Ar yra ryšys? – Klivlando klinika

Paaugliai ir garavimas – nerimą keliantis derinys, kuris pastaruoju metu dažnai skamba antraštėse. Pridėkite prie lygties visuomenės sveikatos krizę ir šis derinys gali dar labiau pablogėti.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Naujausi Amerikos plaučių asociacijos skaičiai rodo, kad paauglių, vartojančių elektronines cigaretes, skaičius nuo 2018 m. iki 2019 m. išaugo 80 %. Nesunku suprasti, kodėl. Atsižvelgiant į suvokimą, kad garinimas yra saugesnis nei rūkymas, garų sulčių skoniai, viliojantys jaunesnius vartotojus, ir įrenginiai, padedantys lengviau nuslėpti savo įprotį, akivaizdu, kodėl garinimas tapo patrauklesnis paaugliams.

Paauglys drebina pagal skaičius

Pasak pulmonologo ir metimo rūkyti specialisto Humberto Choi, MD, paauglių garavimas gerokai pranoko cigarečių rūkymą. „Manau, kad turime savęs paklausti, kodėl paauglių garų dažnis yra toks didelis – daug daugiau, nei jie rūkė cigaretes praeityje“, – sako daktaras Choi. Jis mano, kad šis padidėjimas gali būti susijęs su socialine izoliacija, depresija ar net intensyviu socialiniu draugų spaudimu.

„Apsilankau mokyklose ir bendruomenėse, kuriose sprendžiama garų išpylimo problema. Kai kuriose mokyklose yra labai paplitęs garavimas, ypač tarp vidurinių mokyklų moksleivių. Kartais šis rodiklis gali siekti net 30–50 % mokinių, kurie mokosi garuose, todėl šie skaičiai yra dramatiški“, – aiškina daktaras Choi. Pasak daktaro Choi, svarbu geriau suprasti, kodėl paaugliai garuoja, kad galėtume sumažinti šį skaičių.

„Turėdami šiuos didelius skaičius, turėtume nerimauti dėl dviejų dalykų. Pirmasis yra prieiga, o antrasis – motyvacija. Manau, kad garavimo taisyklės tikrai gali padėti pažaboti prieigą, bet vis tiek turime suprasti motyvaciją. Taigi, turime savęs paklausti, kodėl paaugliai garuoja tokiu greičiu“, – sako daktaras Choi.

Ką vaping turi bendro su koronavirusu (COVID-19)?

Kaip ir rūkymas, garavimas taip pat gali pakenkti kvėpavimo sistemai. Tai reiškia, kad žmonės, kurie rūko ar garuoja, yra labiau linkę į plaučių infekcijas. Pasak daktaro Choi, naujausi tyrimai parodė, kad garuojančiuose skysčiuose esantys aldehidai ir kiti komponentai gali pakenkti kvėpavimo takuose ir plaučiuose esančių ląstelių imuninei funkcijai.

„Viskas, ką įkvepiame, patenka tiesiai į kvėpavimo takus ir į plaučius, o tai skiriasi nuo mūsų širdies, kepenų ir inkstų apsaugotų. Tačiau plaučiai yra veikiami aplinkos, todėl plaučiai ir kvėpavimo takai turi apsaugos nuo to mechanizmą. Tai, ką daro garinimas, pažeidžia šį plaučių apsaugos mechanizmą“, – sako daktaras Choi.

Garinimo skysčių, ypač aromatizuotų elektroninių cigarečių, sudedamosios dalys gali paveikti ląstelių funkciją kvėpavimo takuose ir slopinti plaučių gebėjimą kovoti su infekcija. „Tai padidina tikimybę susirgti kvėpavimo takų infekcija, o tai labai svarbu nepamiršti, ypač dabar, kai vis dar laukiame gripo sezono – ir dabar, kai esame koronaviruso pandemijos viduryje“, – sako daktaras Choi.

Tai ne tik pirmoji problema

Kaip ir rūkymo atveju, panaudoti garai gali sukelti problemų paaugliams, kurie bendrauja su debesų gaudytojais. „Savo kabinete mačiau atvejus, kai žmonėms pasireiškė LOPL paūmėjimai ir astma, nes jie glaudžiai kontaktavo su garais, gautais iš kažkieno, kuris garavo šalia jų“, – sako daktaras Choi. Jis priduria, kad kai kurie iš šių atvejų net išaugo iki astmos priepuolių ar kelionių į greitosios pagalbos skyrių.

…ir tai ne tik maišto aktas

Daktaras Choi mato paauglius ir suaugusiuosius, kurie vis dar šliaužia, nepaisant lėtinių kvėpavimo takų ligų, tokių kaip astma ir LOPL. Nors jie žino riziką, yra dar vienas veiksnys, susijęs su šiuo numanomu nepaklusnumu – priklausomybė nuo nikotino.

„Daugelis astma ir net LOPL sergančių žmonių vis dar rūko. Tai tik parodo, kokia stipri gali būti priklausomybė nuo nikotino“, – sako daktaras Choi. Jis priduria, kad priklausomybė nuo nikotino gali būti tokia stipri, kad žmonėms labai sunku mesti rūkyti ar rūkyti. „Taigi, net jei jie žino, kad tai pavojinga ir kenkia jų sveikatai, jie vis tiek tai darys. Ir tai tik įrodo, kokia stipri ši priklausomybė.

Papildomi pavojai paauglių sveikatai

Be sveikatos problemų, kurias išsamiai aprašė daktaras Choi, garinimas gali:

● Pažeisti smegenų dalis, kurios kontroliuoja gebėjimą išlaikyti informaciją ir atkreipti dėmesį.
● Sukelkite savo vaikui pavojų įkvėpti kenksmingų medžiagų, pvz., nikotino, sunkiųjų metalų, lakiųjų organinių junginių ir cheminių medžiagų, kurios gali sukelti plaučių ligas arba vėžį.
● Padidinti riziką susirgti širdies liga arba lėtine plaučių liga, pvz., LOPL.
● Galbūt padidės būsimos priklausomybės nuo kitų narkotikų rizika.

Kaip galite padėti savo paaugliui mesti rūkyti

Dr. Choi mano, kad norėdami padėti garuojantiems paaugliams, tėvai turi būti pasirengę bendrauti ir kalbėti apie sudėtingus dalykus. „Vaikai jau turi prieigą prie informacijos, todėl žino, kas vyksta. Jie daugiau žino apie vaping nei jų tėvai ar seneliai. Taigi mums svarbu turėti labai atvirus ir tiesioginius pokalbius apie vaping“, – sako daktaras Choi.

Jei jūsų paauglys garuoja, yra sukurtų programų, kurios padės jiems atsikratyti šio įpročio. Dr. Choi padeda daugeliui žmonių pagal Klivlando klinikos rūkymo nutraukimo programą. „Nors mes tai vadiname metimo rūkyti programa, neabejotinai gydome visų formų priklausomybę nuo nikotino, įskaitant garavimą“, – aiškina daktaras Choi. Ši programa skirta bet kokio amžiaus, joje taip pat galite užsiregistruoti internetu.

Daktaras Choi yra labai aistringas šiam reikalui ir mano, kad dar ne per vėlu priversti savo paauglį nustoti garuoti. „Tai gera proga tėvams būti labai stipriais tėvais. Ir…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3