Geriausias maistas, kurį galite valgyti sergant – Klivlando klinika

Nors joks konkretus maistas negali išgydyti ligos, kartais tinkamas valgymas gali palengvinti simptomus ir padėti jaustis geriau. Tačiau atminkite, kad tai, kas tinka vienam, gali netikti kitam. Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, kai nesijaučiate gerai, yra sutelkti dėmesį į tai, kas jums padeda ir kas skamba patraukliai.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Čia dietologė Andrea Dunn, RD, suskirsto, kokius maisto produktus valgyti ir gerti, kai jaučiatės blogai.

Maistas, kurį reikia valgyti sergant

Dunn sako, kad kai galvojate apie tai, kokį maistą valgyti sergant, galvokite apie tai kaip apie tris pagrindines kategorijas:

 1. Ką valgyti ar gerti, kai esate dehidratuotas (arba kad būtų išvengta dehidratacijos).
 2. Ką valgyti ar gerti, kai jūsų žarnynas serga (kaip viduriavimas).
 3. Ką valgyti ar gerti, kai jaučiatės pykina (arba skauda pilvą).

Ką valgyti, kai esate dehidratuotas

Kai sergate ir nesijaučiate gerai, galite neturėti apetito arba jaustis taip, kad negalite nieko sulaikyti. Bet jei nevalgote ir negeriate, greitai gali prasidėti dehidratacija.

„Dažnai, kai sergame ir nesijaučiame gerai, dehidratacija yra didelė to dalis“, – aiškina Dunn. „Tai gali būti dėl to, kad vemiate arba kas penkias minutes bėgate į tualetą. Arba galite jaustis taip pykinti, kad tiesiog neturite apetito.

Tačiau dehidratacija yra viena iš didžiausių priežasčių, kodėl žmonės susirgę patenka į greitosios pagalbos skyrių.

Galite būti tiek išsausėję, kad negalite vaikščioti arba apalpti ir susitrenkti galvą. Dėl vidutinio sunkumo ar sunkios dehidratacijos reikia skubios medicininės pagalbos. Negydoma dehidratacija gali sukelti šlapimo ar inkstų sutrikimus, traukulius ir netgi gali būti pavojinga gyvybei.

Štai ką valgyti ir gerti, kai esate dehidratuotas arba kad išvengtumėte dehidratacijos:

 • Gėrimai. Nesvarbu, karšta, šalta ar kambario temperatūra – bet koks skystis padės kovoti su dehidratacija. Tiesiog stenkitės visą dieną tolygiai gurkšnoti skysčius. Siekite vandens, elektrolitų ar sporto gėrimų, kavos, arbatos, sulčių, sodos ar gazuoto vandens.
 • Sriuba. Yra priežastis, dėl kurios daugelis žmonių mėgsta vištienos makaronų sriubą, kai jie nesijaučia gerai. Paprastai jis yra sotesnis nei paprastas vanduo, nes jame yra daugiau kalorijų, baltymų ir vitaminų. Tai taip pat geras skysčių ir elektrolitų šaltinis. Tačiau jei ši tradicinė sriuba jums neatrodo patraukli, išbandykite kitų rūšių sriubas ir sultinius, kad gautumėte papildomų kalorijų ir drėkintumėte. Be to, patiekiama karšta sriuba apskritai gali veikti kaip natūralus spūstis.
 • Maistas, kuris daugiausia yra skystas. Jei jums sunku gerti skysčius, rinkitės maistą, kuris daugiausia yra skystas, bet patiekiamas šaltas arba šaldytas. Išbandykite tokius maisto produktus kaip ledai, popsicles, Jell-O ir pudingas.
 • Vaisius. Šviežiuose vaisiuose yra daug svarbių vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurių reikia jūsų organizmui – net kai nesergate! Valgydami vaisius, kai jaučiatės blogai, galite gauti maistinių medžiagų ir hidratacijos. Siekite sultingų vaisių, kurių daugiausia yra vandens, pavyzdžiui, melionų, uogų, apelsinų ir vynuogių.

Ką valgyti, kai serga žarnynas

Viduriavimas yra tada, kai maistas per greitai juda per jūsų kūną. Norėsite valgyti maistą, kuris gali sulėtinti šį procesą, o tai reiškia, kad reikia rinktis maistą, kuriame yra tirpių skaidulų. Šio tipo pluoštas veikia kaip tirštiklis ir suteikia išmatoms formą, kad sulėtintų.

Dunn sako, kad kai sergate žarnynu, norėsite vengti arba apriboti kofeino ir cukraus alkoholio vartojimą. Kofeinas gali per daug stimuliuoti virškinimo sistemą ir pabloginti viduriavimą. Cukraus alkoholiai neįsisavinami žarnyne, o pasilieka storojoje žarnoje, o tai gali sukelti pilvo pūtimą, skrandžio skausmą ir dažnesnį viduriavimą.

Štai ką valgyti ir gerti, kai sergate žarnynu:

 • Viskas, kas priklauso nuo BRAT dietos. Mama buvo teisi. Laikykitės dietos, kuri seka akronimą BRAT – bananai, ryžiai, obuolių padažas ir skrebučiai. Dauguma žmonių, kenčiančių nuo viduriavimo, gali toleruoti keletą šių paprastų maisto produktų.
 • Švelnus maistas. Nors ir ne itin jaudinantis, labai paprastas ir švelnus maistas gali padėti palengvinti simptomus. Išbandykite makaronus, sausus dribsnius, avižinius dribsnius, duoną ir krekerius. Tačiau švelnus nereiškia, kad negalite į mišinį dėti baltymų ar daržovių, jei to jaučiatės! Pabandykite valgyti ryžius ir keptą vištienos krūtinėlę arba sūrį ir krekerius.
 • Kai kurie vaisiai ir daržovės. Pabandykite pridėti virtų arba keptų bulvių, žieminių moliūgų, keptų obuolių, obuolių padažo ar bananų.

Ką valgyti, kai pykina ar skauda pilvą

Nuo skrandžio gripo, apsinuodijimo maistu iki nėštumo – pykinimas gali išmušti iš vėžių visą dieną. O pykinimas gali apimti visą spektrą – nuo ​​vėmimo iki bendro pykinimo jausmo, iki sauso pykinimo.

„Kai pykina arba skauda skrandį, tikrai turėtumėte pabandyti valgyti kas porą valandų“, – sako Dunn. „Dažnesnis valgymas nedideliais kiekiais gali padėti į jūsų sistemą patekti šiek tiek maisto.”

Štai ką valgyti ir gerti, kai pykina:

 • Imbieras. Šis prieskonis yra gerai žinomas dėl savo pykinimą mažinančio poveikio. Išbandykite imbierinius snapus, imbierinį alų, imbierinę arbatą arba išsiurbkite keletą saldainių su imbieriniais gabalėliais. Jūs netgi galite išbandyti kristalizuotą imbierą, kuris yra minkštesnis ir kramtesnis ir lengvai apibarstytas cukrumi.
 • Sausas maistas. Pabandykite kas porą valandų suvalgyti kelis sauso maisto gabalėlius, kai kovojate su pykinimu. Išbandykite kliņģerus, sausus dribsnius, skrebučius ar paprastus krekerius, pavyzdžiui, sūrius.
 • Šaltas maistas ir mažai kvapus maistas. Kadangi kvapai gali sukelti pykinimą (ypač nėštumo metu), šaltas maistas gali būti geras pasirinkimas. Išbandykite „Jell-O“, ledus, šaldytus vaisius, jogurtą ar saldainius. Net ir ledo kubelio čiulpimas yra geras būdas papildyti skysčius.

Ką reikia turėti po ranka ligos dienomis?

Kai jus užklupo gripas, peršalimas ar bendras negalavimas, paskutinis dalykas, kurį norėsite padaryti, yra…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel