5 Lewy kūno demencijos simptomai – Klivlando klinika

Lewy kūno demencija (LBD) yra „kita“ demencija. Ja serga apie 1,4 milijono amerikiečių, tačiau ji nėra pagarsėjusi Alzheimerio liga. Jį stebi daugelis medicinos specialistų ir gali būti sunku diagnozuoti ankstyvoje stadijoje, todėl pacientai dažnai klaidingai diagnozuojami arba laukia kelerius metus, kol bus nustatyta teisinga diagnozė.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

LBD gali pasireikšti asmenims, sergantiems Parkinsono liga arba turintiems panašių atminties problemų, kurias galima pastebėti sergant Alzheimerio liga. Abiem atvejais tyrėjai įžvelgia būdingus „Lewy kūnus“ smegenų ląstelėse, taigi ir vadinasi.

Būklė atsiranda, kai smegenų ląstelėse, atsakingose ​​už elgesį, mąstymą ir judėjimą, susikaupia nenormalių baltymų sankaupų. Neurologas Jamesas Leverenzas, MD, paaiškina LBD simptomus, kaip ji diagnozuojama ir ką galime padaryti, kad ją išgydytume.

Kas yra Lewy kūno demencija?

„Demencija yra mąstymo pokyčių, turinčių įtakos kasdieniam funkcionavimui, vystymasis“, – sako dr. Leverenzas. „Nors atminties praradimas yra labiausiai žinomas demencijos simptomas, žmonės, sergantys LBD, nebūtinai patiria tai anksti. Jie dažnai turi daugiau supratimo apie fizinius ir psichinius pokyčius, kuriuos patiria, palyginti su žmonėmis, sergančiais Alzheimerio liga.

Kaip ir Alzheimerio liga, LBD laikui bėgant blogėja. Žmonės, sergantys LBD, paprastai patiria penkis simptomus:

1.) Psichinis sulėtėjimas

Žmonės pastebi, kad „nukrypsta nuo kelio“ arba lengviau išsiblaško. Jie pripažįsta, kad jie neapdoroja informacijos taip greitai, kaip kadaise. Daugiafunkcinis darbas tampa sudėtingesnis.

Tačiau kam nebūna dienų, kai negalite užbaigti sakinio arba vis pametate akinius? Kai kurios problemos yra normalios senstant, tačiau neturėtų turėti įtakos žmogaus gebėjimui atlikti įprastą kasdienę veiklą.

2.) Regėjimo haliucinacijos

Pacientai, sergantys LBD, gali matyti dalykus, kurių nėra, pavyzdžiui, šunį ar žmogų. Jie gali atpažinti, kad objektai neegzistuoja ir paprastai jų negąsdina.

„Tai tampa problematiška, kai žmonės pradeda tikėti, kad jų regos haliucinacijos yra tikros“, – sako dr. Leverenzas. „Jei jie skambina policijai arba negali užmigti, nes bijo, mums gali tekti suvaldyti šį simptomą.

Jei pradedate matyti dalykus, kurių nėra, praneškite mylimam žmogui arba savo gydytojui.

3.) Parkinsonizmas

Žmonėms dažnai pasireiškia tie patys motoriniai simptomai, kurie atsiranda sergant Parkinsono liga. Pasitarkite su gydytoju, jei jūs ar jūsų artimasis pradeda patirti:

  • Drebulys – nevalingas rankų, rankų ar kojų drebėjimas, kai tik ilsimės ar einama.
  • Maišanti eisena, kuri atrodo taip, lyg žmogus vaikščiodamas maišo kojas, galbūt pasilenkęs į priekį.
  • Lėtesni judesiai.
  • Galūnių standumas arba įtempimas, viršijantis tai, kas atsirastų normaliai senstant.
  • Disbalansas, dėl kurio gali nukristi.

4.) Svyravimai

„Šeimos narys arba paveiktas asmuo gali pranešti, kad būna įprastų dienų, bet kitu laiku atrodo sutrikęs arba mieguistas“, – sako dr. Leverenzas. „Dažnai sumišimo ar miego laikas praeina be jokio įsikišimo.

Kita vertus, Alzheimerio liga sergantys žmonės yra linkę susipainioti kasdien, o ne retkarčiais. Jei jūs ar jūsų mylimas žmogus keletą kartų patiria sumišimą ar mieguistumą, verta pasitarti su paslaugų teikėju.

5.) Miego sutrikimas

Pacientai dažnai turi miego sutrikimų, dėl kurių jie fiziškai vaidina sapnus. Pavyzdžiui, jei jų svajonė yra bėgimas, jų kojos gali blaškytis po antklode. Šie sutrikimai gali prasidėti anksčiau nei kiti simptomai – dažnai prieš kelerius metus – ir dažniausiai juos pastebi lovos partneris.

„Miego sutrikimą galime diagnozuoti atlikę miego tyrimą. Ir yra didelė tikimybė, kad šiuo sutrikimu sergantis žmogus susirgs LBD arba Parkinsono liga“, – sako daktaras Leverenzas. „Dažnai, kai kas nors ateina įvertinti ir mes klausiame apie miego sutrikimus, lovos partneris sako: „O, jie tai daro daugelį metų“.

Jei jūsų lovos partnerio miego išdaigos jus pažadina, kreipkitės į gydytoją. Jūsų partneris gali neturėti LBD, bet gali turėti miego apnėją ar kitą miego sutrikimą, kurį verta gydyti – taigi jūs abu galite sulaukti 40 mirktelėjimų.

Lewy kūno demencijos diagnostika ir gydymas

Kadangi kai kurie su LBD susiję simptomai gali pasireikšti esant kitoms sąlygoms, labai svarbu kreiptis į medicinos specialistą, kuris galėtų atlikti išsamų įvertinimą ir tinkamą diagnozę (pavyzdžiui, neurologą, senyvo amžiaus psichiatrą ar geriatrą). Neurologai daugiausia dėmesio skirs problemų sukeliančių simptomų valdymui, nes nėra JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) patvirtintų vaistų, kurie gydytų Lewy kūno pokyčius pačiose smegenyse.

Tačiau medicinos specialistai dažnai gali naudoti vaistus ir kitas intervencijas, kad:

  • Tobulinti pažinimą (mąstymo įgūdžius).
  • Sumažinti haliucinacijas.
  • Sumažinkite motorinius simptomus.

„Nors mes negalime išgydyti LBD, galime užtikrinti veiksmingą simptomų valdymą, kuris pagerina gyvenimo kokybę“, – sako dr. Leverenzas. „Suradę paslaugų teikėją, turintį patirties sergant Alzheimerio liga ir LBD, jūs arba jūsų mylimasis gausite specializuotą priežiūrą. Jums nebus pasiūlyta vaistų, kurie nėra veiksmingi arba, dar blogiau, sukelia nenumatytą šalutinį poveikį.

Padidėjęs mokslinių tyrimų finansavimas atveria kelią geresnei LBD priežiūrai

Nacionaliniai sveikatos institutai ir farmacijos pramonė skyrė daugiau išteklių LBD sergantiems asmenims atpažinti, diagnozuoti ir gydyti.

„Daugelis iš mūsų dalyvauja šiuose tyrimuose ir klinikiniuose tyrimuose. Tikimės, kad geriau suprasime ligos biologiją ir kaip gydyti žmones“, – sako dr. Leverenzas. „Mes tik pradedame matyti duomenis iš tų tyrimų, ir tai labai…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel