Titano metalo milteliai

Ar kada nors pagalvojote, kaip sunkus orlaivis gali skristi aukštai ore nenukrisdamas ant žemės? Iš kokio metalo jie pagaminti, kad gali skraidyti ir skraidinti žmones iš vienos vietos į kitą? Galbūt girdėjote, kad kam nors buvo persodintas klubo sąnarys, kuris pagamintas iš metalo. Ar jums tai neatrodo keista? Žinome, kad sunkiuosius metalus mūsų organizmas visada atmeta. Tai iš kokio metalo jie pagaminti? Jei manote, kad iš titano, esate teisūs. Šis stebuklingas metalas yra titanas, o jo savybės labai pagerėja, kai jis legiruojamas su kai kuriais kitais metalais. Šiam tikslui kaip pagrindinis metalas naudojami titano metalo milteliai.

Nuo 1940-ųjų metų titano metalas ir jo lydiniai yra techniškai pranašesnės ir ekonomiškai efektyvios medžiagos. Titanas vis dažniau pasirenkamas kaip „geriausias metalas” toms reikmėms, kurioms svarbus atsparumas korozijai, mažas svoris, tvirtumas ir biologinis suderinamumas. Dėl šių savybių jis naudojamas įvairiose srityse, pavyzdžiui, pramonėje, laivyboje, automobiliuose, aviacijos ir kosmoso pramonėje ir daugelyje kitų komercinių sektorių.

Titano metalo milteliai yra tamsiai pilkos spalvos. Gryno titano atsargos yra retos, tik penki procentai šiandien išgaunamo titano yra naudojami gryno metalo pavidalu. Šis metalas yra toks pat stiprus kaip plienas, o sveria tik 45 % jo svorio. Kai jis legiruojamas su kitais metalais, stiprumas ir atsparumas ekstremalioms temperatūroms labai padidėja.

Titanas gali būti padengtas rūgštinėje aplinkoje, todėl jis tampa atsparus rūgščių korozijai. Jis bent dvidešimt kartų atsparesnis erozijai nei vario ir nikelio lydiniai. Jis taip pat yra netoksiškas ir biologiškai suderinamas. Dėl šių savybių titanas ir jo lydiniai yra naudingi įvairiose konstrukcijų, chemijos, naftos chemijos, jūrų ir biomedžiagų srityse.

Titano metalo miltelių naudojimas

– Lydiniai: Titano metalo milteliai naudojami kaip žaliava titano lydinių gamybai kosminėje, medicinos, vartojimo, automobilių sporto ir poilsio pramonėje.
– Titano metalurgija: Titano metalo milteliai naudojami kaip žaliava miltelinei metalurgijai, kuri suteikia galimybę kurti grynosios arba artimos grynajai formos detales be medžiagų nuostolių ir sąnaudų.
– Sudėtingų dalių gamyba: Titano milteliai naudojami kaip žaliava titano miltelių liejimui, kuris yra gerai žinomas ir ekonomiškai efektyvus mažų ir vidutinių matmenų metalinių komponentų gamybos dideliais kiekiais metodas.
– Terminis purškimas: Jis gali būti naudojamas kaip titano terminio purškimo apsauginės dangos tirpalo žaliava.
– lazerinis padengimas: Jis taip pat naudojamas lazerinio plakiravimo technologijose, siekiant padengti arba pagaminti beveik tinklinės formos detales, kad būtų pagerintos mechaninės arba atsparumo korozijai savybės.
– Pirotechnika: Titano naudojimas fejerverkuose paprastai yra paprastas, palyginti saugus ir labai veiksmingas.
– Titano anglis: titano metalo milteliai taip pat naudojami gaminant titano anglį, plačiai naudojamą sportiniuose automobiliuose.

Taikymo sritys

– Puslaidininkiai ir chemija: cheminių dalių medžiaga, cheminių medžiagų vožtuvas, alkūnė, dengtos dalys ir elektrodai
– Elektroniniai prietaisai: MP3, fotoaparatų, mobiliųjų telefonų ir elektrinių prietaisų vidinis ir (arba) išorinis korpusas ir dalys
– Mada ir juvelyrika: alergijos nesukelianti pagalbinė mados medžiaga, auskarai, žiedai, pakabukai ir dizaino medžiaga
– Medžiagos kūdikiams ir žaislai: žmogaus organizmui nekenksmingos medžiagos kūdikiams ir netoksiški žaislai.
– Buities prietaisai: skustuvai, grožio įrankiai, virtuvės įrankiai ir buitinė technika
– Aviacija ir laivininkystė: kosminių prietaisų dalys, laivų karkaso medžiaga ir didelio atsparumo titano dalys
– Krašto gynyba: ginklų, šūvių, tankų, patrankų ir oro sąlygoms atsparių karinių prietaisų dalys
– Tikslioji technika: tiksliosios titano dalys, titano lydinys ir tiksliosios 3-D dalys
– Medicinos prietaisai: implantai, chirurginiai prietaisai, dirbtiniai kaulai ir dantys
– Lydiniai: su plienu (ferotitanu) grūdėtumui mažinti ir kaip deoksidantas, taip pat nerūdijančiame pliene anglies kiekiui mažinti, su aliuminiu (grūdėtumui mažinti), vanadžiu, variu (grūdinimui), geležimi, manganu, molibdenu ir kitais metalais. Titano malūno gaminių (lakštų, plokščių, strypų, vielos, kaltinių, liejinių) galima rasti pramonėje, aviacijos ir kosmoso pramonėje, laisvalaikio ir besivystančiose rinkose. Titano lydiniai naudojami akinių rėmeliams gaminti.
– Konstrukcijos: vidaus ir (arba) išorės plytelės, gatvių žibintai, dekoratyviniai šviestuvai ir korozijai atspari metalinė medžiaga.

 

Straipsnio šaltinis: widerangemetals.com/metal-powders