Ar vitaminas D padeda išvengti COVID-19? – Klivlando klinika

Kalbant apie naudą sveikatai, vitaminas D yra dinamiškas. Žinoma, jis reikalingas sveikiems kaulams ir daugeliui mūsų kūno funkcijų. Bet ar tai gali būti su koronavirusu (COVID-19)? Atrodo, kad internetas taip galvoja. Tačiau prieš pradėdami degintis ir maudytis pieno voniose, sužinokite, kodėl turėtumėte būti atsargūs, kai kalbate apie šį naujausią patobulinimą.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Kodėl visi staiga kalba apie vitaminą D?

Jei pastaruoju metu atkreipėte dėmesį į antraštes, tikriausiai pastebėjote, kad vitamino D trūkumas buvo susijęs su COVID-19 infekcijomis ir mirtimi. Nauji tyrimai parodė, kad infekcijų ir mirčių skaičius buvo daug didesnis tose srityse, kuriose žmonių sistemose buvo mažesnis vitamino D kiekis. Šis atradimas buvo ypač reikšmingas Europoje.

Tyrėjai išsiaiškino, kad pietų Europos šalyse, tokiose kaip Italija ir Ispanija, buvo daugiau su COVID-19 susijusių atvejų ir mirčių nei Šiaurės Europos šalyse. Kaip veikia vitamino D absorbcijos faktorius, kai kalbama apie šiuos du regionus?

Šiaurės Europos žmonės linkę vartoti daugiau vitamino D šaltinių, tokių kaip maisto papildai ir menkių kepenų aliejus. Pietų Europoje daugelis žmonių turi tamsesnę veido spalvą. Kai jūsų odoje yra daugiau melanino ar pigmentacijos, kūnui daug sunkiau saulės šviesą paversti vitaminu D. Ir, kaip žinome, saulė yra vienas iš būdų, kaip jį gauti.

Kai kurie šiuo metu sklandantys tyrimai vis dar peržiūrimi, todėl nepirkite visų vitamino D papildų, kuriuos galite rasti, ir nepradėkite gurkšnoti menkių kepenų aliejaus. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kodėl svarbu pasverti visus įrodymus ir prieš ką nors darydami pasitarkite su gydytoju.

„Stebuklingas vaistas“ ar per anksti pasakyti?

Nors naujausios išvados gali atrodyti kaip atviras ir uždarytas atvejis, pasak šeimos medicinos gydytojo Donaldo Fordo, tai nėra taip paprasta.

„Tai, ką parodė šie naujausi tyrimai, buvo asociacija ir nebūtinai bet koks priežastinis ryšys. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad šios išvados gali būti svarbios arba visai kas kita“, – aiškina Fordas.

Nors naujienų agentūros ar artimi žmonės gali pasiūlyti padidinti vitamino D suvartojimą, kad apsisaugotumėte nuo COVID-19, Dr. Ford rekomenduoja prieš skambinant pasikalbėti su gydytoju, nes vis dar yra daug nežinomųjų.

„Kai kuriuose straipsniuose padaryta išvada, kad saugu ir veiksminga vartoti vitaminą D, kad būtų išvengta COVID-19. Šiuo metu tai yra netinkama išvada, nes galime pasakyti tik tiek, kad šalyse, kuriose žmonės turėjo mažesnį vitamino D kiekį, buvo daugiau COVID-19 atvejų. Tačiau čia neatsižvelgiama į milijonus kitų veiksnių, galinčių prisidėti prie to. Mano, kaip gydytojo, atsargumas yra tas, kad prieš kas nors ką nors darydamas, jis turėtų pasikalbėti su savo gydytoju. Dabar gali būti kažkas, ką iš tikrųjų verta ištirti atliekant šį tyrimą. Tačiau remiantis šiuo metu turimomis žiniomis, negalima daryti išvados, kad vitamino D vartojimas padės išvengti COVID-19.

Esant visoms koronaviruso paslaptims ir neaiškumams, matėme, kad žmonės laikosi naminių mišinių, pavojingų cheminių medžiagų ar bet ko, kas, atrodo, teikia vilties spindesį. Dr. Fordas mano, kad verta būti atsargiems ir neperšokti į dalykus, kai tik jie patenka į mūsų pašto dėžutes ir naujienų kanalus. Kodėl? Nes naujausia žiniasklaidos sensacija gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

„Galbūt dėl ​​vitamino D yra tiesos, bet šiuo metu tiesiog neturime pakankamai informacijos. Kažkas panašaus neseniai nutiko su vaistu, vadinamu hidroksichlorokvinu. Ankstyvas tyrimas parodė, kad jo naudojimas koronavirusui gydyti gali būti naudingas. Tačiau kai buvo atlikta daugiau tyrimų, išsiaiškinome, kad šis vaistas davė mažai naudos ir gali pakenkti žmonėms. Štai kodėl aš visada sakau pacientams, kad jie nedarytų skubotų išvadų ir leiskite mokslininkams išsiaiškinti šiuos dalykus.

Jūs nesate nenugalimas

Daugelis žmonių vartoja vitamino D papildus, o gydytojai gali rekomenduoti juos esant tam tikroms sveikatos ligoms. Taigi kokia problema? Dr. Fordas pabrėžia, kad pavojus kyla teiginyje, kad vitaminas D gali padaryti žmones atsparius COVID-19.

„Didžiausia žala, kurią matau dėl tokių dalykų, yra tai, kad žmonės vartos vitaminą D ir tada manys, kad yra atsparūs COVID-19. Atlikus šiuos tyrimus, tai net nebuvo parodyta. Norėdami išlikti saugūs, žmonės vis tiek turėtų laikytis visų socialinio atsiribojimo protokolų – dėvėti kaukes, plauti rankas ir visa kita, ką darome nuo tada, kai viskas prasidėjo.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3