Kaip nesunkiai patobulinti seną automobilį, kad parduotumėte jį pelningiau

Norite parduoti savo seną automobilį už aukščiausią įmanomą kainą? Tai natūralus ir suprantamas noras. Kiekvienas vairuotojas apie tai svajoja. Tačiau kaip iš tiesų tai įgyvendinama? Viskas gana paprasta. Pateiksime jums šešis praktiškus patarimus, kaip potencialaus pirkėjo akyse padidinti transporto priemonės vertę.

1. Kruopščiai nuplaukite ir išvaškuokite automobilį

Nustebtumėte sužinoję, kiek daug automobilių pardavėjų nepasivargina nuplauti automobilį prieš jo pardavimą. Švarus automobilis atrodo žymiai patraukliau, pirkėjui maloniau jį apžiūrėti, jo akyse pakyla jo vertė. Norint dar geresnio rezultato verta automobilį išvaškuoti. Vaškas paryškins automobilio spalvą ir šiek tiek užmaskuos nedidelius įbrėžimus. Beje, jei automobilio ir neparduosite, vaškuotas automobilis bus atsparesnis korozijai.

2. Atlikite variklio plovimą

Jei automobilio išorės plovimas atrodo kaip savaime suprantamas dalykas, ne kiekvienam automobilio pardavėjui kyla mintis nuplauti variklį. Ilgą laiką neplautas automobilio variklis gali atrodyti apsinešęs, o tai būsimam pirkėjui sukels senumo, nepatikimumo įspūdį. Jei tik pirkėjas kruopščiai rinksis automobilį, jis būtinai norės atidžiai apžiūrėti variklį ir kitus po kapotu slypinčius automobilio privalumus bei trūkumus. Pirkėjo akyse švarus variklis uždės bent vieną svarbų pliusą.

3. Atnaujinkite automobilio žibintus

Apsinešę ir subraižyti automobilio žibintai iš karto išduoda automobilio amžių ir nusidėvėjimą. Kruopščiai išvalykite automobilio žibintus, o jei senieji pernelyg nusidėvėję, pakeiskite juos naujais. Tai ne tik pagerins automobilio išvaizdą, bet ir garantuos saugesnę kelionę tamsoje.

4. Pasirūpinkite salono švara ir kvapu

Net jei automobilio sėdynių apmušalai yra kiek nusidėvėję, tai dar ne pats baisiausias dalykas. Dulkės ir nešvarumai automobilio viduje pirkėjui tikrai nepaliks gero įspūdžio. Pasistenkite kuo kruopščiau išvalyti automobilio saloną ir patikrinkite, ar nesklinda nemalonus kvapas iš kondicionieriaus. Kondicionieriaus sistemą galima dezinfekuoti, taip pat gali tekti pakeisti kondicionieriaus filtrą. Jei rūkote arba salone yra įsisenėjęs kvapas, kurį norėtumėte užmaskuoti, jokiu būdu nenaudokite itin intensyvių kvapiklių, nes pirkėjas gali pagalvoti, kad norite paslėpti rimtą automobilio problemą, kuri skleidžia nemalonų kvapą.

5. Nepamirškite padangų ir ratlankių

Jei automobilis potencialiam pirkėjui patiks, tačiau jo akys užklius už nusidėvėjusių padangų ar surūdijusių ratlankių, tai gali lemti galutinį jo sprendimą. Jei norite automobilį parduoti pelningai, gali tekti investuoti į naujas padangas, ratlankius ar bent ratlankių gaubtus. Ši smulkmena kardinaliai pakeis automobilio išvaizdą ir galėsite tikėtis didesnio uždarbio.

6. Paruoškite dokumentus

Jei jau tvirtai apsisprendėte parduoti automobilį, įsitikinkite, kad turite visus reikiamus dokumentus. Būtų dar geriau, jei juos tvarkingai surinktumėte į vieną vietą. Pirkėjui tikrai bus malonu ir svarbu pamatyti nuosavybę įrodantį dokumentą, automobilio techninės apžiūros dokumentus ir, jei tik turite, autoservise atliktų darbų žurnalą.

Jei norite automobilio vertę padidinti neinvestuodami didelių pinigų sumų, skirkite laiko reikiamų priemonių už patrauklią kainą paieškoms. Pavyzdžiui, parduotuvės Aibė akcijos gali suvilioti įsigyti išties naudingų aksesuarų automobiliams ar priežiūros priemonių už priimtiną kainą. Kartais specializuotose automobilių priežiūrai skirtose parduotuvėse už tokias prekes sumokėsite net du kartus brangiau.