Ką turėtumėte žinoti – Klivlando klinika

Vėlgi, kai kurios naujausios antraštės apie besitęsiančią COVID-19 pandemiją kelia nerimą: Jungtinėse Valstijose dabar daugėja kitos viruso atmainos.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

„Nors tai kelia nerimą, nenuostabu – mes to stebėjome ir daugiau ar mažiau tikėjomės“, – aiškina mikrobiologas ir patologas Danielis Rhoadsas, MD.

Mokslininkams ir visuomenės sveikatos ekspertams stengiantis geriau suprasti, kokį poveikį šie nauji variantai turės pandemijos eigai, štai ką mes darome ir kol kas nežinome.

Kiek ten yra variantų?

Variantai yra gana įprasti reiškiniai. Kai jie pasirodys, kai kurie išnyks. Kiti gali tapti potencialia grėsme. Šiuo metu JAV yra maždaug keturi „susirūpinimą keliantys variantai“. Šie variantai pažymėti kaip tokie, nes padidino perdavimo spartą. Dėl jų taip pat gali padaugėti hospitalizacijų ar mirties atvejų, labai sumažėti virusų neutralizavimas antikūnais arba sumažėti gydymo ar vakcinų veiksmingumas. Taip pat gali būti šiek tiek sunkiau aptikti susirūpinimą keliančius variantus.

Šiuo metu yra keturi susirūpinimą keliantys variantai: alfa, beta, delta ir gama. Juos atidžiai stebi Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) ir kitos federalinės agentūros.

Kaip įvardijami variantai

Kalbant apie jų pavadinimus, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nusprendė naudoti graikiškos abėcėlės raides pagrindiniams COVID-19 variantams pažymėti. Ši sistema padeda lengviau suprasti dalykus ir padeda išvengti klaidingų pranešimų. Tai taip pat gali padėti pašalinti stigmatizuojančias ir diskriminacines etiketes, kurias žmonės dažnai naudoja, kai nurodo variantus pagal jų kilmės vietą.

Kodėl delta variantas kelia nerimą

Variantas, kuris dabar kelia susirūpinimą visame pasaulyje, yra „delta“ variantas. Ekspertai teigia, kad tam tikra delta varianto atmaina (mutavusi varianto versija, kuri yra labiau užkrečiama) yra atsakinga už pastaruoju metu Jungtinėje Karalystėje išaugusį atvejų skaičių.

Ši atmaina, B.1.617.2, šiuo metu yra dominuojanti JK ir yra vadinama „susirūpinimą keliančiu variantu“ PSO. Pagrindinė nerimo priežastis: ekspertai mano, kad jis yra iki 60% labiau užkrečiamas nei pradinė COVID-19 atmaina.

Nors tyrimai vyksta, ankstyvieji duomenys taip pat rodo, kad šis konkretus variantas gali būti viena iš varomųjų jėgų, lėmusių milžinišką atvejų, o vėliau ir mirčių nuo COVID-19, padidėjimą Indijoje pavasarį.

Jungtinėse Valstijose CDC neseniai priskyrė delta variantą „susirūpinimą keliančiu variantu“, nes nuolat daugėja atvejų. Pasak Nacionalinio sveikatos instituto, gegužės viduryje jis sudarė tik 2,5% visų atvejų JAV, tačiau birželio viduryje šis skaičius išaugo iki mažiausiai 6%.

„Nuo 2021 m. rugpjūčio mėn. delta variantas tapo vyraujančia SARS-CoV-2 linija, plintančia visoje JAV. Tai sukėlė didelį sergamumą. Pavyzdžiui, dėl delta bangos su COVID susijusių hospitalizacijų Floridoje skaičius viršijo ankstesnius rekordus“, – sako daktaras Rhoadsas.

Kuo skiriasi delta varianto simptomai

Bendrieji COVID-19 simptomai yra šie:

 • Karščiavimas ar šaltkrėtis.
 • Kosulys.
 • Dusulys arba pasunkėjęs kvėpavimas.
 • Nuovargis.
 • Raumenų ar kūno skausmai.
 • Galvos skausmas.
 • Naujas skonio ar kvapo praradimas.
 • Gerklės skausmas.
 • Užgulimas ar sloga.
 • Pykinimas ar vėmimas.
 • Viduriavimas.

Su delta variantu simptomai atrodo šiek tiek švelnesni. Gauta mažiau pranešimų apie kvapo praradimą ir kosulį bei daugiau pranešimų apie tokius simptomus kaip galvos skausmas, sloga, gerklės skausmas ir karščiavimas.

Delta varianto simptomai vaikams taip pat buvo lengvi. Jie įtraukia:

 • Kosėjimas.
 • Čiaudėjimas.
 • Bėganti nosis.
 • Skrandžio sutrikimas.
 • Galvos skausmas
 • Nuovargis.

Nors ši pastarojo meto įtampa iki šiol nesukėlė daug sunkių ligų, kai kurios vaikų ligoninės pranešė apie didėjantį hospitalizavimą dėl delta varianto.

Kaip virusas mutuoja?

Nors mintis apie viruso mutaciją gali skambėti baisiai, iš tikrųjų tai visiškai normalu. Virusai nuolat mutuoja. Tai ypač pasakytina apie virusus, kurių genetinė medžiaga turi RNR, pavyzdžiui, koronavirusus ir gripo virusus.

Visi virusai yra sudaryti iš genetinės medžiagos (DNR arba RNR) pluošto, padengto apsaugine baltymų danga. Kai virusas patenka į jūsų kūną (dažniausiai per burną ar nosį), jis užsifiksuoja vienoje iš jūsų ląstelių. Tada viruso DNR arba RNR patenka į jūsų ląstelę, kur gali pasidaryti savo kopijas, kurios išsiskleidžia ir užkrės kitas ląsteles. Jei virusas gali nukopijuoti save ir užgrobti pakankamai jūsų ląstelių, nesunaikindamas jūsų imuninės sistemos, tokiu būdu jūs susergate.

Kartkartėmis viruso kopijavimo metu įvyksta klaida. Tai mutacija.

Dažniausiai mutacijos yra tokios mažos, kad jos neturi didelės įtakos viruso veikimui arba susilpnina virusą, sako daktaras Rhoadsas. Tačiau kartais mutacija padeda virusui nusikopijuoti arba lengviau patekti į mūsų ląsteles.

„Jei šios naudingos genetinės klaidos įtraukiamos virusui replikuojantis, jos perduodamos ir galiausiai tampa įprasto viruso genomo dalimi“, – aiškina dr. Rhoadsas. Matome, kad šios mutacijos laikui bėgant kaupiasi, ir taip gauname naujus viruso padermės variantus.

Jei susipainiojate dėl padermių, variantų ir mutacijų, pagalvokite apie tai taip: mutacijos proceso metu atsiranda nauji viruso padermės variantai. Žiniasklaidoje žodžiai padermė ir variantas dažnai vartojami pakaitomis.

Ką mes žinome apie kitus COVID variantus?

Delta variantas yra tik naujausias, keliantis susirūpinimą JAV, nes jis plinta visame pasaulyje. Anksčiau šiais metais antraštėse pateko labiau užkrečiami variantai iš JK, Pietų Afrikos ir Brazilijos, nes jie vis labiau dominuoja…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt