Keturkampiai pratimai kelio osteoartritui gydyti – Klivlando klinika

Išlipate iš automobilio, einate į darbą ir lipate biuro laiptais. Po darbo stovi ilgoje eilėje prie maisto prekių parduotuvės ir kantriai lauki, kol galėsi išsiregistruoti. Tada savaitgalį lipate į dviratį ir nuvažiuojate keletą mylių.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Visos šios veiklos turi vieną bendrą bruožą: jie verčia jus įjungti keturgalvius raumenis, vieną iš pagrindinių raumenų grupių, reikalingų kelio funkcijai.

Tiesą sakant, jūsų keturgalviai arba keturgalviai raumuo vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį atliekant beveik visus jūsų kojų judesius, todėl svarbu, kad jie būtų stiprūs ir lankstūs. Silpni keturračiai gali ne tik susilpninti jūsų kelio funkciją, bet, kaip rodo tyrimai, taip pat gali kilti pavojus prarasti kelio kremzlę – būdingą kelio osteoartrito požymį.

„Keturgalviai raumenys yra pagrindiniai raumenys, padedantys palaikyti kelius. Jei jūsų keturračiai yra silpni, tai gali sukelti kelių nestabilumą“, – sako kineziterapeutas Timas Bungo, PT, SCS.

Jei jūsų keliai yra nestabilūs, tai gali sukelti didesnį sąnario susidėvėjimą.

„Bungo“ įspėja, kad pagerinus keturgalvio raumens jėgą ir lankstumą, gali gerokai pagerėti kelio funkcija, tačiau svarbu atlikti tinkamus pratimus tinkamu kiekiu. Ir būtinai sutelkite dėmesį į kitas raumenų grupes, kurios palaiko jūsų kelius ir padeda atlikti kasdienę veiklą.

Kodėl keturračio jėga svarbi jūsų keliams

Keturgalvius raumenis sudaro keturi raumenys, esantys priekinėje šlaunies dalyje. Pagrindinė jų funkcija yra ištiesti arba ištiesinti kelius, jie atlieka keletą svarbių kasdienio gyvenimo užduočių, pavyzdžiui, pereina iš sėdėjimo į stovimą ir palaiko kelius stovint ar einant.

Neseniai atlikto tyrimo metu mokslininkai atliko izometrinį stiprumo testą 163 žmonėms, kurių amžius nuo 40 iki 79 metų, ir suskirstė juos į normalius arba silpnus keturgalvius raumenis. Tyrimo pradžioje apie 12% dalyvių turėjo keturgalvių raumenų silpnumą, todėl jie dažniau pranešė apie didesnį kelio skausmą.

Per vidutinį 3,3 metų stebėjimo laikotarpį 15,5% dalyvių patyrė kelio kremzlės praradimą, kaip matyti iš magnetinio rezonanso tomografijos (MRT). Tyrimo autoriai pranešė, kad toks kremzlės praradimas pasireiškė 44% pacientų, kurių keturgalvių raumenų silpnumas, palyginti su 11,7% tų, kurių keturgalvis raumenų stiprumas buvo normalus.

„Kadangi keturračiai yra pagrindiniai kelio sąnarį palaikantys raumenys, jei neturite geros raumenų jėgos, tai gali sukelti papildomų problemų“, – priduria Bungo.

Sutelkite dėmesį į visą savo kelį

Keturgalviai raumenys gali būti kūno „natūralūs kelio įtvarai“, kaip minėjo tyrimo autoriai, tačiau jie nėra vieninteliai raumenys, kurie yra svarbūs gerai kelio funkcijai. Lygiai taip pat svarbūs yra šlaunies užpakalinėje dalyje esantys pakaušio raumenys ir sėdmenų sėdmenų raumenys. Kaip ir keturgalviai raumenys, šie raumenys ne tik padeda sėdėti ir pakilti iš sėdimos padėties, bet ir leidžia atlikti kitą kasdienę veiklą. Tai apima lipimą laiptais, sunkių daiktų kėlimą, įlipimą ir išlipimą iš automobilio.

Deja, daugelis žmonių yra linkę sutelkti dėmesį į keturkampių jėgos ir lankstumo didinimą, o tai daro žalą savo šlaunies ir sėdmenų raumenims, sako Bungo. „Mes tai daug matome, o tai sukelia raumenų disbalansą, dėl kurio gali atsirasti traumų. Svarbu turėti tokią pusiausvyrą“.

Keletas komplikacijų gali kilti dėl keturračių, pakaušio ir sėdmenų raumenų silpnumo arba prasto lankstumo. Pavyzdžiui, galite pakeisti savo eiseną, kad kompensuotumėte šiuos trūkumus, o tai darydami galite sukelti stresą kitoms kūno dalims, pavyzdžiui, klubams ir apatinei nugaros daliai. Be to, silpna kojų jėga gali pakenkti jūsų pusiausvyrai ir padidinti jūsų kritimo riziką.

„Pusiausvyra yra apatinės kūno dalies jėgos ir jūsų pusiausvyros pojūčio derinys“, – aiškina Bungo. „Kelio silpnumas ir apatinių galūnių silpnumas apskritai gali padidinti jūsų kritimo riziką.

Kaip padėti keliams

„Bungo“ rekomenduoja keturių krypčių strategiją, kuri skatina gerą kelio funkciją ir padeda sumažinti kelių nusidėvėjimą:

  • Rinkitės mažo poveikio aerobikos pratimus — važinėjimas dviračiu, važiavimas dviračiu, elipsės treniruotės, plaukimas ar ėjimas – vietoj didelio poveikio veiklos, pavyzdžiui, bėgiojimo, bėgimo ar pavienių teniso. Jei aistringai mėgstate bėgioti sportuodami, apsvarstykite galimybę visą savaitę bėgioti ir atlikti mažai veikiančios veiklos.
  • Atlikite apatinę kūno dalį stiprinančius pratimus mažiausiai dvi savaitės dienas iš eilės, nukreipiant į keturgalvius raumenis, pakaušio raumenis, sėdmenų raumenis ir blauzdas. Venkite kojų tiesimo pratimų sporto salėje – kojų presai ir sėdimosios šlaunies raukšlės garbanos yra geresni variantai, pataria Bungo.
  • Kasdien atlikite lankstumo veiklą. (Žr. žemiau).
  • Sumažinkite didelės rizikos veikląpvz., pasikartojantis pritūpimas, pasikartojantis sunkių daiktų kėlimas arba ilgas darbas klūpant (ypač be tam tikro paminkštinimo).

„Mes tikrai matėme daug sėkmės istorijų ir funkcijų patobulinimų. Žmonės gali vėl toleruoti golfo ratą arba žaisti tenisą“, – sako jis. „Jėgos stiprinimas siekiant sukurti stabilesnį sąnarį gali sumažinti skausmą ir pagerinti funkciją. Tikriausiai nematysite, kaip pagerėsite, jei netempsite, nestiprinsite ar nekeisite savo veiklos.

Tempimo + stiprinimo pratimai jūsų keliams

Čia Bungo rekomenduoja penkis paprastus pratimus, kad pagerintumėte keturgalvių raumenų ir kitų kelius palaikančių raumenų jėgą ir lankstumą:

  1. Tiesios kojos pakėlimas: Gulėdami ant nugaros, įtempkite keturgalvius raumenis ir pakelkite koją maždaug…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel