikata.

Ar reikėtų vengti pieno produktų, nes juose yra sočiųjų riebalų?

Vieni geriausių kalcio šaltinių yra pieno produktai. Tačiau pieno produktuose, tokiuose kaip nenugriebtas pienas, sūris ir jogurtas, taip pat yra daug sočiųjų riebalų. USDA rekomenduoja apriboti sočiųjų riebalų suvartojimą iki ne daugiau kaip 10% dienos kalorijų, o tai reiškia, kad galite saikingai mėgautis nenugriebto pieno produktais ir, jei įmanoma, rinktis neriebius arba neriebius pieno produktus. Tiesiog atminkite, kad sumažinto riebumo pieno produktuose dažnai yra daug pridėtinio cukraus, kuris gali turėti neigiamą poveikį jūsų sveikatai ir juosmens linijai.

Mankštos svarba kaulų sveikatai

Be dietos, mankšta ir kiti gyvenimo būdo veiksniai taip pat gali turėti įtakos kaulų sveikatai. Rūkymas ir per didelis alkoholio vartojimas gali padidinti jūsų tikimybę susirgti osteoporoze, o fiziniai pratimai (pvz., vaikščiojimas, šokiai, joga ar svarmenų kilnojimas) gali sumažinti riziką.

Jėgos ar pasipriešinimo treniruotės – naudojant mašinas, laisvus svorius, elastines juostas ar savo kūno svorį – gali būti ypač veiksmingos, siekiant išvengti kaulų masės praradimo senstant.

Geležis: kodėl jums gali nepakankamai

Geležis padeda sukurti…