6 iš tikrųjų veiksmingos priemonės nuo gerklės skausmo – Klivlando klinika

Tavo vargšas, skauda gerklę. Ar yra kas nors, kas gali padėti? Dėl gerklės skausmo sunku valgyti, gerti, miegoti, kalbėti ir apskritai dirbti – o kas to nori?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Dar labiau erzina tai, kad gerklės skausmą gali sukelti daugybė negalavimų – nuo ​​alergijos iki peršalimo, bakterinių infekcijų, tokių kaip STREP ir kt.

„Geriausias būdas išsiaiškinti, kas sukelia gerklės skausmą, yra apsilankyti pas gydytoją“, – sako šeimos medicinos specialistas Danielis Allanas, MD. Tačiau – jei negalite iš karto susitarti dėl susitikimo, daktaras Allanas dalijasi veiksmingiausiomis namų gynimo priemonėmis nuo gerklės skausmo, kurios ištvers kelias dienas, taip pat tomis, kurios neveikia taip, kaip skelbiama.

Kiek laiko trunka gerklės skausmas?

Tai tikrai priklauso nuo to, kas sukelia gerklės skausmą. „Dauguma gerklės skausmo išnyks per 3–10 dienų, jei juos sukelia virusinė infekcija, pavyzdžiui, peršalimas“, – sako dr. Allanas.

Jei kaltininkas yra bakterinė infekcija, pvz., STREP ar alergija, gerklės skausmas gali trukti ilgiau, jei nebus gydomas tinkamais antibiotikais ar vaistais.

Tinkamai diagnozavus ir pradėjus gydyti bakterinę infekciją, gerklės skausmas turėtų išnykti maždaug per dieną.

6 namų gynimo būdai, kaip atsikratyti gerklės skausmo

Tuo tarpu žemiau išbandykite kelis daktaro Allano išbandytus ir tikrus būdus, kaip palengvinti gerklės skausmą.

1. Šilti ir šalti skysčiai.

Gurkšnokite šiltus gėrimus, pavyzdžiui, arbatą ar vištienos sriubą. (Žinote, tai ne tik sielai!) Arba išbandykite šaltus skysčius, tokius kaip ledinis vanduo ar popsai. Tai priklauso nuo jūsų pageidavimų ir nuo to, kas geriausiai nuramina gerklę.

Skysčiai padeda išvalyti gleivines, išlaikyti tekėjimą ir užkirsti kelią sinusų infekcijoms“, – sako daktaras Allanas. Šilta temperatūra taip pat gali sumažinti kosulį, nes nuramina gerklės nugarą. Išbandykite šiltą ir šaltą, kad pamatytumėte, kas jums labiausiai tinka.

2. Gargaliavimas.

Stiklinėje šilto vandens ištirpinkite 1/2 arbatinio šaukštelio druskos arba panašų kiekį kepimo sodos. Skalaukite (bet nenurykite) nuovirą kas tris valandas, kad išvengtumėte natūralios gerklės skausmo.

Sūrus vanduo gali padėti sumažinti gerklės patinimą ir dirginimą. Kepimo soda taip pat ramina gerklę, skaido gleives ir gali padėti esant gerklę dirginančiam rūgšties refliuksui.

3. Nereceptiniai antihistamininiai ir skausmą malšinantys vaistai.

Antihistamininiai vaistai gali numalšinti arba sumažinti gerklės skausmą. Acetaminofenas, ibuprofenas ir naproksenas taip pat padeda nuo skausmo, kuris yra šiek tiek giliau liaukose ir kitose kaklo dalyse.

Histaminai yra cheminės medžiagos, padedančios jūsų imuninei sistemai kovoti su svetimomis medžiagomis. Tačiau kartais jie peržengia ribas, sukeldami simptomus (pvz., užgulimą ir po nosies lašėjimo), dėl kurių gerklės skausmas gali pablogėti“, – sako daktaras Allanas. Antihistamininiai vaistai gali neutralizuoti šią per didelę reakciją.

