Virusinės ir bakterinės sinusų infekcijos – Klivlando klinika

Nosies užgulimas ir patinimas, veido spaudimas, skausmas, karščiavimas, per daug gleivių. Ach. Tikriausiai tai dar viena sinusų infekcija. Ar tai yra? Ar jūsų infekciją sukelia virusas ar bakterijos – ir ar tai tikrai svarbu?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Taip, sako otolaringologas Raj Sindwani, MD. Gydytojai labai skirtingai gydo virusines ir bakterines sinusų infekcijas. Štai ką reikia žinoti apie abiejų rūšių infekcijas ir kaip jas gydyti.

Virusinė ar bakterinė?

Sinusitas atsiranda, kai sinusai – įprastai oro užpildytos kišenės veide – užsidega ir užsikemša. Dauguma sinusų infekcijų yra virusinės. Kaip pagal simptomus nustatyti, ar jūsų infekcija yra virusinė ar bakterinė?

„Jūs negalite“, – sako daktaras Sindwani.

„Tokie simptomai kaip blogas burnos kvapas, geltonos arba žalios gleivės, karščiavimas ir galvos skausmas nėra patikimi bakterinės infekcijos požymiai“, – sako jis. „Jos gali atsirasti ir sergant virusinėmis infekcijomis. Net jūsų gydytojas negali pasakyti, ar jūsų infekcija yra virusinė ar bakterinė, remdamasis vien simptomais ar egzaminu.

Vietoj to, jūsų gydytojas daugiausia atsižvelgia į simptomų trukmę, kad nustatytų jūsų infekcijos šaltinį. Virusinė sinusų infekcija paprastai pradeda gerėti po penkių ar septynių dienų. Bakterinė sinusinė infekcija dažnai išliks nuo septynių iki 10 dienų ar ilgiau, o iš tikrųjų gali pablogėti po septynių dienų.

Kai kurie veiksmai, kuriuos galite atlikti

Nepriklausomai nuo to, ar jūsų sinusų infekcija yra virusinė ar bakterinė, galite padėti anksti palengvinti simptomus naudodamiesi palaikomoji sinusų priežiūra:

  1. Naudokite fiziologinio tirpalo purškiklį du ar tris kartus per dieną į kiekvieną šnervę.
  2. Naudokite nosies užgulimą mažinančius vaistus, tokius kaip Afrin®bet ne ilgiau kaip tris dienas.
  3. Išgerkite aštuonias 8 uncijos stiklines skysčio per dieną.
  4. Daug ilsėkitės.
  5. Vartokite nereceptinius vaistus nuo uždegimo, pvz., acetaminofeną ar ibuprofeną, kad sumažintumėte sinusų patinimą.

Jei po savaitės simptomai nepagerėja, svarbu kreiptis į gydytoją. Jei įtariama bakterinė infekcija, greičiausiai turėsite vartoti antibiotikų, kad pašalintumėte infekciją ir išvengtumėte tolesnių komplikacijų.

„Jei jūsų infekcijos pasireiškia dažniau ir jūsų gydytojas tikrai nori nustatyti, ar jos yra bakterinės ar virusinės, jūsų otorinolaringologas arba ausų, nosies ir gerklės gydytojas gali paimti jūsų nosies snukį, kai esate užsikrėtęs, ir nusiųsti jį į laboratoriją. tikrai žinok.

Pastaba: Antibiotikai nepadės nuo virusinės infekcijos, o be reikalo vartojant antibiotikus, gali būti padaryta daugiau žalos nei naudos. Jūs rizikuojate galimu šalutiniu poveikiu ir padidinate atsparumo antibiotikams atsiradimo tikimybę, dėl to ateityje gali būti sunkiau išgydyti infekcijas, sako dr. Sindwani. Taigi svarbu palaukti ir pažiūrėti, kiek ilgai tęsis simptomai.

Ką daryti sergant lėtiniu sinusitu

Jei sergate lėtiniu sinusitu (nosies užgulimu, drenažu, veido skausmu / spaudimu ir susilpnėjusia uosle, trunkančia 12 savaičių ar ilgiau) arba dažnai sergate sinusų infekcijomis, turėtumėte kreiptis į gydytoją, sako dr. Sindwani.

Gydytojas ištrins nosį, kad surinktų gleives. Auginant jį laboratorijoje, paaiškės, kokios rūšies bakterijos sukelia infekciją, todėl bus galima paskirti tinkamą antibiotiką.

Ankstyvuosius sinusų infekcijos simptomus gydykite poilsiu, drėkinimu ir nereceptiniais purškalais bei dekongestantais. Tačiau neieškokite antibiotikų, nebent jūsų liga trunka ilgiau nei savaitę, sako jis. Tada kreipkitės į gydytoją dėl recepto ir praneškite jam, ar jūsų būklė pablogėja.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3