Kada gauti Covid vakciną po Covid – Klivlando klinika

Galbūt jūs išgyvenote karščiavimą, kosulį ir kitus COVID-19 simptomus ir sėkmingai su jais kovojote. Arba jūsų COVID-19 testas buvo teigiamas, bet buvo besimptomis. Nepaisant to, jei jau sirgote koronavirusu, galite manyti, kad jums nereikia nuo jo skiepytis. Galų gale, jūsų kūnas dabar sukūrė antikūnus prieš virusą, taigi jūs esate gerai, tiesa?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Infekcinių ligų ekspertė, medicinos mokslų daktarė Kristen Englund sako, kad ši mintis negali būti toliau nuo tiesos.

„Nors sirgote COVID-19, vis tiek labai svarbu pasiskiepyti“, – sako dr. Englundas. „Žinome, kad nedidelis skaičius žmonių gali užsikrėsti COVID-19 antrą kartą.

Ji sako, kad net jei COVID-19 nesate užsikrėtę antrą kartą, svarbu sustiprinti imuninę sistemą, jei tai vėl pasikartos. Ir vakcina padės tai padaryti.

Ar neužtenka antikūnų, kad mane apsaugotų?

Jei jau sirgote COVID-19, ar jūsų organizme sukauptų antikūnų nepakanka kovai su virusu, kad apsaugotų jus ateityje?

„Mes nežinome, kiek ilgai išliks jūsų imunitetas po to, kai persirgsite natūralia COVID-19 infekcija“, – sako dr. Englundas.

Ji sako, kad naujausi tyrimai, skirti nustatyti, kiek ilgai išlieka imunitetas užsikrėtus COVID-19, yra neaiškūs, o mokslininkai mano, kad tai gali trukti iki aštuonių mėnesių. Tačiau ji patikslina: „Tyrimas, skirtas šiai informacijai nustatyti, apėmė tik 200 pacientų, todėl dar nėra daug duomenų. Ir geriausias būdas užtikrinti, kad esate apsaugotas, yra pasiskiepyti.

Dr. Englundas pažymi, kad tiems, kurie sirgo COVID-19 ir turi ilgalaikių simptomų (taip pat vadinamų „ilgojo pervežimo sindromu“), atrodo, kad vakcina padeda pagaliau pasveikti nuo tų ilgalaikių simptomų.

„Jei šiuo metu ilgai sergate COVID-19, apsvarstykite galimybę pasiskiepyti“, – ragina dr. Englundas. „Tai nepadarys jūsų blogesnio – ir yra maža tikimybė, kad tai iš tikrųjų padės jums jaustis geriau“.

Kiek laiko turėtumėte laukti, kol būsite paskiepyti, jei esate užsikrėtę COVID-19?

„Rekomenduojame skiepytis užsikrėtus COVID-19, kai tik išeinate iš karantino“, – sako dr. Englundas.

Tačiau yra vienas įspėjimas.

Jei gavote monokloninių antikūnų, pasveikę nuo COVID-19 turite palaukti 90 dienų, kad gautumėte vakciną. Pasak Maisto ir vaistų administracijos (FDA), monokloniniai antikūnai yra baltymai, pagaminti laboratorijoje, imituojantys jūsų organizmo imuninį atsaką. Dr. Englundas teigia, kad kai kuriems žmonėms dėl COVID-19 gali nereikėti guldyti į ligoninę, tačiau jie gali gauti šių antikūnų iš savo gydytojo kaip infuzinį gydymą, kad padėtų kovoti su virusu.

„Jei turėjote tą monokloninį antikūną, tai neleis jums sukurti gero ir tvirto atsako į vakciną. Todėl turime laukti 90 dienų, kol tas monokloninis antikūnas pasišalins iš jūsų sistemos.

Kokia tikimybė pakartotinai užsikrėsti COVID-19, jei nesate pasiskiepiję?

Jei sirgote COVID-19, kokia tikimybė, kad nuo jo nesiskiepiję galite užsikrėsti virusu antrą kartą?

„Mes nematome labai daug antrinių infekcijų“, – sako dr. Englundas. Tačiau ji sako, kad pandemijos laikotarpis taip pat yra gana ankstyvas. Mokslininkai vis dar mokosi apie koronavirusą, o jei užsikrėtėte virusu ir nesate pasiskiepiję, neaišku, kiek laiko užtruks, kol vėl galėsite užsikrėsti COVID-19.

„Daug geriau pasiskiepyti. Tada jums nereikės nerimauti, kol nesužinosime daugiau, ar mums reikia revakcinacijos, ar ne“, – patikslina dr. Englundas.

Ar vis tiek galite perduoti virusą kitiems, net jei buvote paskiepyti?

Šiuo metu mokslininkai tiria, ar paskiepytas asmuo gali nešioti virusą ir perduoti jį kitiems.

„Atrodo, kad vakcina iš tikrųjų sumažina viruso pernešamumą. Taigi, jei buvote pasiskiepiję, daug mažesnė tikimybė, kad susidursite su virusu ir galėsite jį perduoti kitiems.

Ji patikslina, kad kai kurie ankstyvieji duomenys dar nebuvo recenzuoti, nors buvo paskelbti. Taigi mokslininkai vis dar tiria šią informaciją. Tačiau ji sako, kad ankstyvieji tyrimai rodo, kad pasiskiepijus nuo COVID-19 gali sumažėti 90 % tikimybė užsikrėsti besimptome infekcija ir virusą perduoti aplinkiniams.

„Atrodo, kad vakcina tikrai ne tik saugo jus, bet ir aplinkinius.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt