7 būdai, kaip pagerinti išstūmimo frakciją – Klivlando klinika

Kaip šiandien plaka tavo širdis? Tiesa, dauguma žmonių to atsakymo iš galvos nežino.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau žinant ir veiksmingai valdant savo išstūmimo frakciją, gali būti daromas didelis poveikis jūsų gyvenimo kokybei ir sveikatai. Stebėdami tai ne tik padėsite gydytojui gydyti jus veiksmingiau, bet ir padės pasiekti geresnių rezultatų.

Kardiologas J. Emanuelis Finetas, MD, sako tiesiai: „Maža išstūmimo frakcija yra tiesiogiai proporcinga išgyvenamumui. Tobulindami jį pagerinsite savo išgyvenimo perspektyvą.

Daktaras Finet apskaičiuoja išstūmimo trupmeną ir pateikia septynis būdus, kaip pagerinti jūsų širdies siurbimo galią.

Kas yra išstūmimo frakcija?

Širdis turi dvi pagrindines raumenų kameras: kairįjį ir dešinįjį skilvelį. Kiekviena kamera turi MVP statusą kūne ir dirba kartu, kad atliktų darbus, be kurių tiesiog negalėtumėte gyventi:

 • Dešinysis skilvelis: Siurbia kraują į plaučius, kad gautų deguonies.
 • Kairysis skilvelis: Siurbia deguonies prisotintą kraują visame kūne.

Ramioje širdyje yra tam tikras kraujo kiekis. Išstūmimo frakcija reiškia kraujo procentą, kurį jūsų širdis išpumpuoja su kiekvienu dūžiu.

„Manant, kad širdies dydis ir ritmas normalus, kai išstūmimo frakcija yra normali, širdis pumpuoja normalų kiekį kraujo“, – aiškina dr. Finet. „Galime manyti, kad kraujas juda normaliu greičiu aplink kūną.”

Tačiau maža išstūmimo frakcija sukelia problemų. „Maža išstūmimo frakcija reiškia, kad skilvelis nepakankamai susitraukia, kad ištrauktų pakankamai kraujo iš širdies”, – sako jis. „Jei išstūmimo frakcija yra nenormali, tas asmuo turi tam tikro laipsnio širdies nepakankamumą.”

Kas yra normali išstūmimo frakcija?

Gydytojai apskaičiuoja jūsų išstūmimo frakciją naudodami vaizdo gavimo metodus, tokius kaip echokardiograma. Jie matuoja rezultatą procentais. Štai skaičių suskirstymas:

 • Įprasta išstūmimo frakcija (50–70 %): Jūsų širdis atlieka darbą!
 • Šiek tiek žemiau normalaus (41% iki 49%): Nors simptomų gali ir nebūti, jūsų širdis pradėjo stengtis pumpuoti pakankamai deguonies prisotinto kraujo visame kūne.
 • Vidutiniškai žemiau normalaus (30% iki 40%): Pacientams pasireiškia širdies nepakankamumas ir sumažėję kairiojo skilvelio funkcijos simptomai. „Širdis negali patenkinti kūno poreikių, nes ji negali išmesti pakankamai kraujo kiekvienu dūžiu, todėl jos dydis ir dažnis didėja, kad tai kompensuotų“, – aiškina dr. Finet.
 • Labai žemesnis už normą (mažiau nei 30%): Pacientams, kurių išstūmimo frakcija yra tokia maža, dažnai pasireiškia reikšmingi simptomai dėl to, kad organizmas nesugeba jos kompensuoti. Be to, padidėja gyvybei pavojingų širdies ritmo sutrikimų rizika.

Kaip pagerinti išstūmimo frakciją

Rūpinimasis savo stulpeliu ne tik palengvina širdies nepakankamumo simptomus, bet netgi gali pagerinti jūsų išstūmimo frakciją ir bendrą išgyvenamumą. Štai keletas būdų, kaip tai padaryti:

1. Bendradarbiaukite su gydytoju

Nesvarbu, ar tai kardiologas, ar jūsų pirminės sveikatos priežiūros gydytojas, pasitarkite su gydytoju apie savo simptomus. Gydytojai turi daug būdų, kaip padėti valdyti širdies nepakankamumą. Nuo vaistų iki implantuojamų kardioverterių defibriliatorių – jų širdies nepakankamumo priemonių rinkinys yra pilnas veiksmingų širdies sveikatos gerinimo būdų.

2. Būkite širdies detektyvas

Įtraukite tai į savo gydytojo darbų sąrašą. Nustatydami ir gydydami pagrindines mažos išstūmimo frakcijos priežastis, jūs imatės svarbių žingsnių gerindami savo gyvenimo kokybę. Pavyzdžiui, jei hipotirozė yra galvosūkio dalis, gydytojai gali valdyti skydliaukės lygį. Panašiai gali prireikti dėmesio jūsų kraujospūdžiui ar diabetui, taip pat kitoms keičiamoms sąlygoms.

3. Pajudėkite

Ar yra kažkas, ko negali padėti mankšta? Fizinis aktyvumas, ypač aerobikos pratimai, gali padėti jūsų širdžiai patenkinti kūno poreikius. Tai klasikinis atvejis, kai galima padaryti daugiau su mažiau.

„Jei širdis nusilpsta ir aprūpina organizmą mažiau deguonies prisotinto kraujo, kūnas kenčia“, – pažymi dr. Finet. „Tačiau jei padėsime kūnui efektyviau panaudoti tą deguonį, galime pagerinti bendrą jūsų būklę, net jei negalėsime pakeisti jūsų širdies veiklos“. Pasitarkite su savo gydytoju apie prisijungimą prie širdies reabilitacijos programos arba nuo ko pradėti, jei norite tai padaryti patys.

4. Stebėkite savo svorį

„Svorio metimas nebūtinai pagerins išstūmimo frakciją, bet gali padėti jaustis geriau“, – sako dr. Finet. Svorio stebėjimas taip pat padės jums ir jūsų gydytojui nustatyti, ar skysčiai kaupiasi dėl nenormalios širdies veiklos.

5. Pradėkite druskos streiką

Vartojant per daug natrio ar druskos, gali atsirasti domino efektas:

 • Sergantis širdies raumuo arba kardiomiopatija inkstams aprūpina mažiau kraujo.
 • Inkstai sulaiko natrio ir skysčių, kad kompensuotų sumažėjusią kraujotaką.
 • Natris sulaiko vandenį, kuris neįprastai kaupiasi širdyje ir kraujagyslėse.
 • Pacientai gali būti perpildyti arba perkrauti, nes turi per daug skysčių, o tai dar labiau pablogina širdies veiklą.
 • Skysčių perteklius patenka į plaučius, kojas, kepenis ir pilvą, sukeldamas tipiškus širdies nepakankamumo simptomus, tokius kaip dusulys, nuovargis ir patinimas.

„Taigi natris pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu, yra kaip nuodas”, – aiškina daktaras Finetas, kuris rekomenduoja neviršyti 1500–2000 miligramų per dieną druskos. (1,5 uncijos bulvių traškučių maišelis yra apie 255 mg.)

6. Tiesiog pasakykite ne

Pašalinkite medžiagas, kurios gali labiau pakenkti širdžiai, pvz., alkoholį, kokainą, amfetaminus ir cigaretes. Šios ydos gali sumažinti išstūmimo frakciją ir pabloginti simptomus.

7. Atsisveikinkite su stresu

Stresas gali padidinti jūsų širdies susitraukimų dažnį ir kraujospūdį, o tai yra širdies nepakankamumas. „Mažiau streso gali padėti pacientams pagerinti jų širdies būklę ir padėti jiems jaustis geriau.”

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel