Kaip apsisaugoti nuo stabligės infekcijos – Klivlando klinika

Kai šviečia saulė, nekantraujate išlipti ir padirbėti sode. Tačiau prieš susitepdami rankas, užduokite sau klausimą. Kada paskutinį kartą buvo skiepytas nuo stabligės?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Stabligės infekcija prasideda, kai Clostridium tetani bakterijos sporos patenka į organizmą per pažeistą odą. Dauguma žmonių stabligę sieja su tokia trauma, kaip užlipimas ant surūdijusio nago.

Tačiau stabligės yra visur: dirvožemyje, dulkėse ir gyvūninėse atliekose. Taip pat galite gauti jį įkandus vabzdžiams, gyvūnų įkandimams, įbrėžimams ar nedideliam odos įtrūkimui. Kai kurie atvejai atsiranda dėl įbrėžimų ar mažų žaizdų, atsirandančių dirbant sode.

Kadangi nėra žinomų vaistų nuo stabligės, svarbu žinoti, kaip tai gali nutikti, ką tai daro jūsų kūnui, ir įsitikinti, kad stabligės stiprintuvas yra atnaujintas.

Stabligė ne visada apima matomus pradūrimus

CDC teigimu, stabligei patekti į organizmą nereikia daug. Toks nekaltas daiktas kaip įbrėžimas gali palikti pakankamai įtrūkimo odoje, kad ji įsiskverbtų.

Infekcinių ligų specialistė Susan Rehm, MD, pažymi, kad pacientai kartais net nežino, kad susižalojo taip, kad gali išsivystyti stabligė. Pasak jos, vienu atveju pacientas užsikrėtė per nykščio pagalvėlės skeveldrą be matomų pradurtų žaizdų.

Laimei, tas pacientas išgyveno, bet tik po daugelio mėnesių intensyvios terapijos. Ne visiems pacientams taip pasiseka. CDC duomenimis, maždaug 11% stabligės infekcijų yra mirtinos.

Kaip stabligė puola jūsų kūną

Stabligę sunku anksti diagnozuoti, nes daug žalos atsiranda viduje. Stabligės bakterijų sporos patenka į kraują per odos lūžį, tada klesti ir sudygsta kūno viduje. Dygstančios sporos gamina toksiną, kuris sutrikdo nervų sistemą, pirmiausia paveikdamas nervus, esančius arčiausiai odos plyšimo.

Iš ten infekcija plinta į nugaros smegenis ir smegenis. Per penkias ar dešimt dienų stabligė pasireiškia baisiausiu simptomu – žandikaulio užraktu.

Paciento kaklas sustingsta, sunku ryti. Pilvas auga standus. Toksinams plintant, prasideda bendri raumenų spazmai. Papildomi simptomai gali būti galvos skausmas, karščiavimas ir traukuliai.

Kai stabligė jau prasideda, tai nėra sustabdyta. Stabligę galima tik valdyti, o ne išgydyti. Tačiau gera žinia ta, kaip lengvai galima išvengti stabligės.

Geriausia prevencija

Laimei, labai veiksminga vakcina suteikia visišką imunitetą nuo stabligės. Vakcina skiriama ankstyvoje vaikystėje, naudojant keletą injekcijų ir vėlesnių stiprintuvų. Daugelis žmonių nežino, kad paaugliams ir suaugusiesiems kas 10 metų reikia skirti revakcinaciją, kad būtų išlaikytas reikiamas apsaugos lygis.

Daktaras Rehmas pataria kiekvienam gauti bent vieną Tdap dozę – vakciną nuo stabligės ir difterijos, kuri taip pat apsaugo nuo kokliušo (kokliušo). 19 metų ir vyresni suaugusieji turi gauti Tdap arba Td (stabligės ir difterijos vakciną be kokliušo komponento) kas 10 metų.

Kita priežastis, dėl kurios suaugusieji turi atnaujinti Tdap imunizaciją, yra apsaugoti kūdikius, su kuriais jie gali liestis, nuo kokliušo. Nėščioms moterims taip pat patariama vartoti Tdap kiekvieną nėštumą.

Jei dirbate sode, būtinai mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte rankas nuo įbrėžimų ir išvengtumėte galimų infekcijų dėl jau esamų odos įtrūkimų.

Žinoma, taip pat svarbu praktikuoti gerą ir saugią žaizdų priežiūrą. Net jei tai įpjovimas ar įbrėžimas, kuris atrodo nieko baisaus, būtinai nuplaukite žaizdą muilu ir vandeniu ir tinkamai ją prižiūrėkite, įskaitant tvarstį, kad išvengtumėte infekcijos.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3