Panikuojate dėl koronaviruso? Štai ką galite padaryti – Klivlando klinika

Šis straipsnis iš pradžių buvo paskelbtas 2020 m. kovo 13 d. Jis buvo atnaujintas 2020 m. balandžio 4 d., kad būtų pateikta nauja informacija apie šią sparčiai besikeičiančią situaciją.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Atrodo, kad visas pasaulis kalba apie koronavirusą (COVID-19). Internete gausu straipsnių ir informacijos, jūsų mama (vis dar) pašėlusiai jums rašo žinutes ir visa tai kalba jūsų bendradarbiai jūsų naujuose virtualiuose susitikimuose.

Nežinomybė dėl potencialiai pavojingo gyvybei viruso sukėlė visuomenės nerimo šurmulį. Taigi, jei pradedate nervintis ir priblokšti minties apie COVID-19, nesate vieni.

„Dėl visko, ko nežinome apie COVID-19, daug ką žinome“, – sako infekcinių ligų specialistė Susan Rehm, MD. „Koronavirusai yra ypatinga peršalimo virusų klasė – gera žinia yra ta, kad žinome, kaip valdyti kvėpavimo takų virusais sergančius žmones.

Dr. Rehm sako, kad kai reikia sumažinti baimę ir nerimą dėl COVID-19, atsižvelkite į šiuos du dalykus:

 • Gydytojai žino, ką daryti, ir yra išmokyti valdyti kvėpavimo takų ligas.
 • Galite imtis veiksmų, kad apsaugotumėte save ir kitus.

„Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai ir ligoninės labai stengiasi reaguoti į COVID-19 plitimą“, – sako dr. Rehm. „Svarbu suprasti, kad virusinių kvėpavimo takų ligų gydymas medicinos bendruomenėje nėra naujiena. Mes nuolat ruošiamės tokiems protrūkiams. Gairės yra parengtos ir atnaujinamos, kai atsiranda naujos informacijos.

O kalbant apie save – turėtumėte žinoti, ką daryti, kad nesusirgtumėte, nes tai tas pats, kas apsisaugoti nuo gripo ir daugelio kitų infekcijų. Nusiplaukite rankas, servetėle užsidenkite burną ir nosį, nelieskite veido, venkite sergančių, venkite minios ir likite namuose, jei nesijaučiate gerai.

CDC taip pat dabar rekomenduoja viešose vietose dėvėti medžiaginę veido kaukę, ypač tose vietose, kur sunku išlaikyti bent 6 pėdų atstumą tarp savęs ir kito asmens. Rekomenduojamos medžiaginės veido kaukės, nes dabar žinome, kad COVID-19 užsikrėtusiems asmenims simptomai gali būti lengvi arba jų nėra, o virusas gali plisti kitiems. CDC rekomenduojami medžiaginiai veido apdangalai nėra chirurginės kaukės ar N-95 respiratoriai, kurie turėtų būti skirti tik sveikatos priežiūros darbuotojams ir pirmosios pagalbos teikėjams.

Nors šis virusas yra nenuspėjamas, o situacija ir toliau vystosi, susitelkite į tai, ką galite kontroliuoti, sako dr. Rehm.

Sužinoję daugiau apie COVID-19, žmogus patiria daugybę emocijų.

Galite patirti:

 • Sunku užmigti.
 • Sunku susikaupti.
 • Pyktis, nerimas, nerimas ir panika.
 • Pernelyg jautrus savo sveikatai ir kūnui.
 • Bejėgiškumo jausmai.
 • Bijo žmonių, kurie kosi arba atrodo sergantys.
 • Socialinis pasitraukimas.

Būdai, kaip valdyti savo nerimą dėl koronaviruso

Dr. Rehmas ragina būti atsargiems, tačiau protingumo ribose dėl COVID-19. Ji siūlo keletą patarimų, kurie padės jums susitvarkyti su situacija:

 • Išsiaiškinkite faktus. Svarbu gauti naujausias naujienas apie COVID-19 iš patikimų šaltinių. Būkite atsargūs skaitydami tai, ką skaitote internete, ypač komentarus ir straipsnius, kurie bendrinami socialinėje žiniasklaidoje.
 • Laikykite dalykus perspektyvoje. Nors ir norėsite būti informuoti apie COVID-19, svarbu sutelkti dėmesį į tai, ką galite kontroliuoti. Pailsėkite nuo žiniasklaidos ar socialinių tinklų, jei panikuojate dėl naujienų ar straipsnio, kurį ką tik perskaitėte internete. Jei begalinis kalbėjimas apie koronavirusą jus nervina, kai galite, pakeiskite pokalbio temą.
 • Būkite dėmesingi ir sąmoningi. Ne visi, su kuriais bendraujate, buvo paveikti COVID-19. Nors šiuo metu itin svarbu laikytis atsargumo ir prevencinių priemonių, ne visi kosėjantys turi virusą. Savęs suvokimas yra didelis visuomenės nerimo mažinimo komponentas. Sutelkti dėmesį į ką tu gali padaryti.
 • Stenkitės išlaikyti tam tikrą normalumą. Gali būti sunku, kai kelionės ir renginiai atšaukiami, mokyklos uždaromos, o „socialinio atsiribojimo“ sąvoka visada yra jūsų mintyse. Tačiau svarbu stengtis laikytis tam tikro grafiko. Rutina dauguma žmonių, ypač vaikai, jaučiasi saugūs. Stenkitės išlaikyti įprastą miego ir valgymo laiką ir susitelkite į veiklą, kuri jus džiugina, pavyzdžiui, skaitykite knygą, žiūrėkite mėgstamą laidą ar žaiskite stalo žaidimą su šeima. Arba pasivaikščiokite, kol nesate karantine, šiek tiek gryno oro visada yra gera idėja!

Jei pastebite, kad tiesiog negalite susitvarkyti su savo nerimu, kreipkitės pagalbos į psichikos sveikatos specialistą. Jis arba ji gali padėti jums nustatyti provokuojančius veiksnius ir suteikti jums įrankius praktikuotis, kai pastebėsite, kad jūsų nerimas užvaldo.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3