Kodėl kelių užduočių atlikimas neveikia – Klivlando klinika

Kai kuriomis dienomis gerdami rytinę kavą, susirašinėdami el. paštu ir įsijungdami į konferencinį pokalbį, jaučiatės kaip pagrindinis daugelio užduočių vykdytojas. Bet ar žinojote, kad daugeliui žmonių daugeliu atvejų kelių užduočių atlikimas iš tikrųjų neįmanomas?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Mes tikrai esame pasirengę būti monotaskeriais, o tai reiškia, kad mūsų smegenys vienu metu gali sutelkti dėmesį tik į vieną užduotį, sako neuropsichologė Cynthia Kubu, mokslų daktarė. „Kai manome, kad atliekame kelias užduotis, dažniausiai iš tikrųjų nedarome dviejų dalykų vienu metu, o atliekame atskirus veiksmus greitai vienas po kito arba keičiame užduotis“, – sako ji.

Vienas tyrimas atskleidė, kad vos 2,5 % žmonių sugeba efektyviai atlikti kelias užduotis. Kitų iš mūsų bandymai vienu metu atlikti kelias veiklas iš tikrųjų nėra tokie.

Daugiafunkcinis darbas gali trukdyti jūsų darbui

Tyrimai rodo, kad kai mūsų smegenys nuolat perjungia pavaras, kad atliktų užduotis pirmyn ir atgal, ypač kai tos užduotys yra sudėtingos ir reikalauja mūsų aktyvaus dėmesio, mes tampame mažiau veiksmingi ir dažniau klystame.

Tai gali būti ne taip akivaizdu ar paveikus, kai atliekame paprastas ir įprastas užduotis, pvz., klausomės muzikos einant arba lankstome skalbinius žiūrint televizorių. Tačiau kai statymas didesnis, o užduotys sudėtingesnės, bandymas atlikti kelias užduotis gali neigiamai paveikti mūsų gyvenimą arba netgi būti pavojingas.

Vadinamasis daugiafunkcinis darbas padalija mūsų dėmesį. Dėl to mums sunkiau visą dėmesį skirti vienam dalykui. Pavyzdžiui, tyrimuose bandymas atlikti papildomas užduotis vairavimo modeliavimo metu lėmė prastesnius vairavimo rezultatus. Kiti tyrimai rodo, kad žmonės, kurie dažnai „užsiima daugialypės terpės užduotimis“ (pvz., klausosi muzikos tikrindami el. paštą arba naršo socialinėje žiniasklaidoje žiūrėdami filmą), yra labiau išsiblaškę ir mažiau gali sutelkti dėmesį, net kai atlieka tik vieną užduotį.

Tai taip pat gali turėti įtakos mūsų gebėjimui mokytis, nes norėdami mokytis, turime sugebėti susikaupti.

„Kuo daugiau atliekame kelias užduotis, tuo mažiau iš tikrųjų pasiekiame, nes pamažu prarandame gebėjimą pakankamai susikaupti, kad galėtume mokytis“, – sako dr. Kubu. „Jei nuolat bandome atlikti kelias užduotis, nepraktikuojame sureguliuoti likusio žodžio, kad įsitrauktume į gilesnį apdorojimą ir mokymąsi. Vienas tyrimas parodė, kad kolegijos studentai, kurie bandė atlikti kelias užduotis, ilgiau atliko namų darbus ir turėjo žemesnius vidutinius pažymius.

Kitas spąstas yra tas, kad bandant padaryti per daug vienu metu tampa sunkiau būti dėmesingam ir iš tikrųjų būti šiuo momentu – dėmesingumas suteikia daug naudos mūsų protui ir kūnui. Tiesą sakant, daugelis terapijos metodų, pagrįstų sąmoningumu, netgi gali padėti pacientams, kenčiantiems nuo depresijos, nerimo, lėtinio skausmo ir kitų ligų.

Pasirinkite atlikti vieną užduotį vienu metu

Pasirinkimas sutelkti dėmesį į vieną užduotį vienu metu gali būti naudingas daugeliui mūsų gyvenimo aspektų, įskaitant darbo vietą.

Paimkite, pavyzdžiui, chirurgus. „Žmonės mano, kad chirurgo įgūdžiai visų pirma yra jo ar jos rankų tikslumas ir tvirtumas. Nors tame yra dalis tiesos, tikroji chirurgo dovana yra gebėjimas vienareikšmiškai susitelkti ties vienu žmogumi ir atlikti daugybę užduočių per daugelį valandų“, – aiškina dr. Kubu.

Tačiau chirurgai nebūtinai gimsta turėdami tokį gebėjimą atlikti vieną užduotį. Atvirkščiai, jie ją plėtoja ir tobulina per valandų praktiką. Ir tu taip pat gali.

„Jums nereikia būti chirurgu, kad atsikratytumėte spaudimo atlikti kelias užduotis“, – sako dr. Kubu. „Ar tai būtų ilga kelionė, ar renginio organizavimas, ar knygos skaitymas, mes vienareikšmiškai geriausiai atliekame vieną dalyką vienu metu. Raginu jus pabandyti.”

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt