Kodėl jaunų žmonių širdies priepuolių daugėja? – Klivlando klinika

Yra gerų ir blogų naujienų. Nors amerikiečiai patiria mažiau širdies priepuolių, jaunesnių nei 40 metų žmonių širdies priepuolių dažnis didėja.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Pastaruosius kelis dešimtmečius senėjimas buvo laikomas vienu didžiausių širdies priepuolių rizikos veiksnių, dažniausiai pasireiškiančių 50 metų ir vyresniems vyrams ir 65 metų amžiaus moterims. Dabar 20, 30 ir 40 metų žmonės dažniau tampa šių širdies ir kraujagyslių priepuolių aukomis.

Priežastis: gyvenimo būdas, diabetas

„Yra keletas priežasčių, kodėl pastebime, kad jaunų žmonių širdies priepuoliai daugėja“, – sako kardiologas Luke’as Laffinas, MD. „Tačiau vienas didžiausių rizikos veiksnių yra didėjantis 2 tipo diabeto atvejis”.

Prie 2 tipo diabeto prisideda:

  • Dietos pasirinkimas, pvz., ekspozicija ir prieiga prie itin perdirbto maisto.
  • Svoris ir nutukimas.
  • Sėdimas gyvenimo būdas ir sumažėjęs fizinis aktyvumas.

„Dabar pastebime širdies priepuolius jauniems vyrams, kuriems tik 25 ar 35 metai“, – sako dr. Laffinas. „Prieš dvidešimt metų taip nebuvo ir medicinos mokykloje apie tai buvo retai kalbama.

Dr. Laffin šią naują raidą sieja su gyvenimo būdo pasikeitimu per pastaruosius kelis dešimtmečius. Žmonių kasdienybė pasikeitė – per daug „Uber Eats“ ir per mažai kardio. Pailgėjęs ekrano laikas labai paveikė ir tai, kiek judame. Netgi darbas yra sėslesnis ir reikalauja mažiau fizinio aktyvumo nei pastaraisiais dešimtmečiais.

Tiesą sakant, per pastaruosius kelerius metus pasikeitė tiek daug, kad kai kurių ekspertų nestebina tai, kad jaunų žmonių širdies priepuoliai vis dažnesni.

„Šie blogi įpročiai atsiranda dar ankstyvoje vaikystėje“, – aiškina daktaras Laffinas. „Reikia atkreipti dėmesį į tai, kokia svarbi prevencija ir modifikavimas.

Pirminė prevencija: kaip anksti yra pakankamai anksti?

Dr. Laffin sako, kad širdies ekspertai visada galvojo apie pirminę ir antrinę širdies priepuolių prevenciją. Taip bandoma užkirsti kelią pirmajam širdies priepuoliui, o paskui – užkirsti kelią antrajam širdies priepuoliui.

Tačiau pastaruoju metu buvo pereita prie pirminės prevencijos idėjos. Tai reiškia, kad stengiamasi užkirsti kelią pačių širdies priepuolio rizikos veiksnių progresavimui. Dr. Laffin sako, kad tai apima bandymą pakeisti socialines ir aplinkos sąlygas, kurios gali išsivystyti ir progresuoti rizikos veiksnius. Tai yra dalykai, kuriuos mes kontroliuojame, pavyzdžiui, mankštintis, valgyti maistingą maistą, nerūkyti, valdyti stresą ir kraujospūdį.

Pirminė prevencija taip pat apima švietimą apie tai, koks elgesys kelia pavojų susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Jie apima:

  • Nutukimas
  • Prasta mityba ir mankštos trūkumas.
  • 2 tipo diabetas.
  • Aukštas kraujo spaudimas.
  • Aukštas cholesterolio kiekis.
  • Rūkymas.
  • Šeimos širdies ir kraujagyslių ligų istorija.

O jei jums gresia pavojus?

Širdies priepuoliai gali ištikti bet kam, tačiau rizika yra ypač didelė, kai atsiranda genetika. Pirminė ir pirminė prevencija yra labai svarbi tiems, kurių šeimoje yra buvę širdies ligų.

Jūsų paveldima širdies ligų rizika apibrėžiama atsižvelgiant į tai, kad pirmos eilės vyriškos lyties giminaičiai (pvz., jūsų tėvas, brolis ar sūnus) yra jaunesni nei 55 metų, patyrę širdies priepuolį ar insultą, arba pirmos eilės giminaičiai (pvz., jūsų motina, sesuo). arba dukra), jaunesnė nei 65 metų, patyrusi širdies priepuolį ar insultą.

„Kai kalbame apie jaunus žmones, sergančius širdies priepuoliais, svarbu individualizuoti diskusiją pagal rizikos veiksnius“, – sako dr. Laffin. „Tai yra nuoširdus pokalbis, o ne atstumti reikalus ir sakyti: „O, aš per jaunas“, ypač jei turite simptomų.

Gairėse rekomenduojama, kad 20–39 metų amžiaus žmonių, neturinčių paveldimos rizikos, širdies ir kraujagyslių sveikatos būklė būtų vertinama kas ketverius–šešerius metus.

Tiems, kurie turi genetinę riziką, labai svarbu rūpintis savo sveikata ir anksti pasikalbėti su gydytoju.

Didžiausias dalykas čia? Prevencija.

Dienos pabaigoje svarbu suprasti, kokie yra jūsų rizikos veiksniai – aukštas kraujospūdis, juosmens apimtis, nesveikas KMI – ir anksti juos ištaisyti.

„Kad ir ką galėtume padaryti anksti, tuo geriau“, – sako dr. Laffinas. „Turime susikurti gerus įpročius sau ir savo vaikams, ypač atsižvelgiant į tai, kaip tai turės įtakos vaikų nutukimui.

Jo teigimu, dramatiškas jaunų suaugusiųjų, sergančių širdies priepuoliais, skaičius yra įrodymas, kad mūsų gyvenimo būdas turi keistis.

„Nepakankamai jaunų žmonių į savo rizikos veiksnius žiūri rimtai“, – perspėja dr. Laffinas. „Tačiau turime būti agresyvūs dėl rizikos veiksnių modifikavimo, nes priešingu atveju jaunų žmonių širdies priepuolių dažnis ir toliau augs.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel