Kodėl laikas pradėti keisti kasdienę sodą – Klivlando klinika

Atsisakyti savo kasdieninio gėrimo įpročio gali būti sunku, tačiau minusų pakanka, kad galėtumėte pradėti kelionę. Anot integruotosios medicinos gydytojos Irinos Todorov, kyla susirūpinimas dėl saldžių gėrimų ir jų ryšio su nutukimu, diabetu, aukštu kraujospūdžiu, aukštu cholesterolio kiekiu ir širdies ligomis.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Remiantis Amerikos širdies asociacijos tyrimu, cukrumi saldintų gėrimų vartojimas buvo susijęs su mirtingumu nuo koronarinių kraujagyslių ligų, o dirbtinai saldinti gėrimai buvo susiję su mirtingumu nuo širdies ir kraujagyslių ligų tik aukščiausioje suvartojimo kategorijoje.

„Kuo daugiau įprastų sodos skardinių per dieną išgeriame, tuo didesnė tikimybė, kad mirsime nuo širdies ligų“, – sako daktaras Todorovas. „Kalbant apie dietinius sodos vartotojus, rizika buvo pastebėta tik tiems, kurie vartoja daug.”

O kaip viena skardinė per dieną?

Ar saikingai gerti sodą, kaip vieną skardinę per dieną, kenkia?

Netgi toks kiekis – net jei tai dietinė soda – gali pakenkti jūsų sveikatai.

Amerikos diabeto asociacijos tyrimas parodė, kad vartojant vieną ar daugiau gaiviųjų gėrimų per dieną, palyginti su jokiu, metabolinio sindromo rizika padidėjo 36%, o 2 tipo diabeto – 67%. Be to, vienos dietinės sodos gėrimas per savaitę buvo susijęs su 70% didesne diabeto rizika, palyginti su tais, kurie negėrė dietinės sodos. Šiuo metu maždaug 1 iš 10 suaugusiųjų serga 2 tipo cukriniu diabetu, o 1 iš 3 – prediabetu.

Taip pat net negalvokite, kad pasieksite dietinės sodos. Dietinė soda garsėja tuo, kad juose yra dirbtinių saldiklių, kurie gali prisidėti prie svorio padidėjimo, padidėjusio alkio, diabeto ir netgi gali turėti įtakos jūsų medžiagų apykaitai. Negana to, vienas tyrimas rodo, kad dietinė soda gali pakeisti jūsų smegenų reakciją į daug kalorijų turinčio maisto potraukį.

Vidutiniškai vienoje sodos skardinėje gali būti net 39 gramai cukraus. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja ne daugiau kaip 25 gramus cukraus per dieną moterims ir ne daugiau kaip 36 gramus cukraus per dieną vyrams. Vartodami sodą, galite lengvai ją sumažinti iki savo kasdienių cukraus rekomendacijų arba net persistengti.

„Keisti įpročius sunku“, – sako daktaras Todorovas. „Užuot susikoncentravę į tai, ko negalite gerti, stenkitės įdėti savo pastangas į tai, ką galite.

Atsikratykite sodos įpročio

Kad padėtumėte atpratinti nuo kasdienės sodos, pabandykite ją pakeisti keliomis alternatyvomis:

  • Išbandykite gazuotą vandenį, kad imituotumėte mėgstamos sodos burbuliukus.
  • Pagardinkite vandenį agurko, kivi ar braškių griežinėliais.
  • Užšaldykite vaisius ledo kubeliuose ir įpilkite į vandenį, kad gautumėte papildomo saldumo.
  • Mėgaukitės puodeliu juodos kavos, žaliosios arba juodosios arbatos, kad gautumėte kofeino.
  • Jei jaučiate stresą, gerkite ramunėlių, valerijonų ar melisų arbatą.
  • Gurkšnokite hibisko arbatą visą dieną, jei sergate hipertenzija. Tai gali padėti geriau kontroliuoti kraujospūdį.

„Jei negalite nustoti gerti saldintų gėrimų iš šaltos kalakutienos, stenkitės kuo geriau sumažinti jų kiekį“, – sako daktaras Todorovas. „Jei per dieną išgeriate 20 uncijų butelį sodos, išbandykite 12 uncijų buteliuką. Jei geriate du gaiviuosius gėrimus per dieną, išbandykite vieną.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel