Kova su Maskne yra labai tikra – Klivlando klinika

Su spuogais niekas iš mūsų nėra visiškai aiškus.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Jis gali pasirodyti kūdikystėje. Ir jei jis nepasirodė brendimo metu, jis gali pasivyti mus vėliau. Tai erzina bet kuriame etape, bet, laimei, yra būdų, kaip susidoroti su spuogais, kai jie pradeda užvaldyti mūsų veidą ar kūną.

Naujoji norma reikalauja, kad kaukes dėvėtume reguliariai ir kai kuriais atvejais ilgesnį laiką. Uždengiame burną ir nosį, kad sustabdytume COVID-19 plitimą, kai kurie iš mūsų atskleidžia naują problemą – kaukę arba su kaukėmis susijusius spuogus.

Masknė nėra įsivaizduojama būsena

Nors maskne daugeliui iš mūsų gali būti naujiena, ji atsirado ne iš niekur.

„Tai visada buvo problema profesijose, kuriose reikia reguliariai dėvėti kaukę“, – sako dermatologė Amy Kassouf, MD. „Tačiau dabar, kai plačioji visuomenė turi dėvėti kaukes, to dažnis tikrai išaugo.

Dr. Kassouf paaiškina, kad dėl pandemijos sukelto streso ir vietinio kaukės sudirginimo maskuoklis gali būti labiau tikėtinas.

Masknės mokslas

Kai kvėpuojate ar kalbate, jūsų kaukė linkusi įstrigti karštame ore. Šis oras ne tik erzina, bet ir sukuria šiltą, drėgną aplinką – idealią aplinką mielėms, bakterijoms ir kitai florai, tokiai kaip demodeksas (odos erkės, kurios natūraliai gyvena ant mūsų odos), augti.

Dr. Kassouf teigia, kad šie bakterijų disbalansai ir jūsų kaukės trintis gali paskatinti spuogų ir rožinės paūmėjimą, taip pat vadinamąjį perioralinį dermatitą. Tada aplink nosį ir burną atsiranda smulkūs spuogeliai ir pūlinukai.

Ar makiažas, losjonai ar kremas nuo saulės gali pabloginti kaukę?

Galite manyti, kad dėvėdami šiuos gaminius po mūsų kaukėmis, kaukė gali tapti nekontroliuojama. Tačiau taip būna ne visada. Dr. Kassouf teigia, kad losjonas, vietinės procedūros ir apsaugos nuo saulės priemonės gali padėti nuraminti ir subalansuoti normalią odos florą.

Drėkiklio sluoksnis (šviesesnis, jei esate riebus arba linkęs į spuogus, ir storesnis, jei turite jautrią ar į egzemą linkusią odą) arba net kremas nuo saulės, kuriame yra cinko ar titano, gali padėti jūsų odai, nes yra barjeras nuo bet kokios trinties ar sudirginimo. vystosi“.

Daktaras Kassoufas ragina nepamiršti, kad stori losjono ar kremo nuo saulės sluoksniai ant veido gali sustiprinti bėrimus su kauke ar be jos, tačiau dėvint tokią atsiranda lengviau.

O kaip su makiažu?

Nesijaudink. Jums nereikia grąžinti į parduotuvę naujausio grožio siuntinio. Dr. Kassouf sako, kad makiažas tinkamas tol, kol dengiant nesate įtemptas.

„Po mūsų įprastomis kaukėmis priimtina dėvėti lengvą makiažo sluoksnį. Jei dėvite N-95 kaukę, kuri bus perdirbta, makiažo dėmės gali apriboti galimybę ją naudoti pakartotinai arba visiškai išvalyti. Tokiu atveju turėtumėte vengti makiažo.

O ar veido plaukai gali sukelti problemų?

Vaikinai, mes žinome, kad šis procesas gali būti tikrai sunkus toms didingoms barzdoms ir ūsams. Veido plaukai gali kelti problemų dėl kaukės tinkamumo, šilto oro, kuris įstrigo po ja, ir drėgmės nuo prakaito. Tačiau yra vilties ir pagalbos ir jums.

Jei turite dėvėti kaukę ilgą laiką ir negalite nusiplauti veido, gydytojas Kassoufas siūlo naudoti paprastą toniką su alfa hidroksi rūgštimi ar net hamamelį, kad atgaivintumėte odą ir išvengtumėte problemų. . Prieš užsidėdami kaukę, įsitikinkite, kad oda ir barzda visiškai išdžius.

Ar tam tikri kaukių audiniai gali sukelti kaukę?

Nors lengvi audiniai gali būti geresni jūsų odai, jie nepakankamai apsaugo nuo COVID-19. Dr. Kassouf paaiškina, kaip kaukių audiniai atsižvelgia į lygtį.

„Lengvesni audiniai, kurie yra vėsesni ir paprastai lengviau kvėpuoti, dažnai yra tie, kurie netinkamai filtruoja virusą nė viena kryptimi. Geriausia apsauga yra sandaraus pynimo audiniai ir kelių sluoksnių kaukės. Kai kurie audiniai yra minkštesni ir lankstesni, todėl gali būti patogesni. Pirmiausia išskalbus audinį arba kaukę, kad būtų pašalintos bet kokios audinio apdailos, taip pat sumažinama sudirginimo galimybė.

Kodėl kaukė turi būti švari

Dažnas kaukės keitimas gali padėti sumažinti dirginimą, ypač po prakaitavimo ar fizinio krūvio. Po kiekvieno naudojimo Dr. Kassouf siūlo nuplauti kaukes bekvapiu plovikliu, du kartus nuplauti ir įdėti į džiovintuvą. Kaukių plovimas ne tik padeda jas lengviau dėvėti, bet ir šis procesas yra labai svarbus infekcijų kontrolei.

Kaip gydyti maskne

Pasak daktaro Kassouf, yra keletas variantų.

  • Naudokite gerą putojantį valiklį. Tai padės išlaikyti jūsų odą švarią ir ramią. Jei jūsų oda labiau linkusi į spuogus, ieškokite valiklio, kuriame yra salicilo rūgšties.
  • Kartkartėmis nuplaukite veidą pleiskanų šampūnu. Naudojant tokį, kuriame yra ketokonazolo arba seleno sulfido, galima nuraminti odą ir pašalinti mielių perteklių, ypač aplink nosį ir burną.
  • Kaukėms gydyti galite naudoti benzoilo peroksido produktus. Tačiau atminkite, kad šie gaminiai gali balinti arba dėmėti audinius.
  • Jei esate linkę susirgti lūpų pūsleline, gydytojas Kassouf siūlo šį patarimą. „Dėl pandemijos sukelto streso ir vietinio kaukės sudirginimo šiuo metu gali padidėti lūpų pūslelinės tikimybė. Jei jie pasirodo, yra geriamųjų ir vietinių gydymo būdų, kuriuos galima įsigyti pagal receptą arba be recepto, kurie gali sutrumpinti trukmę arba net užkirsti kelią jų atsiradimui.

Nors kaukė gali apsunkinti, atsisakyti kaukės negalima

Žinoma, dėvėti kaukę gali būti sudėtinga arba tiesiog erzina. Tačiau kai reikia sustabdyti COVID-19 plitimą, kaukė yra jūsų pirmoji gynybos linija.

Pagalvokite apie tai taip. Jei gauni kaukę, kelionė į gražuolę…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3