Štai kaip pasirinkti skausmui malšinti ledą ar šilumą – Klivlando klinika

Sunku išgyventi neįtempus raumenų, nepatempus raiščių, neskaudėjus galvos ar nesulaužant nugaros. Ir kuo ilgiau esate planetoje, tuo labiau esate jautrūs artritui.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Bet kai ką nors skauda, ​​kas padės jaustis geriau: ledas ar karštis? Ir kada prasminga naudoti abu?

Mūsų ekspertai pasvėrė ir suskirstė geriausius sprendimus daugeliui „ledo ar karščio“ scenarijų ir sąlygų bei davė keletą papildomų patarimų kitoms situacijoms. Pažiūrėkite, ką jie turėjo pasakyti:

Kada vėsinti, o kada šildyti

Daugelis šių būklių gali būti gydomos vaistais, kuriuos paskyrė jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas. Ir kitose situacijose gali pakakti nereceptinių (OTC) skausmą malšinančių vaistų. Tačiau jums vis tiek gali prireikti papildomos pagalbos, todėl čia pateikiami keli patarimai, kurių reikia atsiminti, kai sprendžiate tarp ledo ar karščio, kai skauda raumenis ir sąnarius.

Priminimas: jei kuri nors iš šių būklių yra nauja arba greitai neišnyksta, būtinai susisiekite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl daugiau gydymo galimybių.

Ūminiai sužalojimai

Visų pirma, nenaudokite karščio esant ūmiems sužalojimams, nes papildomas karštis gali padidinti uždegimą ir uždelsti tinkamą gijimą.

Gydant sužalojimus, geriausia rinktis ledą, jei trauma yra ūmi (mažiau nei 6 savaičių amžiaus). Atšalimas sutraukia kraujagysles, o tai numalšina skausmą, mažina uždegimą ir sumažina mėlynių susidarymą.

„Jei esate jautrus šalčiui, ledas iš pradžių gali atrodyti nepatogus ar net skausmingas. Šiluma gali jaustis šilta, jauki ir vilioja susižaloti“, – sako pirminės sveikatos priežiūros sporto medicinos gydytoja Anne Rex, DO. „Bet neapsigaukite! Ledas padeda anksti sustabdyti patinimą, uždegimą ir skausmą, kai karštis gali dar labiau pabloginti traumą.

Jei susiduriate su ilgai trunkančiais sužalojimais (senesniais nei 6 savaites), galite naudoti šilumą. Padidėjusi kraujotaka atpalaiduoja įtemptus raumenis ir mažina sąnarių skausmus. Tai ypač naudinga norint pagerinti sąnario, kuris galbūt taip pat nejuda, judesių diapazoną.

Prieš tempdami ar atlikdami namų pratimų programą, naudokite šilumą. Po treniruotės ar veiklos vis tiek galite naudoti ledą ar šaltą gydymą, kad išvengtumėte uždegimo paūmėjimo. Tiesiog atsiminkite „Sušilkite, atvėsinkite“.

Artritas

Sąnarių uždegimas arba skausmas, kurį sukelia susidėvėjusios sąnarių kremzlės, gali sukelti skausmą ir sustingimą tokiose vietose kaip alkūnės, keliai, pečiai ir pirštai. Tokiais atvejais padeda drėgna šiluma, pavyzdžiui, mirkymas vonioje arba šilto, bet ne karšto vandens dušas (92–100°). „Pacientai, sergantys lėtiniu osteoartritu, paprastai jaučiasi geriau nuo karščio“, – sako gydytoja reumatologė Linda Mileti.

Podagros paūmėjimai

Dr. Mileti teigimu, ledas geriausiai tinka esant podagrai. Kai staiga prasidėjęs skausmas ir uždegimas paveikia atskirus sąnarius, ledas gali nuraminti paūmėjimus ir taip pat padėti numalšinti skausmą.

Galvos skausmai

Kas nepatyrė tam tikro galvos skausmo? Kai kurie iš jų yra lengvesni, lengvai gydomi nereceptiniais skausmą malšinančiais vaistais, o kitiems reikia papildomų veiksmų. Ledas gali padėti numalšinti pulsuojantį galvos skausmą. „Šalčios kaukės arba įvyniojimai ant kaktos, akių ir smilkinių padeda malšinti pulsuojantį migrenos skausmą“, – sako neurologė Jennifer Kriegler, MD.

Nors nuo galvos skausmo dažniausiai pirmenybė teikiama ledui, drėgna šiluma arba karščio įvyniojimas gali atpalaiduoti kaklo spazmus, kurie prisideda prie galvos skausmo.

Raumenų patempimai ir patempimai

Raumenų patempimams ir patempimams paprastai naudingas ledo ir karščio derinys. Nesvarbu, ar žaisdami krepšinį ištraukėte blauzdos ar nugaros raumenį, ar pasitempėte kulkšnį žaisdami krepšinį, geriausia pradėti nuo ledo, kad sumažintumėte uždegimą (įskaitant traumos patinimą, paraudimą ar jautrumą) ir numalšintumėte skausmą. Tik uždegimui išnykus verta pereiti prie šildymo; tai gali padėti sumažinti raumenų sustingimą traumos vietoje.

Tendinitas

Tendinitas yra skausminga uždegiminė liga, pažeidžianti sausgysles, jungiamąjį audinį tarp raumenų ir kaulų. Dažna priežastis yra pasikartojanti veikla, todėl alkūnės, kelio, peties, klubo ir net Achilo sausgyslės yra dažnos vietos. Be įprastų skausmui malšinti taikomų priemonių – poilsio, skausmus sukeliančios veiklos pristabdymo, nereceptinių skausmą malšinančių vaistų – čia tinkamiausias būdas yra ledas, nes jis gali palengvinti uždegimą ir numalšinti skausmą.

Tendinozė

Nors sausgyslių skausmu panaši į tendinitą, tendinozė skiriasi dėl priežasties: lėtinė, ilgalaikė būklė, kurią sukelia degeneruojanti sausgyslė. Kadangi ši būklė yra susijusi su prie sąnarių pritvirtintų sausgyslių sudirgimu ir standumu, šiluma geriausiai padeda sumažinti sąnarių standumą, tačiau tik tada, kai uždegimas išnyksta.

Kaip saugiai uždėti ledą ir šildyti

Galite naudoti ledą ir šildyti įvairiais būdais. Mūsų ekspertai paprastai rekomenduoja iki 20 minučių įjungti ir 20 minučių išjungti:

  • Ledo pakuotės: šaldyti žirniai arba kukurūzai, ledo kubeliai maišelyje arba šaldyto gelio pakuotėje. Galite leduoti ilgiau nei 48 valandas, kol išnyks patinimas, jautrumas ar uždegimas.
  • Ledo masažas: užšaldykite vandenį Dixie puodelyje, nulupkite viršų ir masažuokite jautrią vietą, kol ji nutirps. (Geriausiai tinka tiksliniam apledėjimui po traumos arba vietoms, kurios per daug nepatogios ledo paketams, pvz., alkūnei ar kulnui).
  • Kaukės nuo šalčio: Uždėkite ant akių vaistinėse parduodamą šalčio kaukę arba ant kaktos ir smilkinių uždėkite šaltame vandenyje suvilgytą rankšluostį.
  • Drėgna šiluma: mėgaukitės vonia, dušu, sūkurine vonia ar sūkurine vonia, naudodami šiltą, o ne karštą vandenį (92-100°).
  • Šilumos įvyniojimai: Apvyniokite karštą plėvelę, kurią galima įsigyti vaistinėse, aplink kaklą kaip šaliką (puikiai tinka darbui ar kelionėms).
  • Šildymo trinkelės: Kad išvengtumėte nudegimų, nuimkite kaitinimo pagalvėles, jei vieta tampa nepatogiai šilta.

Kada naudoti…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3