Kas yra automobilių lizingas?

Automobilio nuoma nesiskiria nuo kito nuomos ar nuomos. Jei išsinuomojate namą ar butą, mokate užstatą, tada jūs juo pasinaudojate sutartam laikotarpiui, per kurį mokate nustatytą sumą kiekvieną mėnesį. Pasibaigus sutarčiai, turtas grąžinamas namo savininkui.

Taip yra ir su automobilių lizingu. Susitarę, kiek mylių nuvažiuosite kiekvienais metais, sumokėsite fiksuotą mėnesio sumą, dažnai su didesniu pradiniu įnašu, kuris bus indėlis. Laimei, dauguma sandorių tai rodo labai aiškiai. Pavyzdžiui, 24 mėnesių sutartis, nurodyta kaip 6 + 23, reikštų, kad pirmasis mėnesinis mokėjimas yra šešis kartus didesnis už įprastą sumą (už 150 svarų / mėn. Sandorį pirmąjį mėnesį sumokėtumėte 900 svarų sterlingų, o vėliau mokėtumėte 23 mėnesinius 150 eur ).

Niekada neturėsite automobilio (arba neturėsite galimybės jį nusipirkti), o pasibaigus sandoriui, automobilis grįš į finansų bendrovę. Jis patikrintas ir, kaip ir turtui, turėsite sumokėti, jei ką nors sugadinote (virš įprasto nusidėvėjimo). Taip pat turėsite sumokėti papildomus mokesčius, jei viršysite sutartą metinę ridą, paprastai už kiekvieną nuvažiuotą mylią.

Kaip veikia lizingas?

Paprastai automobilį nuomositės iš finansų įmonės arba kartais tiesiogiai iš gamintojo. Tada jų siūlomas sandoris ir jūsų mokama suma yra pagrįsta jūsų pasirinkta marke ir modeliu, kiek mylių atliksite ir kiek laiko laikysite automobilį.

Automobilis visam laikui lieka finansų bendrovės nuosavybe, tačiau kadangi visiškai naujų automobilių vertė greitai sumažėja (pagreitėja laikui bėgant ir didesnė nei vidutinė rida), jį atiduodant bus verta daug mažiau. Daugelis lizingo kompanijų parduoda automobilį, kai jis grąžinamas, todėl automobilio lizingo kainodaros modelis veikia padengdamas jo nuostolius (kainą, kurią ji nusipirko už minusą, atmetus tai, ką ji numato parduoti po sutarto termino), pridėjus maržą pelno.

Kadangi lizingo kompanijos paprastai perka kelis automobilius vienu metu, jos už naują automobilį dažnai gali mokėti daug mažiau nei asmenys, todėl nusidėvėjimo suma paprastai yra mažesnė. Tai gali reikšti, kad tam tikrų modelių lizingo pasiūlymai gali būti konkurencingi ir pasiūlyti pigų būdą sėsti prie naujo automobilio vairo.

Kaip pasirinkti nuomos sandorį

Automobilių išperkamosios nuomos sutartys paprastai galioja nuo dvejų iki ketverių metų, nors jūs galite pailgėti ar sutrumpėti. Verta su tuo žaisti, nes tai keičia sandorio kainą ir nėra nustatytos taisyklės, kuris laikotarpis yra pigesnis. Taip pat turėsite nustatyti ridos limitą, nors čia daugiau mylių beveik visada pateiks brangesnį sandorį.

Galite ieškoti šimtų nuomos pasiūlymų internete, įvesdami konkretų modelį, kurio siekiate, arba įrašydami savo biudžetą, pageidaujamą sutarties trukmę ar automobilio tipą, pvz., Visureigį ar kabrioletą.

Geriausios kainos pasiūlymo gudrybė yra nustatyti visas išlaidas, kurias sumokėsite per visą sutartį, įskaitant išankstinį administratoriaus ar apdorojimo mokestį, kuris kartais yra mokamas. Norėdami tai padaryti, paprasčiausiai padauginkite mėnesinę įmoką iš mėnesių, kuriuos sudarė sandoris, plius didesnio indėlio. Taigi už anksčiau aprašytą 6 + 23 svarų sterlingų / mėn. Pavyzdį su 199 svarų sterlingų apdorojimo mokesčiu per dvejus metus sumokėtumėte iš viso 4549 svarus.

Tada galite palyginti tai su kitomis finansų rūšimis. Lygiai taip pat, jei tai yra didesnė už sumą, kurios tikėtumėte netekti nusidėvėjimo, jei galėtumėte patys nusipirkti automobilį ir jį parduoti, greičiausiai tai nėra didelis vertės sandoris – ir atvirkščiai. Taip pat verta patikrinti, kiek sumokėtumėte, jei viršytumėte sutartą ridos limitą, kad galėtumėte atsižvelgti į apsauginį tinklą.

Greitas klausimas

·                   Kaip galiu įvertinti savo ridą?

