Kaip kaukės dėvėjimas padeda kovoti su Covido plitimu – Klivlando klinika

Vienas iš didelių pokyčių dėl COVID-19 (koronaviruso) pandemijos yra padidėjęs kaukių naudojimas viešose vietose. Protrūkiui tęsiantis ir kai kurioms šalies dalims vėl atidarant veiklą, daugelis vietovių ir įmonių siūlo, netgi reikalauja, nešioti kaukes ar kitokio tipo veidą dengiančias priemones, kad būtų išvengta viruso plitimo.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Nors medicininės kaukės, pvz., N-95 kaukė, geriausiai apsaugo nuo plitimo, jas sunku rasti ir dažniausiai yra skirtos naudoti pirmiesiems sveikatos priežiūros darbuotojams. Daugelis iš mūsų dėvi namines kaukes – pasigamintas patys, per draugus ar Etsy – pagamintas iš audinio arba net improvizuotas kaukes, pagamintas iš šalikų ar bandanų.

Tačiau ar jie efektyviai apsaugo jus nuo viruso nešiojant? O kaip jie gali apsaugoti aplinkinius?

Paklausėme Steveno Gordono, MD, Klivlando klinikos Infekcinių ligų skyriaus pirmininko ir pulmonologo Raedo Dweiko, Klivlando klinikos kvėpavimo instituto pirmininko, apie mokslą apie šias kaukes ir kodėl jas dėvėti svarbu.

Kaip kaukės mus saugo

Daktaras Dweikas patvirtina, kad tos naminės kaukės, dažnai pagamintos iš tokios medžiagos kaip medvilnė, nelabai apsaugo jus nuo virusą pernešančių dalelių įkvėpimo. Bet jie daryti apsaugoti naudotojus nuo galimo viruso plitimo kitiems.

„Yra įrodymų, kad tokios kaukės sumažina infekcinių, bet besimptomių asmenų iškvepiamų aerozolių kiekį. jis sako. Užblokuodama viruso dalelių iškvėpimą į aplinkinį orą, jūsų kaukė neleidžia virusui plisti.

Be to, kaukės yra tikrai naudingas fizinis barjeras kosint ar čiaudint. „Tie veiksmai gali išstumti šį lašelių debesį nuo jūsų iki 25 ar 26 pėdų“, – sako jis. Jūsų kaukė gali „sujaukti“ tą debesį ir neleisti toms viruso dalelėms keliauti.

Tyrimai palaiko kaukes

Apie tai, kaip mes tai žinome, daktaras Dweikas paaiškina: „Mūsų įprastą iškvėptą kvėpavimą sudaro maži vandens lašeliai ir skystis iš plaučių gleivinės, pernešantis ištirpusias bakterijas, virusus, baltymus, metabolitus ir kitus junginius. Patekę į orą aerozoliai pradeda džiūti ir galiausiai lieka tik ištirpusios medžiagos.

Remiantis pora neseniai paskelbtų žurnalų straipsnių, jis sako, kad tos dalelės ir medžiagos kaupiasi jūsų kaukės viduje ir sudaro sluoksnį, kuris pritraukia daugiau dalelių. Tyrimai parodė, kad net kaukėms išdžiūvus, tos ištirpusios medžiagos vis dar buvo ant kaukės.

Abiejuose tyrimuose nustatyta, kad kaukės užfiksavo daugybę baltymų, kurie iš tikrųjų yra mažesni už koronaviruso daleles, taigi, sako dr. Dweik, pagrįsta manyti, kad kaukės taip pat užfiksuoja tas didesnes koronaviruso daleles.

Kaukių svarba

Kai įmonės vėl atsidaro ir darbuotojai grįžta į darbą, kaukės gali atlikti pagrindinį vaidmenį užkertant kelią viruso plitimui, ypač nuo besimptomių nešiotojų. Kuo daugiau žmonių tam tikroje erdvėje dėvi kaukes, tuo mažiau virusų dalelių patenka į juos supančią erdvę, todėl sumažėja poveikis ir rizika.

Ne tai, kad jie yra visiškas pataisymas. Kaip pažymi daktaras Gordonas, „Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) teigia, kad kaukės gali padėti išvengti perdavimo, kai naudojamos kaip socialinio atsiribojimo papildymas“.

Pasak jo, kaukės turėtų būti naudojamos kartu su socialiniu atsiribojimu, o ne kaip šios praktikos pakaitalu.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt