Automobilių rinkodaros kampanijų pavyzdžiai

1. „Chevrolet” – „Geriausia visų laikų diena”

Siekdama pritraukti tūkstantmečio kartos atstovus ir atitolti nuo savo „pasenusio” įvaizdžio, „Chevrolet” balandžio kvailystės dieną pradėjo kampaniją #BestDayEver.

Kampanijos metu įtakingi asmenys ir įžymybės atliko „nuostabius veiksmus”: tokie aktoriai kaip Alecas Baldwinas ir Olivia Wilde pakeitė koledžų auditorijas, o dainininkė Kelly Clarkson surengė pietus naujoms mamoms.

Siekdama populiarinti kampaniją ir didinti prekės ženklo žinomumą, „Chevrolet” bendradarbiavo su „YouTube”, kad surengtų aštuonių valandų tiesioginę renginių transliaciją, kurią vedė Jon Dore / Garfunkel ir Oates, visą dieną teikę naujausią informaciją.

„Mums reikėjo sukurti trikdžių akimirkas, kurios prikaustytų (ir galbūt sukrėstų) žmonių dėmesį, įtrauktų vartotojus į įvairius kanalus ir atvertų duris būsimiems santykiams”.
„Chevrolet” atstovas
Kampanija buvo labai sėkminga: hashtag’as #BestDayEver sukėlė apie 1,5 mlrd. parodymų socialinėje žiniasklaidoje, 3 mln. žmonių žiūrėjo tiesioginę transliaciją „YouTube”, o 75 proc. įsitraukimo sulaukė jaunesni nei 35 metų žmonės.

Išvados: Įtaką darantys asmenys gali būti labai naudingi reklamuojant prekės ženklą, jei naudojami tinkamai. Be to, pristatymas svarbią dieną (pvz., balandžio kvailystės dieną) gali būti būdas užmegzti ryšį su klientais geriausiu įmanomu būdu – pasitelkiant humorą. Taigi nebijokite būti kūrybingi ir naudokite atitinkamus influencerius savo prekės ženklui pristatyti.

 

2. „Ford” – „Išbandykite daugiau”

 

Kai visoje Kanadoje buvo pradėta „Ford” kampanija „Try More”, kampanijos tikslas buvo paskatinti vartotojus išbandyti naujus dalykus, kad būtų susieta su neseniai atnaujintu pagrindinių modelių dizainu.

Siekdama šio tikslo Kanados rinkoje „Ford” organizavo gyvus renginius, kuriuose vartotojai buvo skatinami išbandyti tokias veiklas kaip mėtymas kirviu, jodinėjimas mechaniniu buliumi ir MMA kovos. Gyvuose renginiuose taip pat buvo rodomi pagrindinių modelių „Ford” automobiliai, kuriuos vartotojai galėjo apžiūrėti ir išbandyti.

Kampanijai populiarinti socialiniuose tinkluose ir televizijoje buvo skelbiama reklama „Išbandyk daugiau”.

Išvados: Kaip prekės ženklui, labai svarbu pasinaudoti tokiomis galimybėmis, kaip pertvarkymas ar prekės ženklo keitimas, kad vėl užmegztumėte ryšį su klientais. Įvairiomis kūrybinėmis akcijomis perkeldama naująjį dizainą į kelius, „Ford” iš naujo prisistatė kaip linksmas ir novatoriškas prekės ženklas, kartu demonstruodama savo pagrindinį produktą – automobilį.

3. „Mustang” – „Greitieji pasimatymai”

Valentino savaitgaliui „Ford” užsibrėžė tikslą pritraukti žiūrovų į savo „Mustang” pokšto vaizdo įrašą.

Jie bendradarbiavo su talentų agentūra, kuri apsimetė, kad ieško jaunų aktorių atrankai į naują televizijos laidą apie pasimatymus. Aktorių buvo prašoma susitikti su tariama laidos „žvaigžde”, kuri turėjo nuspręsti, ar jie bus atrinkti į laidą.

Tačiau ta „žvaigždė” iš tikrųjų buvo kaskadininkė. Vietoj to ji paprašė jų kartu su ja pasivažinėti jos „Mustangu”, o automobilyje buvo įrengtos paslėptos kameros. Iš pradžių ji apsimeta, kad nemoka vairuoti automobilio, bet netrukus pradeda naudoti savo kaskadininkės įgūdžius ir vairuoja labai drąsiai, daug kartų apsisukdama 360 laipsnių kampu ir važiuodama dideliu greičiu.

Šia kampanija siekta panaikinti klišę, kad moterys nėra geros vairuotojos. Vaizdo įrašas greitai tapo virusiniu ir sulaukė 12,8 mln. peržiūrų „YouTube”.

Išvados: Šiuo atveju, nebijokite pasinaudoti visuomenės problemomis ir sukurti kampaniją, susijusią su išankstine nuostata, kad moterys negali vairuoti. Vaizdo įrašai yra protingas ir patrauklus formatas, kuriuo galima perteikti žinutę taip, kaip žodžiais to padaryti neįmanoma, todėl naudokitės šia priemone.

 

4. „Porsche” – „Virtually Porsche”

 

JAV ir visame pasaulyje „Porsche” pristatė VR patirtį, skirtą savo klientams išbandyti naująją „Panamera 4 E-Hybrid” ir jos technologines funkcijas. Jie sukūrė VR programėlę, kurioje buvo parodytas filmavimo procesas ir „gamybos” patirtis.

Žinodami, kad ne visi turi galimybę naudotis VR technologija, „Porsche” marketingo specialistas ir komanda sugalvojo sukurti 5 000 riboto leidimo „Porsche” prekės ženklo „Google Cardboard” žiūrovų.

Kiekvienas žiūronas buvo apvilktas dirbtine oda, kad primintų stilingą modelio interjero odą, ir turėjo nuskaitomą kodą, kad būtų galima lengvai nukreipti žmones į programėlę. Taigi žiūrovai, pridėję savo išmaniuosius telefonus prie „Cardboard” žiūryklės, iškart turėjo VR ausines, kurios demonstravo PEC patirtį kitaip nei bet kas, ką prekės ženklas buvo daręs anksčiau.

Kartonai buvo siunčiami įtakingiems asmenims, „Porsche” lojalistams ir potencialiems pirkėjams. Vien per pirmąjį „Porsche VR” programėlės mėnesį ji padėjo surengti 2,2 karto daugiau virtualių bandomųjų važiavimų nei realių bandomųjų važiavimų iš 188 JAV atstovybių kartu sudėjus.

Išvados: Naujos technologijos suteikia unikalių būdų bendrauti su klientais. VR ir AR suteikia prekių ženklams galimybę perkelti žmones į savo automobilius, nors tam iš tikrųjų nebūtina fizinė erdvė. Didėjant šių technologijų populiarumui, didėja ir automobilių pramonės galimybės.

 

5. „CarMax” – „Rūpestingas medis”

 

Norėdama sėkmingai paleisti dvi naujas parduotuves naujose Bostono ir Masačusetso valstijos rinkose, „CarMax” norėjo kažkuo pakeisti savo rinkodarą.

Derindamas technologijas ir socialinę žiniasklaidą, prekės ženklas pažvelgė į tai, kokie klausimai buvo svarbūs vietos žmonėms šventiniu laikotarpiu. Šiuo tikslu „CarMax” bendradarbiavo su Bostone įsikūrusia pelno nesiekiančia organizacija „Cradles to Crayons”, kuri aprūpina benamius ar socialiai remtinus vaikus būtiniausiais daiktais.

„CarMax” įrengė interaktyvią medžio ekspoziciją, kurioje vartotojai, naudodamiesi „iPad”, galėjo išrinkti dovaną vaikui, kuriam jos reikia, įskaitant žieminius drabužius ir aksesuarus.

Dalyviai ėmė dalytis savo dovanomis ir žinutėmis socialiniuose tinkluose, o tai sukėlė 7,9 mln. parodymų ir 683 000 vaizdo įrašų peržiūrų.

Išvados: Kiekviena kampanija nebūtinai turi būti pasaulinė ar nacionalinė. Nebijokite orientuotis į vietos rinkas ir pasitelkite kitas pramonės šakas, pavyzdžiui, ne pelno sektorių, kad padidintumėte prekės ženklo žinomumą ir kartu pakeistumėte bendruomenę.