Kaip geriausiai apsisaugoti nuo uodų įkandimų – Klivlando klinika

Uodai tikrai yra vasaros bėda. Jie ne tik palieka bjaurias, niežtinčias dėmes, kurios veda iš proto, bet ir gali pernešti ligas.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau gydytoja dermatologė Melissa Piliang sako, kad jei bandote išvengti uodų įkandimų, yra keturi paprasti būdai tai padaryti: prisidenkite, naudokite vabzdžių repelentą, būkite patalpoje ir pašalinkite vietas, kur gali veistis vabzdžiai. Ji paaiškina.

Uždenkite drabužiais

Pirmasis uodo pasirinkimas, kai įkando, yra jūsų plika, neapsaugota oda. Tad išeidami į lauką būtinai dėvėkite skrybėlę, marškinius ilgomis rankovėmis ir ilgas kelnes.

Jūs netgi galite žengti dar vieną žingsnį ir apdoroti drabužius permetrinu, sintetiniu vabzdžių repelentu, arba nusipirkti drabužių, jau apdorotų chemine medžiaga. Permetrino purškalo galima įsigyti iš daugelio mažmenininkų, skirtų stovyklavimo ar lauko sporto entuziastams.

Permetrinu apdoroti drabužiai išlieka saugūs po kelių skalbimų, tačiau būtinai peržiūrėkite gaminio informaciją, kad sužinotumėte, kiek laiko truks apsauga. Jei daiktus apdorojate patys, atidžiai laikykitės gaminio instrukcijų. Netepkite permetrino produktų tiesiai ant odos, nes produktas yra skirtas drabužiams gydyti.

Naudokite vabzdžių repelentą

Naudojant kaip nurodyta, vabzdžių repelentas yra geriausias būdas apsisaugoti nuo uodų įkandimų. Net vaikai ir nėščios moterys turėtų apsisaugoti nuo vabzdžių repelento, teigia Ligų prevencijos ir kontrolės centrai (CDC).

Renkantis vabzdžių repelentą, kurį tepsite ant odos, ieškokite veikliųjų medžiagų DEET (N,N-dietil-m-toluamido) arba pikaridino (KBR 3023). DEET ir pikaridinas geriausiai apsaugo nuo įkandusių uodų, tačiau DEET yra labiausiai paplitęs repelentų ingredientas.

Dr. Piliang rekomenduoja DEET. „Didesnė DEET koncentracija suteikia ilgalaikę apsaugą, jei praleidi kelias valandas“, – sako ji.

Produktai su DEET paprastai siūlo skirtingas formules, kuriose yra nuo 5% iki 100% cheminės medžiagos, o tai suteikia apsaugą nuo 90 minučių iki 10 valandų. Būtinai laikykitės ant pakuotės pateiktų nurodymų.

Uodai yra aktyviausi nuo sutemų iki aušros, todėl dr. Piliang pabrėžia, kad svarbiausia tomis valandomis kiekvieną kartą išeinant į lauką patepti repelentu.

Daugelyje šalies vietų uodai įkanda ir dieną, todėl tepkite jį kaskart, kai ilgesniam laikui išeinate į lauką. Jei prakaituojate arba sušlapote, gali tekti tepti iš naujo.

Dr. Piliang sako, kad vabzdžių repelentą tepkite tik atvirą odą ir sutelkite dėmesį į kulkšnis, pėdas, kaklą, ausis, rankas ir kojas. Nepurkškite repelento ant odos, kurią dengia drabužiai.

Sunkus pritaikymas nėra būtinas. Nepurkškite ir nepumpuokite repelento tiesiai ant veido – purškite rankas, tada atsargiai paskirstykite repelentą ant veido, vengdami akių ir burnos.

Jei taip pat naudojate apsaugos nuo saulės priemones, prieš tepdami vabzdžių repelentą, pasitepkite kremu nuo saulės. Nuplaukite vabzdžių repelentą, kai tik būsite viduje, sako dr. Piliang.

Kai uodai yra aktyvūs, būkite patalpoje

Vienas paprastas būdas išvengti uodų: būkite viduje su oro kondicionieriumi arba vietoje su langų ir durų tinkleliais nuo vabzdžių, kurie gali išlaikyti uodus lauke. Jei apsistojate vietoje, kurioje nėra ekranų ar oro kondicionieriaus, arba jei miegate lauke, miegokite po tinkleliu nuo uodų.

Laikykite savo turtą sausą

Norite neleisti uodams veistis savo kieme? Uodai deda kiaušinėlius stovinčiame vandenyje, todėl išpilkite stovintį vandenį iš savo nuosavybės, sako dr. Piliang.

Be to, bet koks konteineris gali būti uodų auginimo vieta. Tuščios paukščių vonios, šiukšliadėžės, kibirai, vazonai, žaidimų įranga ir visa kita, kas surenka vandenį.

Uodai taip pat mėgsta šiukšliadėžes. Reguliariai apipurkškite šiukšliadėžes insekticidais ir laikykite uždengtus dangčius.

Galiausiai įsitikinkite, kad jūsų durų ir langų ekranai yra tvarkingi, ir apsvarstykite galimybę įjungti oro kondicionierių, kad klaidos nebūtų lauke.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel