Kodėl dovanojimas naudingas jūsų sveikatai – Klivlando klinika

Visi žinome, kad dovanojimas padeda kitiems, nesvarbu, ar mes savanoriaujame organizacijose, siūlome emocinę paramą aplinkiniams, ar aukojame labdaros organizacijoms. Bet ar žinojote, kad šiltas ir neryškus jausmas, kurį patiriate padėdamas kitiems, jums iš tikrųjų naudingas?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tyrimai rodo, kad dovanojimas iš tikrųjų gali pagerinti jūsų fizinę ir psichinę sveikatą. (Gera žinia šiandieniniame pasaulyje, kuriame daug žmonių kenčia nuo emocinių pasaulinės pandemijos komplikacijų.)

Nuo savanorystės sriubos virtuvėje iki įsipareigojimo surinkti pinigų konkrečiai labdarai – su dovanojimu susijusi nauda sveikatai gali būti tokia:

  • Mažesnis kraujospūdis.
  • Padidėjusi savigarba.
  • Mažiau depresijos.
  • Žemesnis streso lygis.
  • Ilgesnis gyvenimas.
  • Didesnė laimė ir pasitenkinimas.

„Prisimenu, kaip per atostogas pradinėje mokykloje daviau savo dukrai dolerį, kad nupirktų mums dovaną“, – prisimena psichologas Scottas Bea, PsyD. „Grįžusi namo ji nekantravo, kol galės mums įteikti dovaną, kurią išsirinko. Tiesą sakant, ji primygtinai reikalavo, kad atidarytume jį nedelsiant.

Dovanojimo malonumas verčia mus jaustis gerai, tačiau iš tikrųjų tai palaiko mokslas.

Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie teikia socialinę paramą kitiems, turi žemesnį kraujospūdį nei tie, kurie to nedaro. Palaikantis bendravimas su kitais taip pat padeda žmonėms atsigauti po su koronarine liga susijusių įvykių.

Tyrėjai taip pat teigia, kad žmonės, kurie skiria savo laiko padėti kitiems per bendruomenės ir organizacinį įsitraukimą, turi didesnę savigarbą, mažiau serga depresija ir mažesniu streso lygiu nei tie, kurie to nedaro.

Dovanojimas gali padėti gyventi ilgiau

Vieno tyrimo duomenimis, 55 metų ir vyresni žmonės, savanoriškai dirbę dviejose ar daugiau organizacijų, per penkerius metus miršta 44 % mažiau nei tie, kurie nesavanoriavo, net ir dėl daugelio kitų veiksnių, tokių kaip amžius, fizinis krūvis, bendra sveikatos būklė ir neigiami įpročiai, pavyzdžiui, rūkymas.

Kitas tyrimas parodė, kad pagyvenusių žmonių, kurie teikė pagalbą draugams, giminaičiams ir kaimynams arba teikė emocinę pagalbą savo sutuoktiniams, skaičius panašus, palyginti su tų, kurie to nepadėjo.

Jaučiasi laimingesnis

Biologiniu požiūriu dovanojimas gali sukurti „šiltą švytėjimą“, suaktyvinti smegenų sritis, susijusias su malonumu, ryšiu su kitais žmonėmis ir pasitikėjimu. Dėl šios priežasties jaučiatės susijaudinę, kai ketinate dovanoti dovaną kitam asmeniui (ir dėl šios priežasties jaučiatės su juo artimi) arba dėl to jaučiatės laimingi grįžę iš savanoriškos patirties.

Yra įrodymų, kad dovanodami dovanas, žmonės mūsų smegenyse išskiria „gerai jaustis“ sukeliančias chemines medžiagas, tokias kaip serotoninas (nuotaiką skatinanti cheminė medžiaga), dopaminas (geros savijautos cheminė medžiaga) ir oksitocinas (užuojautos ir ryšį skatinanti cheminė medžiaga). .

Žvelgdami į įvairioms labdaros organizacijoms paaukojusių tiriamųjų funkcinius MRT, mokslininkai nustatė, kad dovanojimas stimuliuoja mezolimbinį kelią, kuris yra atlygio centras smegenyse – išskiria endorfinus ir sukuria vadinamąjį „pagalbininko aukštą“.

Ir, kaip ir kiti aukštieji, šis taip pat sukelia priklausomybę. Taigi eikite į priekį ir susisiekite su kuo nors, kam to reikia, nuspręskite, kokiai labdaros organizacijai norėtumėte skirti, ir nustatykite galimybes grąžinti savo bendruomenei. Jūsų psichinė ir fizinė sveikata jums padėkos – taip pat ir žmonės, kuriems jums padėsite.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3