Širdies priepuolio simptomai, kurių moterys neturėtų ignoruoti – Klivlando klinika

Jūsų kūnas labai įgudęs duoti signalus, kai kažkas negerai. Pavyzdžiui, širdies problema ne tik suaktyvina nervus toje vietoje, bet ir sukelia skausmą kitur. Skausmas ar spaudimas kartais būna staigūs, ne dėl fizinio krūvio, ir gali pažadinti naktį.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Dažniausiai krūtinės skausmą / spaudimą siejate su širdies priepuoliu. Tačiau moterys ypač turi saugotis papildomų širdies sutrikimų požymių.

„Dauguma moterų turi tuos pačius simptomus kaip ir vyrai”, – sako kardiologė Leslie Cho, MD. „Iki 70% moterų turi krūtinės spaudimą arba spaudimą krūtinėje. Tačiau 30% moterų turi netipinių simptomų.

Toliau daktaras Cho aptaria tris netipinius simptomus, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį – ir paaiškina, kaip atskirti, kas kelia susirūpinimą, o kas ne.

Ekstremalus nuovargis

Kaip ir daugelis moterų, tikriausiai didžiąją laiko dalį esate užsiėmusi darbu ir šeima. Nenuostabu, kad tai reiškia, kad tikriausiai taip pat dažnai esate pavargęs, o tai yra visiškai normalu. Tačiau širdies nuovargis yra daug dramatiškesnis ir sekinantis.

„Mes nekalbame apie visuotinį nuovargį, nes dienos pabaigoje jautiesi pavargęs“, – sako daktaras Cho. „Mes nekalbame apie tai, kad tau reikia eiti pamiegoti 5 valandą“.

Vietoj to, tai reiškia, kad staiga pavargote po įprastos mankštos. „Kalbame apie tai, kad sugebėjote pakilti keliais laiptais, o dabar vos vienu pakyla“, – sako daktaras Cho. „Arba jūs negalite vaikščioti aukštyn nejausdami didelio nuovargio.

Kiti dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra nuovargis arba „sunki“ krūtinė, net jei nesistengiate, arba esate pernelyg pavargęs nuo tokios paprastos veiklos, kaip lovos klojimas, ėjimas į tualetą ar apsipirkimas.

Dusulys

Moterims senstant, mankštos trūkumas ir laipsniškas svorio didėjimas sukelia tokių problemų kaip dusulys. Tačiau tai gali reikšti širdies sutrikimą, kai taip atsitinka tam tikrose situacijose.

„Galite pastebėti, kad vaikščiodami aplink kvartalą išvesdami savo šunį, tapsite labai trumpalaikiai, kur anksčiau nebuvote“, – sako daktaras Cho. „Eidamas iki savo automobilio būsi labai labai trumpas.

Dusulys, kuris pasunkėja gulint ir pagerėja sėdint, taip pat yra įspėjamasis širdies nepakankamumo požymis, kaip ir dusulys, kuris laikui bėgant po fizinio krūvio didėja. Staiga jaučiate dusulį, jei esate ne mankšta taip pat yra simptomas.

Nesugebėjimas padaryti to, ką galėjai padaryti anksčiau

Apibrėžti šį simptomą gali būti šiek tiek sunku, nes tai ne toks universalus širdies priepuolio požymis ir labiau priklauso nuo jūsų asmeninės patirties ir pradinio energijos lygio.

„Tai yra reikšmingas jūsų funkcinės būklės pokytis, kaip aš tai pasakyčiau“, – sako dr. Cho. „Galėjai būti ant bėgimo takelio 20 minučių, bet dabar vos gali nuveikti 10, nes tiesiog jautiesi toks pavargęs.

Kiti galimi širdies priepuolio požymiai

Širdies priepuolio požymiai kiekvienam atrodo skirtingai, nors yra keletas bendrų požymių, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

  • Kaklas, žandikaulis, ranka, ir nugaros skausmas: Skausmas, sklindantis į žandikaulį, nugarą, kaklą ar rankas, gali reikšti širdies ligą, ypač jei sunku nustatyti jo kilmę. Pavyzdžiui, galite jausti skausmą, bet nejausti specifinių raumenų ar sąnarių skausmų. Jei diskomfortas prasideda arba sustiprėja, kai darote fizinį krūvį, o vėliau baigiasi, kai nustojate mankštintis, taip pat turėtumėte jį patikrinti.
  • Netikėtas prakaitavimas: Menopauzės metu daugelis moterų patiria karščio bangas. Tačiau staigus arba gausus prakaitavimas, susijęs su kitais simptomais, tokiais kaip pykinimas ar spaudimas krūtinėje, taip pat gali būti širdies priepuolio požymis. „Streso“ prakaitas (šaltas, drumstas jausmas), kai nėra tikros priežasties stresui, arba prakaitavimas ar dusulys, lydimas kitų simptomų, tokių kaip krūtinės skausmas ar nuovargis, gali kelti nerimą.
  • Krūtinės skausmas: Krūtinės skausmas / spaudimas yra labai dažnas širdies priepuolio požymis, tačiau gali jaustis kitaip, nei manote. „Turime giliau įsigilinti į krūtinės skausmo požymius tiek vyrams, tiek moterims, nes tai susiję su širdies priepuoliais“, – sako daktaras Cho. „Tai retai būna tokia dramatiška, kaip tu gali pagalvoti, ir gali jaustis kaip spaudimas ar širdies deginimas, kuris atsiranda laikui bėgant.

Kada turėtumėte skambinti 911 dėl širdies problemų?

Tam tikrais laikais būtina nedelsiant skambinti 911. „Jei tą dieną prasidėjo spaudimas krūtinėje arba krūtinės spaudimas, neturėtumėte laukti, kol nuvyksite pas savo bendrosios praktikos gydytoją“, – sako dr. Cho. „Eik į greitosios pagalbos skyrių“.

Taip pat turėtumėte skambinti 911 ir nedelsdami gauti pagalbos, jei jaučiate krūtinės skausmą ar diskomfortą kartu su bet kuriuo iš šių simptomų, ypač jei jie trunka ilgiau nei penkias minutes:

  • Skausmas ar diskomfortas kitose viršutinės kūno dalies srityse, įskaitant rankas, kairįjį petį, nugarą, kaklą, žandikaulį ar skrandį.
  • Pasunkėjęs kvėpavimas arba dusulys.
  • Prakaitavimas arba „šaltas prakaitas“.
  • Pilnumo jausmas, virškinimo sutrikimas arba užspringimo jausmas (gali jaustis kaip rėmuo).
  • Pykinimas ar vėmimas.
  • Galvos svaigimas, galvos svaigimas, didelis silpnumas ar nerimas.
  • Greitas arba nereguliarus širdies plakimas.

Ką daryti pastebėjus širdies priepuolio simptomus

Jei įtariate, kad galite turėti širdies priepuolio simptomų – ​​o kai kurie iš jų pasireiškia savaitėms ar mėnesiams iki širdies priepuolio – neatmeskite jų iš rankų ir neleiskite jiems užsitęsti per ilgai. „Moterys dažnai mano, kad tai kažkas kita“, – sako daktaras Cho. „Liūdna yra tai, kad moterų širdyse dažniausiai būna daugiau užsikimšimo, kai joms reikia ką nors padaryti.

Tiesą sakant, moterys širdies ligomis serga vėliau nei vyrai. „Vyrai sulaukia 50–60 metų, o moterys – 60–70 metų“, – sako daktaras Cho. „Moterys visada gauna 10 metų…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt