5 priežastys, dėl kurių neturėtumėte ignoruoti savo psichinės sveikatos – Klivlando klinika

Pagalbininkas: psichiatrė Karen Jacobs, DO

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

gėda. Susigėdęs. Išsigandęs. Labai dažnai šios emocijos neleidžia žmonėms pasidalyti savo psichikos sveikatos rūpesčiais su gydytoju.

Tačiau pilnavertis, produktyvus gyvenimas priklauso ne tik nuo to, ką jūs laikote „fizine“ sveikata. Psichinė sveikata taip pat svarbi. Deja, psichikos ligos mūsų visuomenėje vis dar yra stigmos.

Štai mano žinutė jums: pasakykite gydytojui, jei turite kokių nors psichinės ligos požymių ar simptomų. Nesvarbu, ar susiduriate su įprastomis problemomis, tokiomis kaip nerimas ar depresija, ar retesnėmis ligomis, tokiomis kaip šizofrenija, gydytojas gali padėti sudaryti priežiūros planą arba nukreipti jus pas specialistą.

Pradėkite nuo sąžiningumo. Jūsų gydytojo kabinetas yra saugi vieta dalytis savo baimėmis, ir yra daugybė priežasčių rimtai žiūrėti į psichinę sveikatą.

1. Psichikos ligos yra dažnesnės, nei manote

Nors sutrikimų sunkumas yra įvairus, maždaug kas šeštas amerikietis kiekvienais metais kenčia nuo tam tikros rūšies psichinės sveikatos būklės. Deja, daug kas nesikreipia pagalbos.

2. Psichinė liga turi įtakos jūsų fizinei sveikatai

Lengva galvoti apie psichinę sveikatą kaip atskirą nuo fizinės sveikatos, tačiau jūsų smegenys yra jūsų kūno dalis. Psichinė liga yra pagrindinė daugelio fizinių simptomų priežastis. Pavyzdžiui, jei kenčiate nuo nemigos, širdies plakimo ar nuovargio, gydytojas norės atmesti depresiją, nerimą ar kitas psichines sąlygas kaip galimą priežastį. Siekdama pabrėžti sunkumą, Amerikos širdies asociacija pastaraisiais metais paskelbė pareiškimą, kuriame rekomendavo, kad depresija būtų laikoma blogų rezultatų rizikos veiksniu pacientams, sergantiems ūminiu koronariniu sindromu.

3. Ligos ar traumos gali padidinti riziką

Kaip psichikos liga gali sukelti simptomus visame kūne, kitos sąlygos gali padidinti psichikos ligų riziką. Tai tiesa lėtinės ligos, pavyzdžiui, vėžys, išsėtinė sklerozė, diabetas, insultas, Parkinsono epilepsija ir kt. Tai pasakytina ir apie traumas, tokias kaip galvos traumos. Geros naujienos: gydytojai vis labiau suvokia šiuos ryšius ir stebi juos pacientams.

4. Ankstyvas aptikimas turi skirtumą

Kaip ir daugumos sveikatos būklių atveju, ankstyva diagnozė paprastai lemia geresnius rezultatus. Viena vertus, greitas pagalbos suteikimas gali padėti išvengti psichikos ligų simptomų pablogėjimo. Kita vertus, gydymas gali padėti išvengti neigiamo šių simptomų poveikio jūsų gyvenimui – nuo ​​įtemptų santykių iki sunkumų tvarkant darbą ir finansus.

5. Jis veikia šeimose

Jūsų šeimos sveikatos istorija padeda numatyti psichikos ligų riziką. Kadangi psichinės ligos gali pasireikšti šeimose, būtinai įtraukite ją kartu su informacija apie širdies ligas, vėžį ir kitas sąlygas.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel