Ką turėtumėte žinoti – Klivlando klinika

Tai, kas vyksta jūsų smegenyse, vaidina svarbų vaidmenį nustatant lytį, su kuria jūs tapatinatės – ir mokslininkai, dirbantys su translyčiais žmonėmis, tik pradeda suprasti, kaip tai padaryti.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Transseksualumas neturi nieko bendra su seksualine tapatybe. Kaip sako vienas gydytojas: „Seksualumas yra susijęs su tuo, kas tave traukia. Lytis priklauso nuo to, kas tu esi.

Kur atsiranda lytis?

Gimdymo metu medicinos specialistas paskelbs jūsų kūdikį berniuku ar mergaite, atsižvelgdamas į jo lytinius organus, bet ar tai lemia jo lytį?

„Mes stengiamės pakeisti supratimą apie lytį“, – sako psichiatras Murat Altinay, MD. „Tai vienas didžiausių mano tikslų. Pagrindinis klausimas, kurį užduodu, yra: „Kur yra lytis?“

Žinome, kad formuojantis embrionui, lytiniai organai specializuojasi ir būna vyriški, arba moteriški. Bet kaip su vystymusi smegenyse?

„Smegenys ir kūnas gali judėti skirtingomis kryptimis“, – sako daktaras Altinay. „Lytis yra ne tik mūsų lytiniuose organuose; smegenyse yra kažkas, kas lemia lytį“.

Vyrų, moterų ir transseksualų smegenys

„Vyrų ir moterų smegenys turi struktūrinių skirtumų“, – sako jis. Vyrai ir moterys tam tikrose smegenų srityse paprastai turi skirtingą tūrį.

„Kai žiūrime į translyčių asmenų smegenis, matome, kad smegenys panašios į lytį, kurią asmuo identifikuoja“, – sako daktaras Altinay. Pavyzdžiui, žmogus, kuris gimsta su varpa, bet galiausiai prisipažįsta kaip moteris, dažnai iš tikrųjų turi tam tikrų „moteriškų“ smegenų struktūrinių savybių.

Ir smegenų panašumai yra ne tik struktūriniai.

„Mes taip pat randame tam tikrų funkcinių panašumų tarp translyčių asmenų smegenų ir jų nustatytos lyties“, – sako dr. Altinay.

Atliekant tyrimus, kuriuose magnetinio rezonanso tomografija buvo naudojama smegenų vaizdams fotografuoti, kai žmonės atlieka užduotis, transseksualių žmonių smegenų veikla paprastai atrodo kaip tos lyties, su kuria jie tapatinasi.

„Tyrimai šiose srityse yra labai riboti, todėl reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų rasti įtikinami rezultatai“, – pažymi dr. Altinay. „Bet mes jau matome tam tikras tendencijas.”

Nors šie smegenų struktūros ir funkcijų skirtumai yra svarbūs lyties nustatymo žymenys, tai ne visada taip paprasta, kaip vyrams ar moterims.

Kai kurie tyrimai rodo, kad transseksualių žmonių smegenys yra kažkur tarp jų ir turi tiek vyrų, tiek moterų smegenų charakteristikas, sako dr. Altinay.

Tai atitinka augantį supratimą, kad lytis egzistuoja įvairiais būdais, kai žmonės identifikuojasi ne tik kaip vyrą ar moterį, bet ir kaip genderqueer, genderfluid ar nebinarinius. Šie terminai reiškia lytinę tapatybę, kuri apima įvairias lyčių savybes.

Suprasti lyčių disforiją

Dr. Altinay teigia, kad pasaulyje, kuriame transseksualūs asmenys vis dar neteisingai suprantami, diskriminuojami ir auka darosi, tyrimai, įrodantys, kad lytis vystosi smegenyse, gali turėti svarbių pasekmių transseksualiems žmonėms.

Taip pat yra vilties, kad šis tyrimas suteiks mums naują supratimą apie lyčių disforiją – psichologinę kančią, kurią patiria daugelis transseksualių žmonių, nes jiems priskirta lytis neatitinka to, kaip jie mato save, sako jis.

„Jei galime geriau apibrėžti lyties disforiją, galime pritaikyti jos gydymą“, – sako jis.

Šie gydymo būdai apima veiksmus, padedančius transseksualiam asmeniui gyventi kaip lyčiai, su kuria jie susipažįsta. Tai gali apimti medicininį perėjimą (kai kuriais atvejais hormonais ar chirurgija), taip pat gydymą.

„Daugelis transseksualių žmonių, kuriems diagnozuotas bipolinis sutrikimas, depresija ar nerimas, iš tikrųjų kenčia nuo lyties disforijos“, – sako dr. Altinay. „Tikimės, kad galėsime tinkamai diagnozuoti šiuos žmones ir tinkamai juos gydyti, kad jie nesusirgtų depresija ir nerimu.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt