3 valgymo patarimai, kaip pagerinti artrito simptomus – Klivlando klinika

Jokia stebuklinga dieta neišnyks jūsų artrito – ar tai būtų osteoartritas, reumatoidinis artritas ar kita forma. Tačiau yra gerų naujienų: jei realistiškai siekiate savo tikslų, kreipiant dėmesį į savo mitybą, galite palengvinti simptomus.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Artrito specialistas Scottas Burgas, DO pateikia keletą pavyzdžių, ką galite įdėti į savo lėkštę (ir nesilaikyti), kad padėtumėte valdyti savo būklę.

Pridėkite PUFA galią

Polinesočiosios riebalų rūgštys, įskaitant omega-3 riebalų rūgštis, paprastai yra susijusios su širdies sveikata. Tačiau jų priešuždegiminė nauda sveikatai neapsiriboja širdimi ir apima žmones, sergančius artritu, aiškina dr. Burg.

„Tyrimai parodė, kad n-3 PUFA papildymas, kuris yra tas pats, kas omega-3, aiškiai turi įtakos skausmui ir ligų aktyvumui žmonėms, sergantiems reumatoidiniu artritu“, – sako jis.

Geri PUFA šaltiniai, kuriuos galite įtraukti į savo mitybą, yra laukinė lašiša ir kitos gėlavandenės žuvys, linų sėmenys ir alyvuogių aliejus.

Padidinkite šviežių vaisių ir daržovių kiekį

Panašiai kaip omega-3, kryžmažiedės daržovės taip pat turi priešuždegiminių savybių, sako dr. Burg. Jei norite pasinaudoti šiomis savybėmis, į savo kasdienį racioną įtraukite šviežių arba šaldytų daržovių, tokių kaip brokoliai, žiediniai kopūstai ir Briuselio kopūstai.

„Šiuose maisto produktuose taip pat gausu vitamino C, kuris, atrodo, turi apsauginį poveikį nuo reumatoidinio artrito”, – priduria jis.

Kai kurie kiti maisto produktai, turintys priešuždegiminių savybių, yra šie:

  • Vyšnios ir uogos.
  • Grybai.
  • Citrusiniai vaisiai.
  • Pieno produktai.

Tuo pačiu metu kai kurie kiti maisto produktai iš tikrųjų skatina uždegimą, o ne jį mažina. Jei sergate reumatoidiniu artritu, pabandykite apriboti:

  • Omega-6 riebalų rūgštys (randamos raudonoje mėsoje ir augaliniuose aliejuose, tokiuose kaip kukurūzų ir saulėgrąžų aliejus).
  • Augalų sėklos, kuriose yra lektinų (įskaitant pupeles, lęšius, žemės riešutus, pomidorus ir bulves).
  • Saldumynai ir saldūs gėrimai (įskaitant gaiviuosius ir vaisių gėrimus).

Kalbant apie saldumynus, norėsite būti ypač atsargūs, jei sergate kitokiu uždegiminiu artritu: podagra. Tyrimai rodo, kad daug fruktozės turintis kukurūzų sirupas – nebrangus saldiklis, kurio yra daugelyje perdirbtų maisto produktų – yra susijęs su padidėjusia podagros rizika.

„Geros naujienos yra tai, kad viskam, kuriame yra daug fruktozės kukurūzų sirupo – ar tai būtų kepsnių padažas, ar kečupas, ar soda – galima rasti variantą be didelio fruktozės kukurūzų sirupo“, – patikina dr. Burgas. „Jūs tiesiog turite perskaityti etiketę“.

Sergant osteoartritu, perkelkite jį ir praraskite

Sveika dieta, kurioje yra liesų baltymų, tokių kaip žuvis, ir daug vaisių bei daržovių, gali būti naudinga jūsų artritui ir juosmens linijai.

Neseniai atliktame tyrime dieta ir mankšta buvo lyginamos su vien dieta ir vien mankšta, kad sumažintų nutukimo ir osteoartrito sergančių žmonių kelių stresą. Dietos ir mankštos derinys davė geriausius rezultatus, todėl geriausia dirbti su gydytoju, kad sukurtumėte mitybos planą ir mankštos rutiną, kurioje būtų atsižvelgta į jūsų būklę ir galimus apribojimus.

Žinutė: dieta neabejotinai svarbi. Nuo artrito tai nėra vaistas nuo visų, bet kiekviena smulkmena padeda.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3