Ar LED lemputės kenkia jūsų tinklainei? – Klivlando klinika

Tausojant aplinką nuo 1962 m., ateitis dabar yra LED šviestuvams. Energiją taupantis ir ekonomiškas: ko nemylėti?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Na, remiantis naujausiais tyrimais: daug. Didėja susirūpinimas, kad jų skleidžiama mėlyna šviesa gali pakenkti mūsų akims ir sveikatai. Oftalmologas Rishi Singhas, medicinos mokslų daktaras, atkreipia dėmesį į šią problemą.

Lyja LED lemputės

Šviesos diodai arba šviesos diodai yra kaip „Amazon“: jų yra visur. Šviesos diodai greitai tapo įprastu apšvietimu tiek įmonėms, tiek namams. Energetikos departamentas apskaičiavo, kad iki 2020 m. jie sudarys beveik pusę visų liumeno valandų pardavimo (liumenai yra skleidžiamos šviesos matas).

Nieko nuostabaus. Nuo mobiliųjų telefonų iki televizorių iki kompiuterių ekranų – LED lemputės leidžia pamatyti mūsų akių obuolius – technologija.

Bet štai Thomas Edisonas gali apsiversti savo kape: šviesos diodai skleidžia trumpų bangų, didelės energijos mėlyną šviesą, kuri siejama su biologiniais ir miego sutrikimais.

Tai taip pat siejama su mėlynos šviesos pavojumi – kai intensyvus šviesos šaltinis pažeidžia tinklainę. Tinklainė yra akies dalis, kuri pakeičia šviesą į impulsus, kurie tampa mūsų matomais vaizdais.

Ar LED lemputės jums kenkia?

JAV ir Europos mokslininkai perspėja, kad LED lemputės gali padaryti daugiau žalos nei naudos:

  • 2012 m. Ispanijoje atliktas tyrimas parodė, kad LED spinduliuotė gali negrįžtamai pažeisti tinklainę.
  • 2019 m. Prancūzijos maisto, aplinkos ir profesinės sveikatos ir saugos agentūros (ANSES) ataskaitoje buvo įspėta apie „fototoksinį mėlynos šviesos poveikį“, įskaitant padidėjusį su amžiumi susijusios geltonosios dėmės degeneracijos riziką. Ataskaitoje taip pat pažymėta, kad mėlyną šviesą blokuojantys stiklai ir filtrai gali neapsaugoti nuo šių ir kitų žalingų poveikių.

Tačiau prieš išmesdamas visus savo elektroninius prietaisus (ha, taip, taip!), daktaras Singhas sako, kad prisiekusiųjų komisija vis dar pasitraukusi. „Kol kas nėra tikro, tvirto tyrimo, kuris įrodytų, kad tai žalinga ar naudinga“, – aiškina dr. Singhas. „Neturėjome žymens, kad dėl šių apšvietimo technologijų būtų pažeista tinklainės struktūra. Taigi šiuo metu negalime rekomenduoti žmonėms nustoti juos naudoti.

Kaip mėlyna šviesa ir laikas prie ekrano veikia vaikų sveikatą?

Nepaisant aklavietės, daktaras Singhas teigia, kad tėvams vis dar svarbu imtis atsargumo priemonių, praleistų prie ekrano su savo vaikais. Viena iš priežasčių yra ta, kad vaikų akys nefiltruoja mėlynos šviesos taip gerai, kaip suaugusiųjų akys.

„Visada nerimaujama dėl vaikų ekrano poveikio“, – pažymi dr. Singhas. „Kuo jaunesnė karta, tuo daugiau ekranų ir mėlynos šviesos jiems tenka apšviesti šiuos LED apšviestus įrenginius. Jie su tuo susiduria kur kas labiau nei mes anksčiau.

Kai kurie ekrano laiko pavojai:

  • Vaikų trumparegystė arba trumparegystė: Nuo 1971 m. trumparegystės sergančių žmonių skaičius JAV išaugo beveik dvigubai. Neseniai atliktas tyrimas patvirtino, kad tokia veikla kaip laikas prie ekrano, kai vaikai turi matyti iš arti, prisiima dalį kaltės. „LED apšvietimas gali tai papildyti, nes vaikai daug dalykų naudoja planšetiniais kompiuteriais ir mobiliaisiais telefonais.”
  • Skaitmeninis akių įtempimas: Sausos, niežtinčios akys? Patikrinti. Neryškus matymas ir galvos skausmas? Dukart patikrinkite. Skaitmeninis akių įtempimas yra ne tiek būklė, kiek simptomų, kuriuos sukelia per ilgas žiūrėjimas į ekraną, rinkinys.
  • Blogas miegas: Ne, jūsų vaikų rytinis rūstumas gali būti ne (tik) todėl, kad jie nori jus kankinti. Nustatyta, kad laikas prie ekrano prieš miegą sumažina mieguistumą ir sumažina melatonino sekreciją, keičia miego ir pabudimo ciklus ir dažniau jaučia mieguistumą ryte.

Ekrano laiko rekomendacijos, kad apsaugotumėte savo vaikų akis

Dr. Singhas rekomenduoja vadovautis Amerikos oftalmologijos akademijos patarimais dėl laiko ekrane, įskaitant:

  • Dažnai darykite pertraukas: Išmokykite savo vaikus laikytis 20-20-20 taisyklės: kas 20 minučių 20 sekundžių žiūrėkite bent 20 pėdų atstumu. Laikmatis yra geras būdas nepamiršti tai padaryti. Jei tai el. knyga ar vaizdo žaidimas, vaikai gali įpratinti padaryti pertrauką, kai baigia kiekvieną kitą skyrių ar lygį.
  • Skatinkite žaisti lauke: Vienas neseniai atliktas tyrimas parodė, kad paprasčiausiai žaisdami lauke vaikai gali sumažinti trumparegystės išsivystymo tikimybę, o jei taip atsitinka, jiems bus paskirtas silpnesnis receptas.
  • Išmokykite gerų ekrano įpročių: Vaikai turi laikyti ekranus bent 18–24 colių atstumu nuo savo veido ir dažnai mirksėti. Ir parodykite jiems, kaip laikytis tinkamos laikysenos, kad išvengtumėte raumenų įtempimo ir galvos skausmo, kurie eina kartu su skaitmeniniu akių įtempimu.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3