Koks skirtumas? – Klivlando klinika

Šiomis dienomis, kai tik prasidės kosulys arba pradėsite šiek tiek pykinti, jūsų smegenys gali iš karto patekti į COVID-19.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau kai kurie įprasti COVID-19 simptomai yra panašūs į kitas įprastas virusines infekcijas, įskaitant gripą (jau nekalbant apie peršalimą ir sezonines alergijas). Abu virusai gali priversti jus jaustis niūriai, tačiau tai skirtingos ligos, kurias sukelia skirtingi virusai.

Infekcinių ligų specialistė Kristin Englund, medicinos mokslų daktarė, dalijasi įžvalgomis apie pagrindinius COVID-19 ir gripo panašumus ir skirtumus.

Ar sergate COVID-19 ar gripu?

Gripas gyvuoja jau daug metų. Žiemos mėnesiais protrūkius sukelia dviejų tipų gripo virusai – A ir B tipai, tačiau pasiskiepijus nuo gripo galite būti stipriai apsaugoti. SARS-CoV-2, koronavirusas, sukeliantis COVID-19, yra naujesnis virusas.

„Tai buvo kažkas, ko mes niekada anksčiau nematėme, todėl niekas neturėjo natūralaus imuniteto, – aiškina dr. Englundas. „Štai kodėl jis galėjo taip greitai išplisti visame pasaulyje, nes niekas nebuvo apsaugotas.

Kaip plinta COVID-19 ir gripas

Štai kažkas bendro tarp virusų: ir koronavirusas, ir gripas perduodami žmogui panašiu būdu – lašeliais, kurie iškrenta iš užsikrėtusio žmogaus nosies ir burnos, kai jis kosėja, čiaudi ar kalba. Kai kitas asmuo įkvepia šiuos lašelius (arba paliečia paviršių, užterštą virusu, o tada paliečia savo burną, nosį ar akis), jis taip pat gali užsikrėsti.

Svarbu tai, kad abu virusus gali platinti žmonės, kurie yra užsikrėtę, bet neturi simptomų. Likite namuose, jei buvote užsikrėtę arba užsikrėtėte, kad nekiltumėte rizikos užkrėsti gripu ar COVID-19 kitiems.

COVID-19 ir gripo simptomai

Lengvi COVID-19 atvejai pasireiškia panašiai kaip gripo. „Simptomai yra beveik tokie patys, ypač naujų infekcijų žmonėms, kurie buvo paskiepyti“, – sako dr. Englundas. „Proveržio atvejai su lengvais simptomais gali būti labai panašūs į gripą.”

CDC duomenimis, tiek COVID-19, tiek gripas gali sukelti įvairių nuo lengvų iki sunkių ligų. Jie abu gali sukelti:

 • Kūno skausmai.
 • Kosulys.
 • Karščiavimas.
 • Galvos skausmas.
 • Sloga ar užgulta nosis.
 • Dusulys.
 • Gerklės skausmas.
 • Nuovargis.

Kai kuriems COVID-19 sergantiems žmonėms pasireiškia ir kitų su gripu nesusijusių simptomų. Jie įtraukia:

 • Melsvas odos, lūpų ir (arba) nagų atspalvis.
 • Sumišimas.
 • Viduriavimas.
 • Sunku susikaupti.
 • Nesugebėjimas nemiegoti.
 • Uoslės ir (arba) skonio pojūčio praradimas.
 • Pykinimas.
 • Skausmas ar spaudimas krūtinėje.
 • Greitas širdies plakimas.
 • Vėmimas.

Jei pajutote COVID-19 ir (arba) gripo simptomus, kreipkitės į savo gydytojo kabinetą. Jie gali nukreipti jus į greitosios pagalbos skyrių, savo biurą ar internetu virtualiai apsilankyti arba duoti nurodymus, kaip išsitirti dėl vieno ar abiejų virusų.

Jei turite sunkių simptomų, tokių kaip krūtinės skausmas, dusulys, galvos svaigimas ar stiprus galvos skausmas, kreipkitės į artimiausią skubios pagalbos skyrių arba skambinkite 911.

Ar turėtumėte išsitirti?

Išsityrimas yra vienintelis tikras būdas atskirti COVID-19 nuo gripo. „Net jei buvote pasiskiepiję, vis tiek tikslinga pasitikrinti, kad žinotumėte, ar tai gripas, palyginti su COVID-19 proveržiu“, – sako dr. Englundas.

Kaip gydyti COVID-19 ir gripą

Išsityrimas turi dar vieną privalumą: kai žinote, kuriuo virusu sergate, galite atitinkamai gydytis (arba gydytis patys).

„Kiekvienam iš jų kalbama apie simptomų kontrolę“, – sako dr. Englundas. „Kalbant apie COVID-19, norite įsitikinti, kad stebite savo temperatūrą ir naudojate pulsoksimetrą – mažą prietaisą, kurį užsidedate ant piršto, kad įsitikintumėte, jog deguonies lygis yra normalus.

 • Pailsėk. Kai sergate kokiu nors virusu, atsipalaidavęs, jūsų kūnas galės skirti savo ribotą energiją kovai.
 • Būkite hidratuotas. Hidratacija yra būtina, kai sergate, nes tai padeda užtikrinti, kad jūsų organai ir raumenys veiktų tinkamai.
 • Palengvinkite simptomus. Nereceptiniai vaistai, tokie kaip acetaminofenas ar vaistai nuo peršalimo ir gripo, nepadeda jaustis geriau, kol atsigaunate. Būtinai laikykitės tinkamų dozavimo nurodymų.
 • Pasitarkite su savo gydytoju. Nėra tikro gydymo nuo COVID-19, nors galite gauti monokloninių antikūnų. Jei sergate gripu, gydytojas gali paskirti gydymą, kuris gali padėti sutrumpinti pykinimo laiką.

Kiek laiko trunka gripas ir COVID-19

Paprastai gripo simptomai išlieka keturias ar penkias dienas – galbūt net iki septynių dienų, sako dr. Englundas, o CDC praneša, kad žmonės, sergantys lengvu ar vidutinio sunkumo COVID-19, išlieka užkrėsti maždaug 10 dienų nuo simptomų atsiradimo.

Kai kurie žmonės ir toliau jaučia COVID-19 poveikį net ir nustoja būti užkrečiami. „Ilgavedžiai“, kaip jie vadinami, yra tie, kurie vis dar jaučia tam tikrus simptomus praėjus 28 dienoms ar vėliau nuo pirmojo užsikrėtimo.

„Dauguma žmonių, sergančių bet kuria liga, gali pasveikti namuose, pailsėję, gerdami skysčius ir nereceptinius vaistus nuo karščiavimo ar kūno skausmų“, – sako dr. Englundas. „Tačiau kai kuriais atvejais jie gali sukelti komplikacijų, tokių kaip pneumonija, ūminis kvėpavimo distreso sindromas ir širdies, smegenų ar raumenų audinio uždegimas. Šios komplikacijos dažniau paveiks vyresnio amžiaus žmones ir žmones, sergančius pagrindinėmis ligomis.

Papildomos su COVID-19 susijusios komplikacijos yra kraujo krešuliai ir kelių sistemų uždegiminis sindromas.

Jei užsikrėtėte bet kuriuo virusu, svarbu stebėti simptomus ir palaikyti ryšį su gydytoju.

Prevencija ir vakcinacija yra svarbiausia

Keli paprasti žingsniai gali labai padėti išlaikyti jūsų sveikatą ir pažaboti COVID-19 bei gripo plitimą:

 • Dažnai plaukite rankas.
 • Venkite liesti akis,…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3