Kas nutinka pasibaigus nuomai?

Pasibaigus sutartai sutarties sąlygai, jūs paprastai pasirūpinsite automobilio surinkimu ir grąžinimu. Tačiau jūs galite pratęsti nuomos sutartį – verta susisiekti su finansų bendrove likus keliems mėnesiams iki sandorio pabaigos, kad patikrintumėte, ar tai leis, ir ar ji pasiūlys mėnesinės įmokos nuolaidą, nes dabar tai yra senesnis automobilis .

Grąžinant automobilį, finansų įmonė sutvarkys laiką, kol jis bus surinktas ir patikrintas. Jei bus gera būklė be jokios žalos (išskyrus įprastą nusidėvėjimą) ir neviršijant sutartos ridos, tada nieko nebus mokėti.

Jei bus žalos, gausite sąskaitą už remonto išlaidas. Grąžinus automobilį, jūs nebeturite galimybės gauti kitų kainos pasiūlymų, todėl prieš patikrinimą verta pataisyti didesnę žalą, kad galėtumėte apsipirkti už remonto išlaidas.

Panašiai, jei viršijote ridos limitą, turėsite sumokėti mokestį, kuris paprastai yra apie 10 p už mylią, tačiau prieš išsinuomodami nuomą visada patikrinkite, kiek tai yra.

Ar lizingas man yra tinkamas variantas?

Čia yra dideli lizingo privalumai ir trūkumai, kurie padės išsiaiškinti, ar lizingas skirtas jums. Įsitikinkite, kad galite gyventi su trūkumais. Jei negalite, tikėtina, kad lizingas nėra skirtas jums, ir galbūt norėsite pasidomėti kitomis finansų galimybėmis.

Argumentai „už”

Dažnai mažiausios išankstinės ir mėnesio išlaidos visiškai naujam automobiliui (ypač aukščiausios klasės modeliams).

Gamintojo garantijos galiojimas sandorio galiojimo laikui.

Įtrauktas kelių mokestis ir gedimų padengimas – kartais ir aptarnavimas.

Nesijaudinkite, kiek vertės jūsų automobilis praras per laiką – tai ne jūsų problema.

Paprasta. Jūs mokate kas mėnesį, o pasibaigus sutarčiai, grąžinkite savo automobilį finansų bendrovei.

Minusai

Automobilis jums nepriklausys – jūs esate tik vairuotojas, laikantis sutarties.

Mėnesiniai mokėjimai gali būti maži, tačiau negavę grynųjų, kai automobilis bus galutinai parduotas.

Ribota rida. Važiuokite virš limito ir sumokėsite už jį. Perviršinės ridos mokesčiai paprastai yra apie 10p / mylia.

Galite sugadinti didelius mokesčius, jei sugadinsite automobilį.

Jei automobilis nurašytas, o draudiko vertė yra mažesnė nei lizingo bendrovės, galite būti atsakingi už skirtumą.

Ar lizingas yra pigesnis nei pirkti?

Kadangi automobiliai beveik visada nuvertėja, tai niekada nėra gera investicija. Vis dėlto, jei perkate automobilį, bent jau galėsite nusipirkti jo vertę, kai norėsite jį pakeisti. Lizingo atveju yra kitaip, nes iš pat pradžių žinai, kad sandorio pabaigoje nieko nebegausi. Todėl pagrindinis klausimas yra tai, ar suma, kurią sumokėtumėte per nuomos laikotarpį, yra didesnė ar mažesnė už sumą, kurią prarastumėte turėdami automobilį ir perparduodami per tą patį laikotarpį (taigi kaina, už kurią pirktumėte) pridėjus visas palūkanų išlaidas, jei jums reikėjo skolintis, atėmus kainą, už kurią tikėtumėte ją parduoti).

Jei jis mažesnis, tada lizingas būtų pigesnis nei pirkimas, be to, automobilyje nebus susieta grynųjų, nes tereikės neatsilikti nuo mėnesinių mokėjimų. Jei jis didesnis, verčiau nusipirkti automobilį.

Ar reikės papildomai sumokėti už aptarnavimą?

Daugelis lizingo teikėjų neapima automobilio aptarnavimo ir priežiūros, todėl turėsite tai atsižvelgti į savo mėnesines įmokas, automobilio draudimą ir degalų sąnaudas.

Tikėtina, kad jums bus pasiūlyta prie sandorio pridėti priežiūros paketą, kurį mokėsite kas mėnesį. Politika skiriasi, tačiau paprastai apims kasmetinį aptarnavimą ir atsargines padangas. Prieš registruodamiesi, įsivaizduokite, kiek kainuotų patiems sumokėti už paslaugą, kad galėtumėte teisingai palyginti, ypač todėl, kad naujus automobilius paprastai nereikia prižiūrėti pirmaisiais metais. Taip pat nepamirškite, kad daugumai gedimų vis tiek bus taikoma gamintojo garantija.