Nešvari tiesa apie plaukų plovimą – Klivlando klinika

Ak, plauti plaukus. Nėra nieko panašaus į garų, šiltą vandens srovę, kai galvos odą putojate minkštomis putomis. (Išgirskite garą ir garsą.)

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Paprasta išlaikyti plaukus švarius, tiesa? Sekite žingsnius. 1. Nusiplaukite (išimkite aliejų + produktą), 2. Būklę (atgal įdėkite šiek tiek aliejaus), 3. Stilius (grįžkite į produktą), 4. Kurį laiką gyvenkite savo gyvenimą. 5. Pakartokite procesą.

Tačiau kaip dažnai turėtumėte plauti šias gražias spynas? Priklauso.

„Kiekvieno žmogaus plaukai skiriasi pagal amžių, etninę kilmę, aktyvumo lygį ir plaukų tipą – visa tai lemia, kaip dažnai plauti plaukus“, – sako dermatologė Shilpi Khetarpal, MD.

Amžius ir plaukų aliejus

Tai iš tikrųjų prasideda nuo riebalinių liaukų.

Priklausomai nuo jūsų amžiaus, jūsų galvos odos riebalinės liaukos bus daugiau ar mažiau aktyvios.

Riebalinės liaukos yra kontroliuojamos androgenų (vyriškų lytinių hormonų). Štai kodėl jaunesni žmonės paprastai turi aktyvesnes riebalines liaukas, nes jų hormonų lygis yra didesnis“, – sako dr.

Kita vertus, moterims po menopauzės sumažėja androgenų, todėl sumažėja aliejaus gamyba. Laikui bėgant, vyrų liaukos taip pat tampa mažiau aktyvios.

Etniškumo vaidmuo

Pagrindinis veiksnys, lemiantis, kaip dažnai turėtumėte plauti plaukus, yra jūsų tautybė.

„Ypač afroamerikiečiai turi itin sausus plaukus, o jei jie plauna per dažnai, jų plaukai gali išsausėti ir tapti trapūs, todėl gali lūžinėti“, – sako daktaras Khetarpal.

Tokiais atvejais ji siūlo apriboti plaukų plovimą iki vieno ar dviejų kartų per mėnesį.

Ilgio, tekstūros ir spalvos apdorojimas

Riebalinės liaukos, dar vadinamos riebalinėmis liaukomis, yra tik jūsų galvos odoje. Šis aliejus (arba riebalai) turi nusileisti iki pat plaukų sruogų iki galiukų, kad sudrėkintų.

Štai kodėl ilgesni plaukai dažnai išsausėja; sudėtingiau išlaikyti galiukus sudrėkintus.

„Dažnai kuo ilgesni plaukai, tuo sausesni galiukai“, – sako daktaras Khetarpal.

Dėl panašių priežasčių garbanoti, šiurkštūs plaukai būna daug sausesni nei tiesūs šilkiniai plaukai. Garbanotų plaukų atveju aliejus turi keliauti išilgai kamščiatraukio formos sruogų, kad sudrėkintų iki galiukų.

Žinoma, jei turite sausesnius plaukus, plaukite juos rečiau.

„Tiems, kurie turi ilgesnius plaukus, geriausia kondicionuojamąsias procedūras skirti galiukams, o ne šaknims“, – sako dr.

„Kai kurie žmonės taip pat mėgsta naudoti natūralius aliejus, pavyzdžiui, kokosų, alyvuogių ar simondsijų, bet aš rekomenduoju nepersistengti.

Be garbanotų, tiesių, ilgų ar trumpų, yra cheminis apdorojimas, dėl kurio plaukai tampa trapesni.

Plaukų plovimas, kai kasdien mankštinatės

Jei sportuojate ir smarkiai prakaituojate, galite susimąstyti, ar visada turėtumėte po to plauti plaukus.

Daktaras Khetarpal sako ne. „Net ir kasdien mankštinantis, jums nereikia kasdien plauti plaukų.

Ji sako, kad svarbiau atsižvelgti į jūsų plaukų tipą, tekstūrą ir įprastą aliejaus gamybos kiekį.

„Paprastai patariu pacientams laikytis įprasto plaukų plovimo grafiko, nesvarbu, ar tai yra 3 kartus per savaitę, kas savaitę ar kartą per mėnesį, neatsižvelgiant į aktyvumo lygį.

Sausas šampūnas, kas nors?

Sausi šampūnai gali padėti tarp plovimų sudrėkinti aliejus, nors jie nepakeičia tradicinių šampūnų.

„Juose yra miltelių, padedančių sugerti jūsų plaukų aliejus, o šie aliejai toliau pašalinami juos iššukavus“, – sako dr.

Požymiai, kad skalbiate per dažnai

Jei plaukus plaunate per daug, jie tampa sausi, trapūs ir ilgainiui lūžinėja. Dar vienas perspėjantis požymis apie perdėtą plaukų valymą: sausa, sudirgusi ar niežtinti galvos oda.

„Dėl sausos galvos odos gali padidėti plaukų slinkimas“, – sako daktaras Khetarpal.

Kita vertus, tam tikrais atvejais nepakankamas prausimasis gali sukelti pleiskanų problemą, dar vadinamą seborėjiniu dermatitu.

Tokiais atvejais žmonėms gali prireikti gydomojo šampūno, tiek nereceptinio, tiek receptinio.

„Naudojant tokias sudedamąsias dalis kaip ketokonazolas, seleno sulfidas ir cinko piritionas sumažina mielių, kurios gyvena galvos odoje, kiekį ir sukelia sausumą, niežėjimą ir pleiskanojimą arba tai, kas paprastai vadinama pleiskanomis.”

Patvarus mitas

Ar girdėjote šį argumentą? Jei plaunate plaukus rečiau, riebalinės liaukos sumažės aktyvumo (ir gamina mažiau riebalų).

Netiesa, sako daktaras Khetarpalas. „Riebalines liaukas ir jų riebalų gamybą kontroliuoja hormonai; plaukų plovimas neturi jokios įtakos.

Taigi kitą kartą, kai jums prireiks dingsties likti namuose, galite pasakyti: „Dėl mano plaukų tipo, tekstūros ir įprasto riebalinių liaukų aliejaus gamybos šį vakarą aš užsiėmęs plaunu plaukus.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3