4. Garai ir drėgmė.

Paimkite karštą dušą. Kai pasidarys tikrai garu, įkvėpkite gerklę valančios magijos.

Daktaras Allanas sako, kad garai atpalaiduoja gleives ir gali sudrėkinti bei nuraminti gerklės skausmą.

5. Karštas mažylis.

Hot toddy yra gėrimų derinys, pagamintas iš vandens, viskio, medaus ir citrinos sulčių ir patiekiamas karštas. Kai kurie žmonės prideda prieskonių, pavyzdžiui, cinamono, muskato riešuto ar imbiero. Taip, jūs taip pat turėtumėte būti sulaukę legalaus alkoholio amžiaus, kad galėtumėte išbandyti šį gėrimą. Atsiprašau, vaikai.

Dr. Allanas pasakoja, kodėl karšti kūdikiai gali būti labai ramūs:

 • Medus padengia gerklę ir ramina ją mažindamas sudirginimą. Medus taip pat turi antibakterinių savybių, o saldumas gali nuraminti gerklės nervų galūnėles ir sumažinti kosulį.
 • Viskis (mažas kiekis; per didelis kiekis gali išsausinti) suskaido ir plonina gleives. Viskis taip pat plečia kraujagysles gerklės paviršiuje, todėl jūsų kraujyje esančios imuninės ląstelės gali daugintis ir kovoti su infekcija.
 • Prieskoniai stimuliuoja seilių gamybą, pagerina hidrataciją ir gleivių nutekėjimą gerklėje.

6. Poilsis.

Tinkamą valandą padėkite galvą ant pagalvės ir užmerkite akis. Pakartokite, jei reikia.

Nenuvertinkite savo kūno ir balso fizinio poilsio“, – sako daktaras Allanas. Tačiau saugokitės: gulėjimas gulėdamas kartais gali sukelti patinimą dėl padidėjusio slėgio gerklės gale. Verčiau pabandykite pakelti lovą arba atsisėsti atremti į kėdę, kad sumažintumėte skausmą ir diskomfortą.

Namų gynimo priemonės nuo gerklės skausmo, kurių reikia vengti

Daktaras Allanas perspėja, kad ne visos priemonės nuo gerklės yra vienodos. Jis rekomenduoja perduoti šiuos du dalykus:

 • obuolių sidro actas. „Tikriausiai jis turi tam tikrų antibakterinių savybių, bet tai neturės daug įtakos pačiam gerklės skausmui.”
 • Eteriniai aliejai. „Jų saugumas ar veiksmingumas nebuvo gerai ištirtas arba kliniškai įrodytas.”

Ir venkite dalykų, kurie gali sudirginti gerklę, įskaitant:

 • Sausas oras.
 • Rūkymas.
 • Rūgštus maistas arba aštrus maistas.
 • Atsigulkite iškart po valgio, ypač jei sergate rūgšties refliuksu.

Kada kreiptis į gydytoją dėl gerklės skausmo

Daktaras Allanas sako, kad spręsdamas, ar kreiptis medicininės pagalbos, vadovautis sveiku protu.

Kreipkitės į gydytoją, jei:

 • Gerklės skausmas yra stiprus, užsitęsęs arba nepalengvėja, arba įsitempia į ausį.
 • Sunku ryti, kvėpuoti ar atidaryti burną.
 • Kosėjate krauju arba jūsų seilėse yra kraujo.
 • Pajuskite padidėjusius limfmazgius arba gabalėlius kakle.
 • Yra baltų dėmių gerklės gale arba bėrimas, galimi STREP ar skarlatina požymiai.
 • Turėkite aukštą karščiavimą.
 • Praraskite balsą daugiau nei savaitei ar dviem.

Ir atminkite, kad kalbant apie ligas, prevencija yra verta svaro karštų kūdikių. Dažnai plaukite rankas. O jei susergate, daktaras Allanas pataria nedelsiant pakeisti dantų šepetėlį nauju, be bakterijų.