5 inkstų nepakankamumo simptomai, apie kuriuos reikia kreiptis į gydytoją – Klivlando klinika

Jūsų inkstai yra tarsi techninė komanda iš naujausio filmo „Keršytojai“. Galbūt jie ir nėra ryškūs superherojai, bet be jų neapdainuotų darbų jūs neturite sėkmingo filmo.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Jūsų inkstams tenka nedėkingas, bet svarbus darbas – atsikratyti atliekų ir papildomų skysčių. Be to, jie palaiko jūsų organų darbą. Nefrologas Juanas Calle, MD, paaiškina, kaip ieškoti ankstyvų inkstų ligos požymių, kad jūsų inkstų komanda būtų kuo sveikesnė.

Kai inkstai neatlieka savo darbo

Inkstų nepakankamumas, dar vadinamas inkstų nepakankamumu arba inkstų liga, atsiranda, kai inkstai neveikia efektyviai arba neveiksmingai. Remiantis JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, maždaug 37 milijonai JAV suaugusiųjų serga lėtine inkstų liga.

Dar labiau šokiruojantis? Devyni iš dešimties ja sergančių suaugusiųjų net to nežino.

Kaip tai gali būti? „Žmonės paprastai neturi pastebimų inkstų nepakankamumo požymių, kol jis nėra labai pažengęs“, – sako dr. Calle.

Dėl šio slapto išpuolio inkstų nepakankamumas vadinamas „tyliuoju žudiku“.

Dializės ir inksto persodinimo metu paprastai būna nepageidaujamos vietos prie stalo. Taigi labai svarbu pastebėti bet kokias problemas, kol inkstų funkcijos sutrikimas nepraeis grįžimo taško.

Sužinokite apie inkstų nepakankamumo požymius

Taigi, kaip padidinti šio tylaus žudiko garsą? Dr Calle sako, kad reikia atkreipti dėmesį į šiuos penkis inkstų nepakankamumo požymius:

  1. Aukštas kraujo spaudimas: Inkstai padeda reguliuoti kraujospūdį, išskirdami hormonus. Kai jie yra pažeisti, jie negali efektyviai atlikti savo darbo.
  2. Jūsų šlapinimosi įpročių pokyčiai: Jūs galite šlapintis rečiau arba visai ne. Jūsų šlapimas gali atrodyti putotas arba tamsesnis (pagalvokite apie arbatos ar kolos spalvą). „Net šiek tiek kraujo gali dramatiškai pakeisti šlapimo spalvą.”
  3. Patinimas arba edema: Tai apima ne tik pilvo pūtimą, kurį kai kurie iš mūsų patiria po sūraus valgio. „Patinimas gali atsirasti bet kur. Tačiau žmonės dažniausiai tai labiau pastebi kojose, apatinėje nugaros dalyje, veide ir akių vokuose.
  4. Pykinimas, vėmimas ir sumažėjęs apetitas: Per didelis atliekų kiekis jūsų kūne paveikia viską, įskaitant skrandį.
  5. Smegenų rūkas: Dėl atliekų pertekliaus gali būti sunku susikaupti. Jūsų smegenys gali jaustis „neaiškios“. Taip pat galite turėti mažiau energijos ir jaustis netvirtai arba apsvaigę.

Tačiau čia yra problema (tarsi mes neišvardinome tik penkių): atrodo, kad šie simptomai atsiranda be rimo ar priežasties. „Galite turėti visus simptomus tuo pačiu metu arba su pertraukomis, arba galite turėti vieną, bet ne kitų“, – aiškina dr. Calle. Gali atrodyti, kad žaidžiate rusišką ruletę.

Kad būtų saugu, kreipkitės į gydytoją, net jei atsiranda tik vienas iš šių simptomų.

Saugokitės šių dviejų rizikos veiksnių

Du rizikos veiksniai gali pakelti savo bjaurias galvas, kol nepastebėsite kokių nors inkstų nepakankamumo simptomų, o tai leis jums pradėti įveikti šią ligą.

Pirmiausia reikia stebėti aukštą kraujospūdį (vėl). „Padidėjęs kraujospūdis gali būti inkstų ligos požymis arba gali ją sukelti. Tai vištienos ar kiaušinio dilema“, – sako daktaras Calle.

Diabetas yra dar vienas svarbus rizikos veiksnys. „Kiekvienas, turintis aukštą kraujospūdį ir diabetą, turi būti patikrintas dėl inkstų ligų.”

Kiti svarbūs rizikos veiksniai:

  • Šeimos inkstų ligos istorija
  • Reguliariai vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU), tokius kaip aspirinas, ibuprofenas ir naproksenas, taip pat protonų siurblio inhibitorius (PSI), pvz., omeprazolą (Prilosec OTC®), kurie gydo refliuksą ir kitas GI problemas.
  • Buvęs ūminis inkstų pažeidimas, kai jūsų inkstai pažeidžiami arba staiga sugenda
  • Tam tikri chemoterapijos režimai

Ir jei abejojate, patikrinkite. Dr. Calle rekomenduoja bet kokius klausimus ar rūpesčius kreiptis į pirminės sveikatos priežiūros gydytoją, internistą ar nefrologą.

„Nepasitikėkite savo interneto tyrimais“, – sako jis. „Kai kurios svetainės nėra geros reputacijos ir gali be reikalo jus gąsdinti.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel